Google prestal poskytova┼ą ├║daje GPS oper├ítorovi UPDATE

Glob├ílna slu┼żba od oper├ítora siete Google s n├ízvom ÔÇ×Inform├ície o mobilnej sietiÔÇť u┼ż neexistuje. Je to v s├║lade so spr├ívou agent├║ry Reuters, v ktorej hovorca spolo─Źnosti Google Victoria Keough t├║to zmenu potvrdil. Presn├ę d├┤vody neboli zverejnen├ę, ale anonymn├ę zdroje nazna─Źuj├║, ┼że program bol v apr├şli ukon─Źen├Ż ÔÇ×z d├┤vodov ochrany osobn├Żch ├║dajovÔÇť.

v odbornej pr├şprave distribuovanej dnes r├íno poukazuje na ┼ítyri anonymn├ę zdroje s ÔÇ×priamou znalos┼ąou probl├ęmuÔÇť. Zd├┤raznil, ┼że spolo─Źnos┼ą Google sa na─Ćalej ÔÇ×zaviazala zlep┼íova┼ą v├Żkon siete vo v┼íetk├Żch na┼íich aplik├íci├ích a slu┼żb├ích pre pou┼ż├şvate─żovÔÇť.

Spolo─Źnos┼ą Google spustila Mapy Google v re┼żime Mapy AR vo febru├íri (asi mesiac pred zatvoren├şm funkcie ┼átatistiky mobiln├Żch siet├ş). Re┼żim AR v Map├ích Google vyu┼ż├şva polohu GPS a vylep┼íen├║ realitu na pomoc s osobn├Żmi tipmi na ch├┤dzu po telef├│ne s Androidom. Ak e┼íte nem├íte pr├şstup, pre─Ź├ştajte si aktualiz├íciu Live View za─Źiatkom tohto mesiaca; Ak ju e┼íte nem├íte v Map├ích Google, mali by ste ju okam┼żite aktualizova┼ą.

AKTUALIZ├üCIA: Malo by by┼ą zrejm├ę, ┼że spolo─Źnos┼ą Google pokra─Źuje v zhroma┼ż─Ćovan├ş v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov. Niektor├ę anonymne zozbieran├ę ├║daje sa m├┤┼żu pou┼żi┼ą na zlep┼íenie celkovej kvality programov a / alebo siet├ş zapojen├Żch do technol├│gie. Toto je v┼íak p├┤vodn├Ż ├║─Źel ┼ítatist├şk mobilnej siete Google. Zd├í sa, ┼że Google upravuje svoje priority.

T├íto spr├íva sa objavila kr├ítko po tom, ako vznikli obavy o ochranu s├║kromia, spolu s najnov┼í├şmi spr├ívami o osobn├Żch hodnoteniach osobn├Żch asistentov. AppleSiri a Google Assistant Z hl├ísen├ş vypl├Żva, ┼że zvukov├ę nahr├ívky osobn├Żch asistentov u┼ż nebud├║ po─Źu┼ą najm├Ą ─żudsk├Żm uchom. Amazon nerobia tak├ę ozn├ímenia.

Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o druhoch inform├íci├ş, ktor├ę poskytujete spolo─Źnosti Google, a Facebook, Apple, Amazonitp. – Vyh─żadajte najnov┼íie aktualiz├ície na port├íli na detekciu ├║dajov f-secure a kliknite na tla─Źidlo.