Google Pixel 6 Profesionálna recenzia

Google Pixel 6 Pro je dnes najlepší telefón s Androidom na svete – je však pre vás ten pravý? Toto je skutočne prvýkrát, čo spoločnosť Google vytvorila smartfón, ktorý má bojovať so špičkovými telefónmi v tomto odvetví, a je to vidieť. Potrebujete však funkcie, vďaka ktorým je toto zariadenie drahšie ako jeho non-Pro spoločník?

Hardvér

Pixel 6 Pro pracuje s veľkorysým 6.7-palcový LTPO AMOLED displej so stredovým otvorom pre prednú kameru. Displej podporuje HDR10+, má 120 Hz premenlivú obnovovaciu frekvenciu obrazu a môže sa pochváliť zdravým rozlíšením 1 440 x 3 120 pixelov na celej ploche, čo predstavuje celkovú hustotu približne 512 PPI (pixelov na palec).

Toto zariadenie má zobrazovací panel so zakrivenými okrajmi a Corning Gorilla Glass Victus na ľavej a pravej prednej strane. Kvôli sklu vpredu a vzadu je toto zariadenie dosť klzké. To vo všeobecnosti platí pre zariadenia prevažne zo skla a ako obvykle by som vám odporučil zaobstarať si ochranné puzdro, už len preto, aby ste zabránili tomu, aby sa tento Pixel vznášal zo stola zakaždým, keď ho položíte.

Puzdrá, ktoré Google vyrába, berú do úvahy lištu Pixel Camera Bar na zadnej strane, pričom nad a pod túto lištu pridali trochu hrbolčeka na zvýšenie ochrany. Ak sa pozriete na náš Pixel 6 vs 6 Pro vs 5 praktického sprievodcu, uvidíte, ako veľmi sú si zariadenia podobné – najmä vzhľadom na to, že na oboch zariadeniach je panel Pixel Camera Bar. 6 a 6 Pro modely.

Veľké rozdiely spočívajú v displeji a sile polí prednej aj zadnej kamery. Displej na Google Pixel 6 Pro je extravagantný. Ak ste niekedy predtým používali 120Hz displej, je ťažké vrátiť sa k niečomu menšiemu. S Pixelom 6 Profesionáli, vďaka tomuto panelu získavate v každom kúsku to najvýkonnejšie a najlepšie vyzerajúce prostredie so systémom Android 12 na dnešnom trhu.

Pixel 6 Pro je 6.5 výška x 3.0 šírka x 0.4 hĺbka (palce) s hmotnosťou 210 g (70,41 unce). Vonkajšie farebné možnosti zahŕňajú Cloudy White (tá, ktorú vidíte tu), Sorta Sunny a Stormy Black. Čierny model má tmavosivý okraj, Sunny zlatý a biely má reflexný chrómový okraj. Predný rám je rovnaký bez ohľadu na farbu zadnej strany.

Google Pixel 6 Pro má čítačku odtlačkov prstov na displeji, ktorá funguje tak dobre, ako som kedy videl fungovať čítačka odtlačkov prstov na displeji. Stále by som bol radšej, keby bol umiestnený na zadnej alebo bočnej strane telefónu, pretože je pre mňa najprirodzenejšie skenovať prst v ktorejkoľvek z týchto pozícií – ale ak by to malo byť na displeji, som rád, že funguje rovnako ako toto.

To, že mám Pixel s takým veľkým displejom, mi pripomína používanie jedného z mojich najobľúbenejších telefónov vôbec – Nexus 6P. Toto zariadenie bolo oznámené už v roku 2015 s a 5.7-palcový displej a na tú dobu sa zdal príliš masívny. Teraz s Pixelom 6 prichádza s a 6.4-palcový displej a Pixel 6 Pro prichádza s a 671-palcový displej, zážitok zo smartfónu pri tejto veľkosti pôsobí oveľa prirodzenejšie.

