Google TV môže mať čoskoro bezplatné kanály s podporou reklám

Google TV, v podstate „Pixel“ zážitok na vrchu Android TV na vybranom hardvéri, už má prístup k množstvu video obsahu z rôznych zdrojov streamovania. Väčšina týchto zdrojov, ako sú Netflix, Disney+ a HBO Max, vyžaduje predplatné vopred, hoci ponúkajú bezplatné skúšobné verzie na približne mesiac. Existuje však rastúci trend, keď platformy inteligentnej televízie začali ponúkať bezplatný výber „živého“ televízneho obsahu a zdá sa, že Google je blízko k tomu, aby urobil to isté pre svoj Chromecast a ďalšie zariadenia Google TV už na jeseň tohto roka. .

Na tomto trhu to samozrejme nie je po prvý raz. Napríklad TV Plus od Samsungu sa rozširuje do viacerých krajín a zariadení a propaguje miliardy minút bezplatného lineárneho obsahu. Úspech tejto stratégie inšpiroval iných ako Roku a Vizio, aby urobili to isté, a zdá sa, že Google čoskoro naskočí do rozbehnutého vlaku.

Podľa zdrojov Protokolu Google hovoril so spoločnosťami, ktoré ponúkajú bezplatné televízne kanály podporované reklamou, známe tiež ako FAST. V skutočnosti existuje šanca, že tento výber obsahu by sa mohol spustiť na Google TV neskôr na jeseň, ale Google môže odložiť až do začiatku roku 2022, aby zodpovedal produktovým cyklom svojich partnerov. Okrem vlastného Chromecastu je Google TV k dispozícii aj na vybraných zostavách od Sony, TCL a ďalších.

Podľa správy sa táto skúsenosť pokúsi napodobniť vzhľad a dojem z tradičných televíznych sietí, pričom reklamy umiestni ako reklamné prestávky a pridá grafiku na obrazovke. Tieto kanály budú pridané na kartu Živá televízia v službe Google TV, ktorú zatiaľ používajú iba používatelia YouTube TV a po novom aj Sling. Na inteligentných televízoroch bude priestor aj na vysielanie programov cez anténu televízora.

Najväčšou otázkou však je, aké kanály budú zahrnuté do tohto pripravovaného výberu. Táto funkcia Google TV bude žiť alebo zomrieť v závislosti od toho, koľko zaujímavého obsahu bude k dispozícii, a ako dokázal predchádzajúci pokus spoločnosti Google o Android TV, nemusí byť ľahké ju dosiahnuť.