Google Search Console pridá tlačidlo Kopírovať URL

Oficiálni webmasteri Google Twitter účet oznámil malé zlepšenie v službe Google Search Console. Používatelia sa teraz môžu umiestniť kurzorom myši na adresu URL a kliknutím na ikonu štýlu popisku skopírujú adresu URL do schránky.

Podľa oznámenia:

„Malé vylepšenie pre Search Console, niečo, o čo veľa ľudí požiadalo!

Pridávame tlačidlo „kopírovať do schránky“

Teraz môžete vidieť 3 ikony pri umiestnení kurzora myši na adresu URL: skopírujte do schránky, otvorte na novej karte a skontrolujte adresu URL.

Dúfame, že táto malá zmena zvýši vašu produktivitu. “

Malé vyladenie pre Search Console, niečo, o čo veľa ľudí požiadalo! 📢 Pridávame tlačidlo „kopírovať do schránky“ 🖱️ Teraz môžete vidieť 3 ikony pri umiestnení kurzora myši na adresu URL: skopírujte do schránky, otvorte na novej karte a skontrolujte adresu URL. Dúfame, že táto malá zmena zvýši vašu produktivitu 💪 pic.twitter.com/0aTfWNV5qj

– Správcovia webových stránok Google (@googlewmc) 27. apríla 2020

Skopírujte do schránky

Zmena zahŕňa možnosť umiestniť kurzor myši nad ikonu a byť schopný skopírovať adresu URL do schránky. Aj keď je to očividne prírastkové zlepšenie, účinok na dojem používateľa je väčší.

Namiesto zdĺhavého procesu zvýrazňovania adresy URL a neúmyselného kliknutia na ňu môže editor teraz jednoducho prechádzať a kopírovať kliknutím.

Odpoveď je pozitívna

Vylepšite pracovný tok.
veľa Twitter Používatelia odpovedali, že to bolo zlepšenie v ich pracovnom postupe:

„Naozaj užitočné, najmä pri kontrole adries URL, pretože predtým, ako sme museli kliknúť a potom skontrolovať, či sa adresa URL zobrazuje, kde nám chýbal tok analýzy.“

Naozaj užitočné, najmä skontrolovať adresy URL, pretože predtým, ako sme museli kliknúť a potom skontrolovať adresy URL ukazujúce, kde nám chýbal tok analýzy.

– lekcie HTML a SEO (@teentale) 27. apríla 2020

Redaktori a komunita SEO čakali dlho

Mnoho používateľov zjavne čaká na toto zlepšenie dlho.

Bývalý zamestnanec spoločnosti Google Fili Wiese povedal, že o to už roky žiada. Fili má čo povedať o užívateľskej skúsenosti a jeho komentár odráža tento záujem:

V skutočnosti som rád, že žiadosť o túto základnú funkciu na niekoľko rokov nakoniec stála za to 😂

– Fili Wiese (@filiwiese) 27. apríla 2020

Iný editor / SEO komentoval, ako čaká na pridanie tejto funkcie do Konzoly vyhľadávania Google:

Ach jo !! Toto už roky čaká! Vďaka 🙏🏻

– Benas Leonavicius (@BLeonavicius) 27. apríla 2020

Niesť

Vylepšenia používateľskej skúsenosti pomáhajú používateľom byť produktívnejšími a zvyšujú svoje pozitívne pocity týkajúce sa nástrojov a produktov. Je dobré vidieť, že spoločnosť Google sa zameriava na zlepšenie používateľského prostredia a pracovného postupu vo vyhľadávacej konzole.