Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Play a App Store bud├║ akceptova┼ą ─Ćal┼íie mo┼żnosti platby v …

Google a Apple bud├║ akceptova┼ą viac sp├┤sobov platby

Google a Apple s├║ vlastn├şkmi dvoch najpou┼ż├şvanej┼í├şch obchodov s aplik├íciami na svete: Play Store a App Store. V t├Żchto obchodoch M├┤┼żete plati┼ą iba pomocou ich vlastn├ęho sp├┤sobu platby, ktor├Ż im prin├í┼ía ve─żk├ę v├Żhody, preto┼że za ka┼żd├Ż n├íkup urob├şte 30% prov├şziu. Preto Epic Games potiahli Fortnite z oboch obchodov.

Mnoho spolo─Źnost├ş a vl├íd nie je s t├Żmto ÔÇ×duopolomÔÇť spokojn├Żch a u┼ż pl├ínuj├║ rie┼íenia. Ju┼żn├í K├│rea bola prvou krajinou, ktor├í zasiahla st├┤l: jej parlament pr├íve schv├ílil a ├║─Źet, ktor├Ż vy┼żaduje Google a Apple akceptujte alternat├şvne sp├┤soby platby vo svojich obchodoch s aplik├íciami. O─Źak├íva sa, ┼że z├íkon podp├ş┼íe prezident Moon Jae-in, ktor├ęho strana bola prvou, ktor├í z├íkon presadila.

Ju┼żn├í K├│rea je na prvom mieste: alternat├şvne platby u┼ż ─Źoskoro pr├şdu do Obchodu Play a App Store

Nov├ę nariadenie Eur├│pskej ├║nie vo─Źi spolo─Źnosti Google a Apple

Nov├Ż juhok├│rejsk├Ż z├íkon konkr├ętne zakazuje prev├ídzkovate─żom obchodov s aplik├íciami n├║ti┼ą ur─Źit├ę platobn├ę syst├ęmy spolo─Źnostiam s mobiln├Żm obsahom. In├Żmi slovami, teraz v├Żvoj├íri bud├║ m├┤c┼ą pon├║ka┼ą sp├┤soby platby, ktor├ę s├║ pre nich najvhodnej┼íie pre va┼íu aplik├íciu alebo hru na juhok├│rejskom trhu.

V├Żhodou tohto opatrenia pre u┼ż├şvate─ża je, ┼że ur─Źite p├┤jde cena niektor├Żch hier, aplik├íci├ş a mikroplatieb dole, preto┼że v├Żvoj├íri v├ím bud├║ m├┤c┼ą da┼ą na v├Żber mo┼żnosti platby, ktor├ę ├║─Źtuj├║ ni┼ż┼íie prov├şzie ako Google alebo Apple. Ak obchod nedodr┼ż├ş toto pravidlo, m├┤┼że mu by┼ą ulo┼żen├í pokuta a┼ż do v├Ż┼íky 3% v├í┼ího pr├şjmu v Ju┼żnej K├│rei.

Tento z├íkon tie┼ż zakazuje obchodom s aplik├íciami odklada┼ą ÔÇ×nespravodliv├ęÔÇť recenzie mobiln├ęho obsahu, ak├Żm s├║ napr├şklad aplik├ície. Aj ke─Ć to v┼íetko plat├ş iba v Ju┼żnej K├│rei, toto nie je jedin├í dotknut├í krajina pod─ża zvyklost├ş obchodov s aplik├íciami. Americk├ş sen├ítori predstavili dos┼ą podobn├Ż n├ívrh z├íkona za─Źiatkom tohto mesiaca.

Za─Źiatkom tohto roka okrem toho 36 americk├Żch ┼ít├ítov a Washington DC tie┼ż podali na spolo─Źnos┼ą Google protimonopoln├║ ┼żalobu. S├║dny spor spochyb┼łuje Dominancia spolo─Źnosti Google v obchode s aplik├íciami pre Android. Situ├íciu u┼ż vy┼íetruje aj Austr├ília, rovnako ako Eur├│pska komisia, ktor├í mimochodom v roku 2019 prin├║tila Google zvoli┼ą si prehliada─Ź a vyh─żad├ívac├ş n├ístroj v syst├ęme Android.

─îo si Google mysl├ş a Apple o?

google jablko

Apple agent├║re Reuters povedal, ┼że tento juhok├│rejsk├Ż z├íkon vystavuje pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş kupuj├║ digit├ílne produkty z in├Żch zdrojov, riziku podvodu, naru┼í├ş va┼íu ochranu s├║kromia a bude s┼ąa┼żova┼ą spr├ívu va┼íich n├íkupov. V skuto─Źnosti sa domnievaj├║, ┼że d├┤vera pou┼ż├şvate─żov v App Store klesne.

Namiesto toho to povedal Google v├í┼í sp├┤sob platby je ten, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş ponecha┼ą syst├ęm Android bezplatn├Żako aj vysokokvalitn├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm a obchod s aplik├íciami. Okrem toho objasnili, ┼że by sa mali zamyslie┼ą nad t├Żm, ako dodr┼ża┼ą tento z├íkon bez toho, aby to malo vplyv na kvalitu ich slu┼żieb.

A tyÔÇŽ ─îo si mysl├şte o tomto opatren├ş? Je to f├ęr? Ni─Ź├ş to kvalitu obchodov? Dajte n├ím vedie┼ą.

Zdroj | Android Authority