Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Play má teraz temnú tému pre všetky zariadenia s Androidom

Google Play má teraz temnú tému pre všetky zariadenia s Androidom 1

Ak ste svojim priateľom zariadeniami Android 10 a tmavým režimom celého systému závideli, nebojte sa, pretože máte chuť na temnú stránku. Aspoň pokiaľ ide o Google Play Store, Ohlásili sa Twitter že temná téma je teraz k dispozícii pre akékoľvek zariadenie s Androidom, nielen pre tie, ktoré už používajú systém Android 10. To znamená, že ak máte staršie zariadenie, ktoré ešte nebolo aktualizované, budete si môcť vybrať tmavé, ak uprednostňujete menšie namáhanie očí a jasu.

Google Play skutočne pridala temnú tému už okolo októbra minulého roka. Bolo to však iba pre zariadenia so systémom Android 10. A hoci dostali aj temnú tematiku pre celý systém, vydali tiež jednotlivé prepínače temného režimu pre mnoho svojich aplikácií prvej strany, ako sú napríklad Google Keep, Files, Photos, Duo, medzi ostatnými. Stalo sa tak v prípade, že ste stále chceli mať temnú tému, aj keď ste už vybrali tú jasnú pre celý svoj telefón.

Teraz používatelia, ktorí majú zariadenia so systémom Android 9 a pod nimi tiež môžete spustiť temnú tému Google Play Store, Stačí klepnúť na ponuku hamburger v ľavej hornej časti obrazovky a potom prejsť na možnosť Nastavenia. Keď klepnete na tému, objaví sa okno, kde si môžete vybrať spomedzi možností Svetlé, Tmavé alebo Nastaviť pomocou šetriča batérie. Keď vyberiete možnosť Tmavý, zmení sa farebná schéma vašej domovskej stránky, stránky s nastaveniami a stránky vyhľadávania.

Zapnutie tiež znamená, že zmeníte vzhľad stránky s výsledkami vyhľadávania, podrobný prehľad, ako aj stránky s hodnotením a recenziou aplikácie, na ktorú sa pozeráte. To, že sa to skutočne nezmení, vaše oči a oči vašich spolubývajúcich vám pravdepodobne ďakujú za to, že ste stmavli a nezoslepili ich celou bielou obrazovkou témy Svetlo.

Prepína sa nová temná téma Google Play Store je teraz k dispozícii v najnovšej aktualizácii. Ale v prípade, že ste ešte nedostali, počkajte trochu dlhšie.