Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google spúšťa funkciu Multisearch: upravte svoje vyhľadávanie podľa obrázka pomocou kľúčových slov

Google chce pomocou funkcie Multisearch zjednodušiť komplexné vyhľadávanie.

Zdieľajte článok

Thomas Coëffé / Vydané dňa 7 apríla 2022 o 17:42

google-multisearch

Upravte vyhľadávanie obrázkov pomocou kľúčových slov v službe Google Lens. ©Google

Google Multisearch zlepšuje vyhľadávanie obrázkov

Google predstavuje Multisearch, novú funkciu, ktorá umožňuje špecifikovať vyhľadávanie podľa obrázka s kľúčovými slovami. Je integrovaný s Google Lens a najskôr bude ponúkaný používateľom v Spojených štátoch.

Táto novinka bude užitočná v mnohých súvislostiach. Napríklad: zbadáte topánky v modrej farbe, ale chcete vedieť, či existujú v zelenej farbe. Môžete si ich odfotiť cez Google Lens a spresniť vyhľadávanie pridaním kľúčového slova „zelená“. Engine vám potom ponúkne obrázky podobné vašej fotografii, no hlavný motív bude zelený.

Ako vyhľadávať pomocou obrázka a kľúčových slov?

Ak chcete použiť viacnásobné vyhľadávanie Google v mobile:

Otvorte aplikáciu Google a klepnite na ikonu Lens (v tvare fotoaparátu), Vyhľadajte z fotografie (novej alebo uloženej), V hornej časti obrazovky môžete vyhľadávanie upraviť pomocou textu.

Objekt Google Lens môžete vyhľadať aj z vyhľadávacieho panela Google, ak ho máte na domovskej obrazovke.

Od jednoduchých kľúčových slov až po zložité dopyty

Google ponúka pridať farbu, názov značky… Môžete si tiež odfotiť svoju obývačku a vyhľadať výraz „coffee table“, aby ste našli taký, ktorý zodpovedá štýlu vašej izby. Práve sme vám ponúkli rastlinu, neviete jej meno a váhate, či ju zaliať? Jednoducho nasnímajte obrázok pomocou funkcie Google Lens a zadajte „údržbu“, aby ste ho uložili!

Vyhľadávací nástroj neprekvapivo objasňuje, že chce optimalizovať Multisearch pomocou MUM, svojho najnovšieho modelu AI pre vyhľadávanie, “aby sa zlepšili výsledky pre každú otázku, ktorú si dokážete predstaviť.” To tiež naznačuje, že najrelevantnejšie výsledky sa získavajú… na dopyty elektronického obchodu, samozrejme. Táto funkcia je v súčasnosti dostupná iba v angličtine v USA v rámci aplikácií pre Android a iOS.