Google Pixel Camera: 7 Tipy a triky

Nem├┤┼żeme poprie┼ą skuto─Źnos┼ą, ┼że pri k├║pe smartf├│nu n├ím ide predov┼íetk├Żm o fotoapar├ít. S Google Pixel si v┼íak s t├Żm nemus├şte robi┼ą starosti. Jeho najlep┼íou vlastnos┼ąou je ├║dajne fotoapar├ít. Na podporu tohto tvrdenia v├ím poviem nieko─żko funkci├ş fotoapar├ítu Google Pixel.

Jeho zadn├Ż fotoapar├ít m├í 12.3 megapixelov, bez toho, aby bolo spomenut├ę, ┼że m├í na zadnej strane du├ílny blesk. Medzit├Żm je jeho predn├Ż fotoapar├ít 8 megapixelov. Pri pou┼ż├şvan├ş fotoapar├ítu Google Pixel existuj├║ ur─Źit├ę techniky, ktor├ę mus├şte ovl├ída┼ą, aby ste si s n├şm mohli fotografova┼ą.

Teraz sa pozrime na ─Ćal┼íie tipy, triky a hacky t├Żkaj├║ce sa v├í┼ího fotoapar├ítu Google Pixel a vy┼ąa┼żte z neho to najlep┼íie!

1. Ovládanie gestami

Mo┼żno to neviete, ale mus├şte vyu┼żi┼ą inteligentn├ę funkcie svojho telef├│nu Google Pixel, preto┼że nem├í fyzick├ę tla─Źidlo domovskej str├ínky.

Ovl├ídanie gestami n├íjdete v ponuke Nastavenia pod ikonou ÔÇ×PohybyÔÇť mo┼żnos┼ą. Ke─Ć klepnete na t├║to mo┼żnos┼ą, n├íjdete nasleduj├║ce gest├í, ktor├ę m├┤┼żu u─żah─Źi┼ą a ─Ćalej vylep┼íi┼ą pou┼ż├şvanie fotoapar├ítu Google Pixel.

Ovl├ídanie gestami pre hacky pixelov├Żch fotoapar├ítov GoogleGest├í, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ovl├ídanie fotoapar├ítu Pixel

Viete o tom, ┼że zadn├║ kameru m├┤┼żete prepn├║┼ą na predn├║ kameru iba gestom?

    Otvorte aplik├íciu pre fotoapar├ít, dvakr├ít oto─Źte z├íp├Ąst├şm. Fotoapar├ít sa okam┼żite prepne zo zadn├ęho fotoapar├ítu na predn├Ż fotoapar├ít. Ak sa chcete prepn├║┼ą sp├Ą┼ą na zadn├Ż fotoapar├ít, dvakr├ít oto─Źte z├íp├Ąst├şm.

Prejdite na fotoapar├ít jednoduch├Żm klepnut├şm. Dvakr├ít klepnite na vyp├şna─Ź a fotoapar├ít sa r├Żchlo otvor├ş.

Ak chcete pou┼ż├şva┼ą ovl├ídanie gestami, mus├şte ich povoli┼ą posunut├şm tla─Źidla na jeho boku.

2. Odha─żte skryt├ę re┼żimy sn├şmania

Triky s fotoapar├ítom Google PixelSkryt├ę re┼żimy v slu┼żbe Google Pixel

Niektor├ş smartphones maj├║ pre svojich pou┼ż├şvate─żov vidite─żn├ę re┼żimy sn├şmania a re┼żimy sn├şmania vo fotoapar├íte Google Pixel s├║ skryt├ę. Viete, ako odhali┼ą skryt├ę re┼żimy sn├şmania?

    Otvorte aplik├íciu Fotoapar├ít. Potiahnite prstom po ─żavom okraji displeja. Vysunie sa tla─Źidlo Nastavenia a zoznam re┼żimov.

Zoznam re┼żimov sn├şmania pre fotoapar├ít Google Pixel je:

Rozostrenie objekt├şvuFotografick├í sf├ęraPanor├ímaSpomalen├Ż pohyb

3. Automaticky vytv├íra┼ą GIF

Ak neviete, fotoaparát Google Pixel

Vytvorenie GIF pre fotoapar├ít Google PixelVytv├írajte GIFy okam┼żite
    Dr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo tla─Źidlo sp├║┼íte nasn├şmajte viacero z├íberov (re┼żim sekven─Źn├ęho sn├şmania). Ukon─Źen├şm nepretr┼żit├Żch z├íberov ukon─Ź├şte zdvihnutie prsta nastavenie aplik├ície fotoapar├ítu.H─żadaj mo┼żnos┼ą roztrhnutia.Povoli┼ą automatick├ę generovanie nastaven├ş vytv├írania.

