Google Play Store Nefunguje? Pozrite si 10 tipov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą

Takmer ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż syst├ęmu Android panik├íril zo spr├ívy ÔÇ×a Google Play Store Prestalo to fungova┼ą. ÔÇťPreto sme sa v tomto ─Źl├ínku rozhodli zhroma┼żdi┼ą pre v├í┼í po─Ź├şta─Ź Android Store najlep┼íie tipy a triky na vyrie┼íenie konkr├ętnych probl├ęmov.

1, Nastavte d├ítum a ─Źas syst├ęmu Android

Ak chcete pou┼ż├şva┼ą obchod Play, Google skontroluje d├ítum a ─Źas zariadenia. Tieto inform├ície by mali by┼ą v┼żdy spr├ívne, aby nedo┼ílo k naru┼íeniu aplik├ície. Venujte osobitn├║ pozornos┼ą vstupu a v├Żstupu DST.

Ak chcete v zariaden├ş nastavi┼ą d├ítum a ─Źas, prejdite na Nastavenia> Syst├ęm> D├ítum a ─Źas> Nastavi┼ą d├ítum> Nastavi┼ą ─Źas, Alebo automatizujte t├║to mo┼żnos┼ą v telef├│ne.

Vyberte d├ítum a ─Źas v syst├ęme Android / ┬ę AndroidPIT (sn├şmka obrazovky)

2, Uistite sa, ┼że m├íte stabiln├║ sie┼ą Wi-Fi

Ke─Ć nastavujete nov├ę zariadenie alebo znova prip├íjate svoj ├║─Źet k Obchodu Play po obnoven├ş p├┤vodn├ęho stavu, nezabudnite to so stabilnou sie┼ąou Wi-Fi, nie s va┼í├şm d├ítov├Żm pl├ínom. Tento proces trv├í nieko─żko min├║t a ak ste na nestabilnom pripojen├ş, chybov├ę spr├ívy ako ÔÇ×Ned├í sa nadviaza┼ą d├┤veryhodn├ę pripojenie k serveruÔÇť.

M├┤┼że to by┼ą do─Źasn├Ż probl├ęm alebo va┼íe zariadenie Android nemus├ş by┼ą povolen├ę pre d├ítov├ę slu┼żby. ÔÇ×Ak probl├ęm pretrv├íva aj so stabilnou sie┼ąou, pre─Ź├ştajte si na na┼íom f├│re nasleduj├║ci tutori├íl:

3, Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov sa odstr├ínen├şm vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├ície Obchod Play vyrie┼íi tento probl├ęm. Toto je do─Źasn├ę nahr├ívanie s├║borov. Ak ju chcete vy─Źisti┼ą, mus├şte otvori┼ą nastavenia syst├ęmu Android a prejs┼ą na t├ęmu ÔÇ×aplik├ícieÔÇť.

Potom vyberte ÔÇ×V┼íetkyÔÇť a vyh─żadajte Google Play Store, Kliknite na┼ł a stla─Źte tla─Źidlo Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Ke─Ć znova otvor├şm obchod Play, mal by to fungova┼ą znova.

Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├ície / ┬ę AndroidPIT (sn├şmka obrazovky)

4, Vymaza┼ą ├║daje

Ak prv├Ż tip nefungoval, sk├║ste odstr├íni┼ą ├║daje z Obchodu Play. Prakticky to znamen├í ÔÇ×prehra┼ąÔÇť aplik├íciu. T├íto mo┼żnos┼ą sa nach├ídza v Nastavenia> Aplik├ície a ozn├ímenia> V┼íetky> Obchod Play> Vymaza┼ą ├║daje,

5, Odstr├í┼łte ak├Żko─żvek typ servera proxy alebo VPN

Hoci si mnoh├ş pou┼ż├şvatelia neuvedomuj├║, ke─Ć┼że ste v syst├ęme Android pripojen├ş k serveru proxy alebo VPN, m├íte pr├şstup k mnoh├Żm slu┼żb├ím a webov├Żm str├ínkam online, ale tento typ funkci├ş zvy─Źajne men├ş nastavenia Obchodu Play, ─Źo sp├┤sobuje, ┼że prestane fungova┼ą.

