Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google ponúka prvý pohľad na Android 11 pomocou Preview Preview

Google ponúka prvý pohľad na Android 11 pomocou Preview Preview 1

Spoločnosť Google v stredu vydala svoj prvý ukážku pre vývojárov systému Android 11 a poskytla nám ju náš prvý pohľad do budúcnosti systému Android.

Ukážka pre vývojárov systému Android 11, ktorá prichádza skôr, ako sa očakávalo, nemá v spôsoboch používateľského rozhrania ani skúseností nič zásadné. Má však spravodlivý podiel na zaujímavých nových funkciách, najmä v oblasti správ a bezpečnosti.

Hoci sa to nazýva Android 11, vývojári a drotári, ktorí sa pozerajú na veci, uvidia odkazy na Android R. Ale nehľadajte žiadne sladkosti ani dezerty, pretože spoločnosť Google vrhla tento aspekt konvencie pomenovávania.

Keďže výrobcovia zariadení a poskytovatelia sietí pokračujú v integrácii 5G, spoločnosť Google si kladie za cieľ uľahčiť osvojenie si rýchlosti a technológie ďalšej generácie. Na tento účel má Android 11 aktualizácie na úrovni platformy pre 5G.

Google ponúka prvý pohľad na Android 11 pomocou Preview Preview 2Medzi ďalšie funkcie pečené v systéme Android 11 patrí vylepšenie skladacích obrazoviek, dierovačiek a vodopádových displejov, ako aj autentifikácia pomocou obrazovky SHAKEN / STIR. Zahrnuté je aj lepšie dekódovanie videa s nízkou latenciou pre streamovanie herných služieb, ako je napríklad Stadia Google.

Nová možnosť povolenia polohy umožňuje používateľom udeliť jednorazový prístup pri inštalácii alebo nastavení aplikácie. Vychádza to z podrobnej kontroly zavedenej v systéme Android 10, ktorá používateľom umožňuje povoliť prístup k nastaveniam zariadenia iba pri otvorenej aplikácii – na rozdiel od neustáleho a vždy vykazujúceho spôsobu.

V ukážke pre vývojárov systému Android 11 je pomerne dlhý zoznam podrobností, ktoré sú pre používateľov viditeľnejšie ako iné. To znamená, že je stále určený pre vývojárov a veľa dôležitých vecí bude v zákulisí a menej zjavné.

Ako sme videli v posledných rokoch, ide iba o prvý pohľad na fungovanie systému Android 11. Nové funkcie a aktualizácie budú predstavené v najbližších mesiacoch, ktoré vedú k vstupom / výstupom Google v máji.

Ak ste vývojár v nádeji, že pripraví vašu aplikáciu alebo hru pre Android 11, môžete stiahnite si obraz systému pre vybrané zariadenia. K dispozícii na blikanie dnes, môžete navštíviť webovú stránku pre vývojárov systému Android 11 a urvat pixel 2, 3, 3a alebo 4 zariadenie.

Note: Vybraté odchádzajúce odkazy môžu obsahovať kódy sledovania pridružených spoločností. Príjmy z prípadných nákupov sa používajú na financovanie zariadenia AndroidGuys. Prečítajte si naše pravidlá.