Ke─Ć povol├şte nastavenia, automaticky zmen├ş fotografie na animovan├Ż GIF. Skontrolujte svoje fotky Google, novo vytvoren├Ż GIF by tam mal by┼ą.

4. Tla─Źidlo hlasitosti

V┼íetci vieme, ┼że tla─Źidlo hlasitosti je sp├║┼í┼ą, ke─Ć ste otvorili aplik├íciu fotoapar├ítu. Pou┼żitie tla─Źidla hlasitosti na sn├şmanie fotografi├ş je perfektnou funkciou pre t├Żch, ktor├ş radi robia selfie. Fotoapar├ít Google Pixel v┼íak pon├║ka aj ─Ćal┼íie inteligentn├ę funkcie.

Tla─Źidlo hlasitosti pre hacky pixelov├Żch fotoapar├ítov GoogleStr├ínka s nastaveniami v slu┼żbe Google Pixel

Podr┼żte tla─Źidlo hlasitosti, zachyt├ş sa nepretr┼żit├í s├ęria z├íberov (alebo re┼żim sekven─Źn├ęho sn├şmania). M├┤┼żete zmeni┼ą nastavenia fotoapar├ítu a nastavi┼ą tla─Źidlo hlasitosti na pribl├ş┼żenie.

Vyla─Ćte ovl├ídacie prvky pre tla─Źidlo hlasitosti. M├┤┼żete ho nastavi┼ą na ovl├ídanie, sp├║┼í┼ą alebo na ni─Ź.

5. HDR+ na vylep┼íenie fotografi├ş

HDR+ pre hacky pixelov├Żch fotoapar├ítov Google

Vo fotoapar├íte Google Pixel je re┼żim HDR+ p├┤sobivou funkciou. Existuje v┼íak rozdiel medzi ÔÇ×zapnut├ŻmÔÇť HDR+ a ÔÇ×automatick├ŻmÔÇť re┼żimom HDR+. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą HDR+ ÔÇ×zapnut├ęÔÇť, HDR+ ÔÇ×automatick├ęÔÇť, klepnite na ikonu nad obrazovkou

HDR+ ÔÇ×zapnut├ęÔÇť: tento re┼żim funguje najlep┼íie pre sn├şmky krajiny. Ak chcete zachyti┼ą sc├ęnick├Ż poh─żad, je skuto─Źne vhodn├ę pou┼żi┼ą HDR+ ÔÇ×zapnut├ęÔÇť.

HDR+ ÔÇ×automatick├ęÔÇť: re┼żim je najlep┼í├ş na ka┼żdodenn├ę pou┼żitie. Umo┼ż┼łuje fotoapar├ítu nasn├şma┼ą nieko─żko z├íberov pri r├┤znych expoz├şci├ích. Vytv├íra lep┼í├ş kontrast, farby a dynamick├Ż rozsah, preto┼że obr├ízky s├║ kombinovan├ę do jednej fotografie.

6. Odomknite pln├Ż potenci├íl svojho fotoapar├ítu Google Pixel

    Cho─Ćte do S.n├ípisy ponuka. Vyh─żadajte mo┼żnos┼ą rozl├ş┼íenie videa zadnej kamery.Vyberte UHD 4K.

Nemus├şte sa b├í┼ą, ┼że by v├ím vysokokvalitn├ę vide├í a obr├ízky zaberali priestor, preto┼że Fotky Google maj├║ neobmedzen├ę ├║lo┼żisko.

7. Aplikácia fotoaparátu tretej strany

Fotoapar├ít m├┤┼żete ovl├ída┼ą ru─Źne pomocou aplik├íci├ş tret├şch str├ín. Pr├şde v┼íak o funkciu HDR+, preto┼że predvolen├í aplik├ícia m├í jedin├║ schopnos┼ą t├║to funkciu podporova┼ą.

Vyh─żadajte najlep┼íie aplik├ície pre fotoapar├íty pre Android, ktor├ę by vyhovovali v├í┼ímu vkusu.

─îast├ę ot├ízky

Ko─żko megapixelov m├í fotoapar├ít Google Pixel?

