Google Play vám už umožňuje zistiť, či aplikácia rastie alebo…

ikona trendu obchod Google Play

Ak je niečo, čo vás trápi Google Play Store je, že sa zdá, že aplikácie sú v zoznamoch zoradené náhodne. Menia pozície zo dňa na deň a používatelia nemôžu vidieť žiadne údaje, ktoré vysvetľujú tieto zmeny. Predpokladá sa, že sú zoradené podľa popularity (počet nedávnych stiahnutí), aj keď existuje veľa používateľov, ktorí o tom pochybujú.

Aby Google ponúkol trochu viac transparentnosti, pridal do svojho obchodu s aplikáciami ikonu označuje, či aplikácia stúpa alebo klesá v rebríčkoch obľúbenosti. Táto nová ikona prešla aktualizáciou na strane servera, takže nemusíte robiť nič, aby ste ju videli. Stačí zadať Google Play Store, prejdite do sekcie najobľúbenejších aplikácií alebo hier a tam by sa vedľa niektorých aplikácií mala zobraziť ikona vyššie.

Teraz môžete vedieť, čo je na Google Play trendy, no bez kontextu

ikona trendu obchod Google Play

Ikona, ktorá vás informuje o tom, či sa aplikácia alebo hra v Google Play stala viac alebo menej populárnou, sa nachádza tesne pod jej pozíciou v rebríčku obľúbenosti. Ak aplikácia stúpla o niekoľko príspevkov, bude mať ikona šípky smerujúcu nahor. Ak ste klesli v rebríčku, ikona šípky bude smerovať nadol. Samozrejme, neexistuje spôsob, ako zistiť, o koľko pozícií sa aplikácia alebo hra v tomto rebríčku posunula nahor alebo nadol.

Google tiež neobjasňuje, ako často aktualizujú zoznamy popularity obchodu. Takže aj keď sú pekným doplnkom, týmto ikonám chýba dosť dôležitý kontext. Dúfajme, že Google bude pokračovať vo vývoji trendových údajov obchodu, aby mohol sledovať aktuálne aplikácie a hry s väčšou transparentnosťou.

Zatiaľ vás pozývame, aby ste sa na vlastné oči presvedčili, v čom sú nové trendové ikony Google Play Store. Stačí otvoriť aplikáciu obchodu, prejdite do kategórie aplikácií alebo hier a potom prejdite na kartu Najpopulárnejšie alebo Rebríčky. V predvolenom nastavení sa tie najlepšie zobrazia zadarmo, ale ak stlačíte túto možnosť, uvidíte zoznamy Najpredávanejšie a Najzarábajúce s ich príslušnými ikonami trendov.

A ak sa vám nepáči, ako tento obchod riadi veci, nezabudnite, že tu je článok s 3 lepšie alternatívy k Google Play Store.