Google Translate pridáva podporu piatich nových jazykov

Prekladač Google

Google Translate pridáva podporu pre päť nových jazykov & nbsp | & nbspPhoto Credit: & nbspIANS

San Francisco: Americký vyhľadávací gigant spoločnosti Google oznámil, že do svojej prekladateľskej služby pridáva podporu pre päť nových jazykov. Teraz môžeme konečne preložiť veci z Kinyarwandy, Odie, Tataru, Turkménska a Ujguru.

„Jazyky bez veľkého množstva webového obsahu sa tradične ťažko prekladajú, ale vďaka pokrokom v našej technológii strojového učenia sa spolu s aktívnou účasťou komunity Google Translate sme pridali podporu pre päť jazykov: Kinyarwanda, Odia (Oriya), Tatar , Turkmen a Uyghur, „Softvérový inžinier Isaaca Caswella, Google Translate uviedol vo svojom vyhlásení v stredu.

Google hovorí, že tieto nové jazyky podporujú preklady textov aj webových stránok, pričom Kinyarwanda, Tatar a Uyghur osobitne podporujú vstup virtuálnej klávesnice.

„Tieto jazyky, ktorými hovorí po celom svete viac ako 75 miliónov ľudí, sú prvé jazyky, ktoré sme do služby Google Translate pridali za štyri roky, a rozširujú možnosti služby Google Translate na 108 jazykov,“ dodal Caswell.

Kinyarwanda je úradným jazykom Rwandy a Odia je jazykom, ktorý sa používa v indickom štáte Odisha.

Tatar sa hovorí predovšetkým v Rusku, na Ukrajine av Uzbekistane, zatiaľ čo Turkménčina je úradným jazykom Turkménska a Ujgurcom sa hovorí približne o 10.4 milión ľudí.