Google Pixel Camera je najlep┼íie hodnoten├Ż fotoapar├ít na DxO. Prekonal v├Żkonnos┼ą iPhonu 7 (86), Galaxy S7 Edge, HTC 10 a Sony Xperia X (87). Fotoapar├ít Google Pixel Camera dosiahol v testoch DxO 89 bodov. M├í 12.3 megapixelov├Żm na zadnom fotoapar├íte a 8 megapixelov na prednom fotoapar├íte.
┼átandardne je nastaven├Ż na najlep┼í├ş re┼żim HDR+. Rovnako ako v┼íetky nastavenia fotoapar├ítu m├í prep├şna─Źe pre ─Źiary mrie┼żky, blesk, ─Źasova─Ź a z├íkladn├ę vyv├í┼żenie bielej. Zachy┼ąte kr├ísu scen├íra pomocou Google Pixel Camera. Ak chcete in├Ż smartphone ako Google Pixel, existuj├║ aj in├ę najlep┼íie fotoapar├íty pre Android smartphones pre za─Ź├şnaj├║cich fotografov.

M├í Google Pixel bezdr├┤tov├ę nab├şjanie?

Google Pixel 1. gener├ície bohu┼żia─ż nepodporuje bezdr├┤tov├ę nab├şjanie. Nov┼íia verzia Google Pixel v┼íak podporuje r├Żchle bezdr├┤tov├ę nab├şjanie. Okrem toho, aby ste dosiahli maxim├ílnu r├Żchlos┼ą bezdr├┤tov├ęho nab├şjania, mus├şte vlastni┼ą pr├şslu┼íenstvo Google Pixel. Rados┼ą z Androidu obsahuje zoznam nevyhnutn├ęho pr├şslu┼íenstva, ktor├ę potrebujete, ak vlastn├şte smartphone Google Pixel.

Google Pixel 3
Nová generácia Google Pixel.

M├┤┼żete z├şska┼ą najnov┼í├ş Google Pixel 3 na Amazon. M├í nieko─żko vylep┼íen├ş fotoapar├ítov, s ktor├Żmi sa dostal do kravaty Apple iPhone XR. Oba prin├í┼íaj├║ titul najlep┼íieho jednook├ęho fotoapar├ítu pre smartf├│ny.

Má Google Pixel slot na kartu SD?

Fotoapar├ít Google Pixel Camera bohu┼żia─ż nie je mo┼żn├ę roz┼í├şri┼ą. Nem├í slot na kartu SD. Google sa v┼íak postaral o to, aby v├ím vn├║torn├ę ├║lo┼żisko sta─Źilo. Ak pomocou fotoapar├ítu Google Pixel Camera nasn├şmate ve─ża fotografi├ş a vide├ş, va┼íe fotografie sa automaticky ukladaj├║ a organizuj├║ vo Fotk├ích Google.

Oplat├ş sa Google Pixel?

Absol├║tne! Je to najlep┼íie hodnoten├Ż fotoapar├ít pre smartf├│ny vydan├Ż v minulom roku 2016. Je u┼ż podporovan├Ż s Google Assistant ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą s va┼íimi ka┼żdodenn├Żmi potrebami, od predpoved├ş po─Źasia a┼ż po vyh─żad├íva─Ź obchodov. Ak h─żad├íte smartphone s kvalitn├Żm fotoapar├ítom, Google Pixel stoj├ş za to. Jeho predvolen├Ż z├íber je v re┼żime HDR+. Dynamika a h─║bka zachytenej fotografie s├║ viac ne┼ż len to Galaxy 7 a iPhone 7 m├┤┼że riadi┼ą.
Dokonalos┼ą fotoapar├ítu Google Pixel Camera sa roz┼íiruje aj na nahr├ívanie videa. M├┤┼żete sn├şma┼ą v 4K, o─Źak├ívali by ste, ┼że zachyten├ę z├íbery bud├║ chrumkav├ę, hodv├íbne a hladk├ę. Navy┼íe si s fotografiami a videami nemus├şte robi┼ą starosti, preto┼że sa automaticky ulo┼żia do Fotiek Google.
Chcete ma┼ą smartphone Google Pixel? M├┤┼żete si vzia┼ą svoju vlastn├║ kameru Google Pixel Camera Amazon.

Zbali┼ą sa

Nikto nem├┤┼że poprie┼ą, ┼że fotoapar├ít smartf├│nu je z├íkladnou potrebou spotrebite─ża. To je pre nich najvy┼í┼íou prioritou pri k├║pe telef├│nu. D├║fame, ┼że uveden├ę hacky, tipy a triky boli ve─żkou pomocou pre majite─ża Google Pixel, ako ste vy.

Ak st├íle nevlastn├şte smartf├│n Google Pixel, m├┤┼żete ho z├şska┼ą na Amazon. Google Pixel m├í v s├║─Źasnosti nieko─żko modelov, pri n├íkupe sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą v ─Źl├ínku Google Pixel vs. Google Pixel XL.

M├íte po ruke nejak├ę n├ívrhy alebo hacky, tipy a triky, o ktor├ę sa s nami m├┤┼żete podeli┼ą? Hacky, tipy a triky nechajte ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku