Google Search Console prid├í tla─Źidlo Kop├şrova┼ą URL

Ofici├ílni spr├ívcovia webov├Żch str├ínok Google Twitter ├║─Źet ozn├ímil mierne zlep┼íenie konzoly Google Search Console. Pou┼ż├şvatelia sa teraz m├┤┼żu umiestni┼ą kurzorom my┼íi na adresu URL a kliknut├şm na ikonu ┼ít├Żlu popisku skop├şruj├║ adresu URL do schr├ínky.

Pod─ża ozn├ímenia:

ÔÇ×Trochu vyladenie Search Console, nie─Źo, ─Źo mnoh├ş ─żudia po┼żadovali!

Prid├íme tla─Źidlo ÔÇ×kop├şrova┼ą do schr├ínkyÔÇť

Teraz m├┤┼żete vidie┼ą 3 ikony pri umiestnen├ş kurzora my┼íi na adresu URL: skop├şrujte do schr├ínky, otvorte na novej karte a skontrolujte adresu URL.

D├║fame, ┼że t├íto mal├í zmena zv├Ż┼íi va┼íu produktivitu. "

Trochu vyladenie Search Console, nie─Źo, ─Źo mnoh├ş ─żudia po┼żaduj├║! ­čôó Prid├íme tla─Źidlo ÔÇ×kop├şrova┼ą do schr├ínkyÔÇť ­čľ▒ Teraz m├┤┼żete vidie┼ą 3 ikony pri umiestnen├ş kurzora my┼íi na adresu URL: skop├şrujte do schr├ínky, otvorte na novej karte a skontrolujte adresu URL. D├║fame, ┼że t├íto mal├í zmena zv├Ż┼íi va┼íu produktivitu ­čĺ¬ pic.twitter.com/0aTfWNV5qj

– Spr├ívcovia webov├Żch str├ínok Google (@googlewmc) 27. apr├şla 2020

Skop├şrujte do schr├ínky

Zmena zah┼Ľ┼ła mo┼żnos┼ą umiestni┼ą kurzor my┼íi nad ikonu a by┼ą schopn├Ż skop├şrova┼ą adresu URL do schr├ínky. Aj ke─Ć je to zrejm├ę zlep┼íenie, ├║─Źinok na dojem pou┼ż├şvate─ża je v├Ą─Ź┼í├ş.

Namiesto nepr├şjemn├ęho procesu v├Żberu adresy URL a n├íhodn├ęho kliknutia na ┼łu m├┤┼że editor teraz jednoducho preh─żad├íva┼ą a kop├şrova┼ą kliknut├şm.

Odpove─Ć je pozit├şvna

Vylep┼íite pracovn├Ż tok.ve─ża Twitter Pou┼ż├şvatelia odpovedali, ┼że ide o zlep┼íenie ich pracovn├ęho postupu:

ÔÇ×Naozaj u┼żito─Źn├ę, najm├Ą pri kontrole adries URL, preto┼że predt├Żm, ako sme museli klikn├║┼ą a potom skontrolova┼ą, ─Źi sa adresy URL zobrazuj├║, n├ím ch├Żba analytick├Ż tok.ÔÇť

Naozaj u┼żito─Źn├ę, najm├Ą pri kontrole adries URL, preto┼że predt├Żm, ako sme museli klikn├║┼ą a potom skontrolova┼ą adresy URL, ktor├ę ukazuj├║, kde n├ím ch├Żba analytick├Ż tok.

– lekcie HTML a SEO (@teentale) 27. apr├şla 2020

Redaktori a komunita SEO ─Źakali dlho

Mnoho pou┼ż├şvate─żov zjavne ─Źak├í na toto zlep┼íenie dlho.

B├Żval├Ż zamestnanec spolo─Źnosti Google Fili Wiese uviedol, ┼że o to u┼ż roky ┼żiada. Fili m├í ─Źo poveda┼ą o u┼ż├şvate─żskej sk├║senosti a jeho koment├ír odr├í┼ża tento z├íujem:

V skuto─Źnosti ma te┼í├ş, ┼że sa kone─Źne oplatilo po┼żiada┼ą o t├║to z├íkladn├║ funkciu u┼ż nieko─żko rokov

– Fili Wiese (@filiwiese) 27. apr├şla 2020

In├Ż editor / SEO komentoval, ako ─Źakal na pridanie tejto funkcie do slu┼żby Google Search Console:

Ach ├íno !! Toto u┼ż roky ─Źak├í! v─Ćaka ­čÖĆ­čĆ╗

– Benas Leonavicius (@BLeonavicius) 27. apr├şla 2020

Nosi┼ą

Vylep┼íenia pou┼ż├şvate─żskej sk├║senosti pom├íhaj├║ pou┼ż├şvate─żom by┼ą produkt├şvnej┼í├şmi a zvy┼íuj├║ ich pozit├şvne pocity t├Żkaj├║ce sa n├ístrojov a produktov. Je dobr├ę vidie┼ą, ┼że spolo─Źnos┼ą Google sa zameriava na zlep┼íenie pou┼ż├şvate─żsk├ęho prostredia a pracovn├ęho postupu vo vyh─żad├ívacej konzole.