Tu je dôležité poznamenať, že keď hľadáte pokrytie 5G, budete musieť venovať pozornosť modelu, ktorý si kúpite. Uistite sa, že váš vybraný operátor má Pixel 6 Pro, musíte získať sub-6 Pokrytie 5G a/alebo mmWave 5G, keďže rozdiely sú značné.

softvér

Je to vďaka Androidu 12, že používanie tohto veľkého smartfónu je také prirodzené. Z väčšej časti som použil predvolené nastavenia, ale na tomto Pixeli je Android 12 6 Pro má možnosť zmeniť veľkosti a usporiadanie prvkov do takej miery, ako by som kedy považoval za potrebné.

V systéme Android 12 na zariadení Pixel 6 Pre nájdete nový druh systému Style. Tento systém poskytuje farebnú schému používateľského rozhrania na základe vašej tapety. Môže to byť tapeta Google alebo vaša vlastná, na tom nezáleží: Funguje to tak, že farby sa vyberajú automaticky na základe vašej tapety.

Vďaka tomuto systému Style je Android 12 na Pixeli 6 Pro vytvára prostredie, ktoré je pre Google nové. V minulosti spoločnosť Google dodávala upravený, vanilkový (alebo takmer vanilkový) Android s vlastnou značkou smartphones. Teraz s Androidom 12 na Pixel 6 a 6 Pro, Google sa odváži prezentovať zážitok, ktorý je prispôsobený Pixelu skutočne významným spôsobom.

fotoaparát

Na zadnej strane Pixela 6 Pro je 50MP fotoaparát Octa PD s a 1/131-palcový snímač, 1Zachytenie pixelov 0,2 um, f/1Clona .85 a zorné pole 82 stupňov. K dispozícii je tiež 12MP ultraširokouhlý fotoaparát s f/2.2 clona, 1Zachytenie 0,25 um pixelov a 114-stupňové zorné pole.

Fotoaparát, ktorý oddeľuje toto zariadenie od Pixelu 6 Pro je tretia jednotka na zadnej strane telefónu. Ide o 48MP teleobjektív s a 1/2-palcový obrazový snímač, 0Zachytenie pixelov 0,8 um, f/3.5 clona a 23.5-stupňové zorné pole. Tento fotoaparát umožňuje poli dosiahnuť 4x optický zoom.

Oddialiť 0.7 (Širokouhlý) Štandardný (bez priblíženia) Priblíženie 2x Priblíženie 4x

Zadné pole tiež spolupracuje so snímačom LDAC (laser detect auto focus) a OIS (optická stabilizácia obrazu) pre širokouhlé aj teleobjektívy.

Vpredu má tento telefón 11,1 MP fotoaparát 1zachytenie pixelov 0,22 um, f/2.2 clona a 94-stupňové ultraširoké zorné pole. Tento predný fotoaparát má pevné zaostrenie.

Pixel 6 Pro má najprofesionálnejšiu sadu fotoaparátov, aké som kedy na smartfóne používal. Výpočtové fotografické schopnosti Google sú konečne spárované so sadou fotoaparátov, ktorých hardvér spĺňa výzvy najväčších konkurentov Google.

Vyššie a nižšie nájdete množstvo príkladov fotografií zachytených fotoaparátmi Pixel 6 Pro. Medzi nimi nájdete niekoľko príkladov zachytených pomocou nových funkcií fotoaparátu BETA od Googlu: Action Pan a Long Exposure.

Google zahŕňa posúvanie akcií aj dlhú expozíciu na kartu s názvom „Pohyb“ v štandardnej aplikácii Fotoaparát Google. Google dbá na to, aby obe funkcie označil ako vydania „Beta“, čo je dobré, pretože možno budú potrebovať trochu práce, kým budú pripravené považovať ich za pripravené na hlavný vysielací čas.