Ak chcete server proxy alebo VPN zak├íza┼ą, prejdite na adresu Nastavenia> Wi-Fi (alebo bezdr├┤tov├ę pripojenia a siete) > Zme┼łte aktu├ílne pripojenie a odstr├í┼łte ak├Żko─żvek typ servera proxy. Odpojte sa od akejko─żvek VPN prostredn├şctvom p├┤vodnej konfigur├ície alebo prostredn├şctvom aplik├ície tretej strany.

6, Odstr├í┼łte a znova zadajte svoj ├║─Źet Google

Prejdite do ─Źasti Nastavenia> ├Ü─Źty, kliknite na polo┼żku Google a vyberte svoj ├║─Źet Google. Ak m├íte viac ako jedno, vyberte zariadenie pripojen├ę k Obchodu Play. Kliknite na tri body v pravom hornom rohu panela akci├ş a vyberte mo┼żnos┼ą Odstr├íni┼ą ├║─Źet. Potvr─Ćte svoj v├Żber a re┼ítartujte svoj smartphone. Rovnak├Żm sp├┤sobom znova zadajte svoj ├║─Źet Google.

Screenshot 20200410 163554 dla┼żd├şc Odstr├íni┼ą ├║─Źet Google / ┬ę AndroidPIT (sn├şmka obrazovky)

7, Odin┼ítalujte aktualiz├ície slu┼żby Obchod Play

M├┤┼że to tie┼ż pom├┤c┼ą. Niekedy je aktualiz├ícia v konflikte s aktu├ílnou verziou aplik├ície. Ak ju chcete odin┼ítalova┼ą, postupujte pod─ża vy┼í┼íie uveden├Żch krokov a namiesto kliknutia na polo┼żku ÔÇ×Vymaza┼ą ├║dajeÔÇť kliknite na polo┼żku ÔÇ×Odin┼ítalova┼ą aktualiz├ícieÔÇť.

8, Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą slu┼żieb Google Play

Ak Obchod Play aj po t├Żchto krokoch st├íle nefunguje, rie┼íen├şm m├┤┼że by┼ą vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte slu┼żieb Google Play. Ak to chcete urobi┼ą, cho─Ćte na Nastavenia> Aplik├ície a ozn├ímenia> V┼íetky> Slu┼żby Google Play> Ukladac├ş priestor> Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą,

Screenshot 20200410 162940 dla┼żd├şc Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├ície / ┬ę AndroidPIT (sn├şmka obrazovky)

9, Aktivujte spr├ívcu s┼ąahovania

Ak vypnete Spr├ívcu s┼ąahovania, Obchod Play nebude fungova┼ą. Ak ju chcete znova aktivova┼ą, prejdite na Nastavenia> Aplik├ície a ozn├ímenia> V┼íetky> Na─Ź├ştania, Potom kliknite na ÔÇ×Aktivova┼ąÔÇť. Ak sa zobraz├ş iba mo┼żnos┼ą ÔÇ×Zak├íza┼ąÔÇť, je zrejm├ę, ┼że je u┼ż aktivovan├í a nemus├şte s touto t├ęmou robi┼ą ni─Ź.

10. Resetujte smartf├│n

Ak ni─Ź z tohto nefunguje, obnovenie p├┤vodnej konfigur├ície m├┤┼że by┼ą jedin├Żm rie┼íen├şm. V┼íetky va┼íe ├║daje sa v┼íak stratia, preto by ste si mali najprv vytvori┼ą z├ílohu.

Ak chcete resetova┼ą telef├│n, prejdite na Nastavenia> Syst├ęm> Mo┼żnosti obnovenia> Vymaza┼ą v┼íetky ├║daje, V├í┼í smartphone sa re┼ítartuje a resetuje. Po dokon─Źen├ş oper├ície pou┼żite z├ílohu:

Vyrie┼íili ste probl├ęm, ktor├Ż sa vyskytoval vo va┼íom obchode Play?