Google stla─Ź├ş webov├ę str├ínky ako spam s viacer├Żmi v├Żsledkami vyh─żad├ívania

U┼ż ste niekedy v slu┼żbe Google niekedy polo┼żili ot├ízku, pre─Źo je polovica, ak nie cel├í prv├í str├ínka, v├Żsledkom rozdelen├Żm na jednu webov├║ str├ínku, iba na r├┤zne str├ínky? Ak h─żad├íte firmu alebo re┼ítaur├íciu, m├┤┼żete z├şska┼ą iba zoznamy Yelpu. Alebo mo┼żno h─żad├íte napoly ┼íkandal├│zne spr├ívy a to je v┼íetko Daily Mail? Vyh─żad├ívacie mon┼ítr├í sa sna┼ż├ş zabi┼ą spam pre vyh─żad├ívanie so zmenou optimaliz├ície v├Żkonu so zameran├şm na rozmanitos┼ą str├ínok.

Zmeny boli ozn├ímen├ę v─Źera Twitter vyh─żad├ívac├ş partner spolo─Źnosti Google Danny Sullivan. Uviedol, ┼że vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov bud├║ str├ínky, ktor├ę vlastnia subdom├ęny a zdie─żan├ę kore┼łov├ę dom├ęny, vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania vo v┼íeobecnosti obmedzen├ę na dva zoznamy.

V niektor├Żch pr├şpadoch sa v niektor├Żch dopytoch objav├ş viac subdom├ęn str├ínok ako s├║─Źas┼ą parametra diverzity. Ako som u┼ż povedal, namiesto toho, aby som videl tak├ęto v├Żsledky:

Za─Ź├şnate h─żada┼ą podobn├ę v├Żsledky …

Google stla─Ź├ş webov├ę str├ínky ako spam s viacer├Żmi v├Żsledkami vyh─żad├ívania 1

… Kde s├║ iba prv├ę dva webov├ę str├ínky Yelpy: jeden od spolo─Źnosti TripAdvisor, druh├Ż od spolo─Źnosti GrubHub a zvy┼íok – v tomto pr├şpade – s├║ to nez├ívisl├ę webov├ę str├ínky re┼ítaur├íci├ş alebo men┼íie agreg├íty, ako napr├şklad ┼żlt├ę str├ínky alebo miestne m├ędi├í.

Opatrenia diverzity boli zaveden├ę v posledn├Żch d┼łoch a zd├í sa, ┼że pr├íve teraz ┼żij├║ pre v├Ą─Ź┼íinu, ak nie pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Sk├║ste postupova┼ą