Obe funkcie sú priamo na hranici veľkosti, s tým, čo sa zdá byť len DROBNÝM kúskom práce na odhalenie okrajov daného objektu. V každom prípade som rád, že vidím dlhú expozíciu – ponechať uzávierku otvorenú tak dlho, ako sa mi páči (v rozumnej miere), je funkcia, ktorú som vždy rád používal na akomkoľvek fotoaparáte, ktorý používam.

Batéria

Vo vnútri tohto zariadenia je a 5000 mAh batéria (min 4,905 mAh) s možnosťou rýchleho nabíjania. Pixel 6 Pro má schopnosť rýchlo sa nabíjať pomocou 30W USB-C nabíjačky Google s USB-PD 3.0 (PPS). Predáva sa oddelene od telefónu, ale možno ho už máte doma.

Toto zariadenie dokáže nabíjať aj bezdrôtovo a spätne nabíjať ostatné zariadenia. To je tiež známe ako Battery Share – a premení zadnú časť zariadenia na nabíjací panel s certifikáciou Qi. Je to užitočné na dobíjanie bezdrôtových slúchadiel alebo inteligentných hodiniek v núdzi.

Android 12 a Google Pixel 6 Pro ponúka množstvo možností, ktoré nám umožňujú prejsť od rýchleho vybitia batérie až po extrémne šetrenie batérie. Ak ponechám aktívnu funkciu „Smooth Display“ (120 Hz „pre určitý obsah“) a aktivujem Zvýšenie citlivosti dotyku, vypnem všetky možnosti šetrenia batérie, ponechám displej na maximálnom jase a na nepretržité streamovanie filmov budem používať iba mobilné dáta 5G, Mohol by som potenciálne vybiť batériu v priebehu niekoľkých hodín.

Pri používaní zariadenia na bežné činnosti – dokonca aj na snímanie fotografií a videí a spustenie hier a testov pre túto recenziu – je ťažké vybiť batériu za menej ako dvojciferný počet hodín.

Google Pixel 6 Verdikt Pro

Zdá sa, že Google prekročil rámec používania Pixela ako základného zážitku pre Android. Keď Google vyrobil Nexus smartphones Pre verejnosť sa neočakávalo, že zariadenia Nexus budú konkurovať špičkovým zariadeniam ako efektívna demonštrácia schopností softvéru smartphones. Namiesto toho sa na ne vo všeobecnosti nazeralo ako na štuchnutie v odvetví s nádejou, že iní výrobcovia telefónov sa chopia rady a posunú veci tak, ako to Google zamýšľal.

Google Pixel 6 Naproti tomu Pro je majstrovské dielo, ktoré stojí na vlastných zásluhách a prichádza správne s hardvérovým a softvérovým zážitkom, ktorý poskytuje to najlepšie, čo Google v smartfóne ponúka. Tento telefón má všetko, čo v Pixeli funguje skvele 6 a pridáva funkcie, ktoré ho povyšujú na skutočný AAA telefón s hrdinom, ktorý si poradí s najlepšími súpermi na dnešnom trhu.

Google Pixel 6 Pro má počiatočnú cenu okolo 900 USD a stojí za to peniaze. UISTITE SA, že pre toto zariadenie dostanete puzdro – Google Pixel 6 Profesionálny prípad, ktorý sme tu mali na túto recenziu, predáva Google za približne 30 USD.

Ak hľadáte to najnovšie z novej akcie smartfónu Google Pixel, ale nepotrebujete také veľké zariadenie, s displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, alebo dodatočným fotoaparátom vzadu alebo o niečo lepším fotoaparátom vpredu… Pixel 6 čaká na vás v Google. Toto zariadenie má rovnaký výkon procesora, rovnaký softvér a všetky základné prvky tohto Pixela 6 skúsenosti o niekoľko stoviek dolárov lacnejšie ako tento model Pro.

POZNÁMKA: Ak čítate túto recenziu 25. októbra 2021, budete musieť chvíľu počkať, kým náš Pixel 6 Je uverejnená recenzia (verzia bez Pro). Príde 26.