Google teraz vyžaduje, aby vývojári aplikácií overili svoju adresu a použili 2FA

Spoločnosť Google v pondelok oznámila nové opatrenia pre obchod Play, vrátane požiadavky na zapnutie účtov vývojárov 2-Postupné overenie (2SV), zadajte adresu a overte svoje kontaktné údaje neskôr v tomto roku.

Nové požiadavky na identifikáciu a dvojfaktorovú autentifikáciu sú krokom k posilneniu zabezpečenia účtu a zaisteniu bezpečného a zabezpečeného trhu s aplikáciami, uviedol tím Google Play Trust and Safety.

V rámci zmien budú jednotliví používatelia a firmy, ktoré vlastnia účty vývojárov Google Play, požiadaní, aby uviedli typ účtu (osobný alebo organizačný), meno kontaktu, svoju fyzickú adresu, ako aj overenie poskytnutej e-mailovej adresy a telefónneho čísla. pri vytváraní účtu.

Okrem toho vyhľadávací gigant tiež nariaďuje používateľom Google Play Console, aby sa prihlásili pomocou Google 2-Overenie krokov, aby sa zabránilo útokom na prevzatie účtu.

Podľa časovej osi zdieľanej spoločnosťou Google budú môcť vlastníci účtu vývojára deklarovať svoj typ účtu a overiť svoje kontaktné údaje s účinnosťou od 28. júna, zatiaľ čo od augusta budú musieť všetky nové účty vývojárov špecifikovať svoj typ účtu a overiť svoje kontaktné informácie pri prihlásení. -up, okrem povolenia 2SV.

Očakáva sa, že všetky vyššie uvedené požiadavky budú rozšírené na všetkých existujúcich vlastníkov vývojárskych účtov koncom tohto roka.

Vývoj prichádza ako súčasť úsilia spoločnosti bojovať proti podvodom a podvodným účtom vývojárov na platforme, ktoré sa v minulosti predávali na podzemných fórach s cieľom zamaskovať malvér ako legitímne aplikácie.

Začiatkom apríla spoločnosť Google uviedla, že jej schopnosti detekcie strojového učenia a vylepšené procesy kontroly aplikácií zabránili zverejneniu viac ako 962 000 odoslaných aplikácií porušujúcich pravidlá v službe Google Play a dodal, že v roku 2020 zakázal 119 000 škodlivých a spamových vývojárskych účtov.