Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop

Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop 1

Sme v časti roka, keď sme svedkami spustenia nového operačného systému Android spoločnosti Google. Uvedenie na trh sa očakáva v auguste, ale ako vždy sa začali objavovať povesti a netesnosti. Skôr to bolo hlásené na chvíľu späť Cnet.com že spoločnosť má problémy s pomenovaním novej verzie operačného systému Android. Dôvod, prečo nie je názov dezertu obľúbený, začína písmenom Q. Ako uvádza spoločnosť Google;

O dezertoch sme nadšení. Zároveň je Q tvrdým listom. Ale pozeráme sa na to.

-Sameer Samat, viceprezident pre správu produktov spoločnosti Google pre Android a Play

Autor vyššie uvedenej správy mince „Quince Jam“ ako nové meno Android Q alebo Android 10, čo bude podľa môjho názoru veľmi nepravdepodobné. Keď sme však pri spustení systému Android Q vypli, vývojári spoločnosti XDA potvrdili, že Android Q uvoľní funkciu Android Beam zo svojho operačného systému. Pre tých z vás, ktorí túto funkciu nepoužili, vám Android Beam umožňuje zdieľať vaše súbory a údaje prostredníctvom NFC. Ale podľa správy uverejnenej XDA-vývojári, Spoločnosť Google sa chystá ukončiť používanie rozhrania API a zbaví sa funkcie Android Beam.

Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop 2

Ale spolu s mnohými ďalšími používateľmi mi nebude chýbať možnosť Android Beam, pretože som ju na svojom zariadení takmer nikdy nepoužil. Niektorí fanúšikovia a používatelia funkcie Android Beam však existujú najmä kvôli dostupnosti. Funkcia Android Beam je v skutočnosti k dispozícii na všetkých smartfónoch s Androidom dostupných na trhu. Spoločnosť Google opäť spustila nový program na zdieľanie súborov s názvom Súbory od spoločnosti Google, ktorý umožňuje zdieľanie a správu súborov.

Podľa najnovších správ spoločnosti 9to5Google.com však spoločnosť pracuje na aplikácii Fast Share, ktorá bude mať funkcie programu na zdieľanie súborov AirDrop. Aplikácia AirDrop je produktom spoločnosti Apple a používa sa Apple zariadenia na bezproblémové zdieľanie súborov a iných údajov všade Apple Jednotky. V tejto správe je zrejmé, že spoločnosť Google prichádza s novým programom na zdieľanie súborov, ktorý bude mať funkcie, ktoré Apple AirDrop.

Podľa tweetu Mishaala Rehmana, hlavného vývojára v XDA Developers, zdieľal tweet s niektorými snímkami aplikácie;

Ďalší uznávaný člen komunity vývojárov XDA, Quinny899, zdieľa snímku obrazovky pod aplikáciou.

Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop 3Zdroj: Vývojári XDA

Z obrazoviek zdieľaných spoločnosťou Quinny899 je zrejmé, že sa aplikácia takmer vydá a môžeme ju vidieť ešte pred vydaním systému Android Q. Ale musíme počkať, kým sa tak nestane. Na základe toho však môžete vidieť, že nový nástroj na zdieľanie súborov spoločnosti Google umožňuje používateľom zdieľať zariadenia v okolí bez internetu. Je to viac-menej podobné funkcii, ktorú sme zvykli používať v systéme Android Beam. Nová aplikácia okrem toho používa funkciu Bluetooth vášho zariadenia na uskutočňovanie handshake so zariadením v okolí, a nie s NFC používaným v systéme Android Beam. Spojenie Bluetooth sa pripojí k zariadeniu v okolí a potom použije pripojenie Wi-Fi na odosielanie alebo prijímanie súborov medzi dvoma zariadeniami smartphones,

To umožňuje užívateľovi zdieľať súbory vo veľkých formátoch veľmi ľahko a rýchlo. Ďalšou zaujímavou vecou aplikácie je to, že funkcia Fast Share vám umožňuje dať zariadenie „Preferovaná viditeľnosť“ do blízkych zariadení. Táto funkcia umožňuje pripojené zariadenia Vždy, keď ste vo svojom okolí, svoje zariadenie vždy uvidíte, aj keď nepoužívate funkciu Fast Share.

Môžete si pozrieť obrázok nižšie pre nový program zdieľania súborov.

Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop 4

Google pracuje s jedným rýchlym zdieľaním Apple Nástroje na zdieľanie súborov typu AirDrop 5

Táto aplikácia je podobná aplikácii AirDrop od Apple čo vám umožňuje ľahko a pohodlne zdieľať jeden alebo viac súborov. Teraz sa namiesto tlačidla Android Beam zobrazí na tlačidle zdieľania možnosť rýchleho zdieľania. Potom môžete vybrať zariadenie z ponuky skenovania a odoslať súbory. Táto funkcia v súčasnosti zobrazuje všeobecné čiastkové ciele vrátane Chromebooku, pixla Google 3, iPhone a chytré hodinky. Nie je však jasné, či táto aplikácia nahradí všetky verzie Android Beam pre Android alebo či bude exkluzívna pre operačný systém Android Q OS. Myslím si, že by malo nahradiť Android Beam, pretože táto nová možnosť zdieľania súborov vyžaduje iba Bluetooth a WiFi. Ale pokiaľ ide o konkrétne správy, musíme počkať, kým ustália svoje emisie.

zdroj: XDA-vývojári