Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Stadia: DOOM Eternal konečne nebude v „reálnom 4K“…

Doom Eternal

Na DO Stadióne Google nie je natívny 4 kB pre DOOM Eternal

Nezabudnite, že minulý rok spoločnosť Google oznámila hráčom z celého sveta svoju úplne novú platformu na streamovanie Stadia. Pri tejto príležitosti americká rukavica zavolala id Software, aby predstavila na javisku nový DOOM Eternal. Spoločnosť Google túto reklamu široko propaguje. Sľubuje hráčom, že si budú môcť vychutnať najlepší možný herný zážitok, a okrem iného aj zobrazenie v natívnych 4K a 60 snímkach za sekundu.

V tom čase Marty Stratton pre id Software oznámila: Sme veľmi radi, že dokážeme ponúknuť DOOM Eternal na štadióne, a sme radi, že vám oznamujeme, že hra bude schopná bežať v skutočnom rozlíšení 4 kB, s HDR a neúprosnou obnovovacou frekvenciou 60 snímok za sekundu.

Niekoľko dní od uvedenia tohto DOOM Eternal, id Software zverejnilo rôzne technické informácie o konečnom vykreslení svojej hry na rôznych platformách. A zlá správa pre tých, ktorí si mysleli, že si budú môcť hru užiť v rodnej 4K prostredníctvom Google Stadia, pretože to nakoniec nebude platiť …

Na serveroch Xbox One X a PS4 Pro nie je natívny 4K

Krvavý softvér FPS sign id bude skutočne v 4K na Google Stadia, ale zo zdroja 1800p. Je zrejmé, že vykresľovanie by malo byť pre oko veľmi príjemné a rozdiel nebude možné vnímať pomocou a skutočný 4K displej. Musíme však pripustiť, že spoločnosť Google je opäť nútená zradiť jeden zo svojich sľubov týkajúcich sa platformy Stadia …

Pokiaľ ide o verzie konzoly toho istého DOOM Eternal, prehrávače Xbox One X budú mať úžitok aj zo 4K displeja, vzostupného od zdroja 1800p. Prehrávače PS4 Pro si môžu tiež nárokovať rovnaké zvislé zobrazenie, ale zo zdroja 1400p. Nakoniec, na PS4, hra pobeží v Full HD, zatiaľ čo na Xbox One a Xbox One S, bude hra stúpajúca v Full HD, pomocou 900p vykreslenia. Je to tekutina, nie žiarlivosť, pretože všetci títo krásni ľudia budú mať úžitok z vykreslenia rýchlosťou 60 snímok za sekundu.