Google údajne presunul výrobu Pixelu do Vietnamu a obišiel obchodnú vojnu USA s Čínou

Podľa správy, ktorú predtým zverejnila spoločnosť Nikkei Asian Review, spoločnosť Google plánuje presunúť časť svojej výroby pixelov do Vietnamu a vyhnúť sa tak rastúcim čínskym výrobným nákladom, ako aj eskalácii obchodnej vojny USA s touto krajinou. Spoločnosť Google už za týmto účelom začala renovovať bývalú továreň spoločnosti Nokia a v súčasnosti tam plánuje premiestniť výrobu Pixel 3a do konca roka.

Podrobnosti, ako obvykle, s povolením dvoch menovaných zdrojov, „ktoré sú oboznámené s plánmi spoločnosti“, ďalej tvrdia, že spoločnosť Google sa snaží presunúť väčšinu svojej hardvérovej výroby mimo Číny – nielen pixelov, ale reproduktorov typu Home / Nest a ďalších produktov, ako sú dobre, aj keď spoločnosť tiež skúma presunutie výroby do Thajska. V Číne však bude stále dochádzať k „vývoju nových výrobkov a počiatočnej výrobe“.

Google údajne presunul výrobu Pixelu do Vietnamu a obišiel obchodnú vojnu USA s Čínou 1

Budúci rok môže byť váš Pixel 3a vyrobený vo Vietname.

Zdroje tiež hovoria spoločnosti Nikkei, že spoločnosť plánuje odoslať ~8-10 miliónov telefónov v tomto roku. To by bolo zdvojnásobenie od minulého roku, ale stále je to objektívne malý počet v porovnaní s ostatnými výrobcami OEM. Tieto nízke predajné čísla však môžu byť v konečnom dôsledku výhodou, pretože sa spoločnosť snaží presunúť výrobu: Nižší objem výroby uľahčuje presun kapacity medzi jednotlivými miestami.

Vybratá stránka (v provincii severnej Bac Ninh) sa už renovuje na použitie spoločnosťou Google a nachádza sa v rovnakej oblasti ako súčasť dodávateľského reťazca spoločnosti Samsung, takže zamestnanci a miestna infraštruktúra by už mali byť k dispozícii.

Skúste postupovať