Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Pixel 4 vs iPhone 11 Pro: pevný spor

Uvedenie nových telefónov iPhone vždy odštartuje diskusiu o systéme Android proti systému iOS, ale tiež to vyvoláva veľa fanúšikov smartphones zvážiť vytvorenie prepínača tak či onak. Pixel 4 je to možno najčistejšie zariadenie Android, ktoré si môžete kúpiť. Smartphone Made by Pixel je v podstate smartfón s Androidom, ktorý neobsahuje stopy dotyku tretej strany. Je to smartfón Google vytvorený pre softvér Google, rovnako ako Apple vytvára túto špeciálnu chémiu medzi hardvérom a softvérom. Ale kto robí kombináciu lepšie? Poďme to zistiť.

Telefóny Google Pixel sú už dlho štandardom pre fotografovanie v systéme Android. Napriek tomu, že má iba jeden 12-megapixlový snímač fotoaparátu, softvér spoločnosti Google sa v pozadí diví. Pixel Camera 3 bolo to mimoriadne a jeho režim Night Shot bol najlepší na trhu, kým sa neobjavil model Huawei P30 Pro. Tento rok je však súťaž o najlepší fotoaparát na smartfóne oveľa tvrdšia.

Apple bol skvelý na fotoaparáte tento rok so svojou verziou telefónov iPhone pre rok 2019. Jednoznačné zavádzanie niekoľkými smartphones Android, konkrétne Pixel 3 a P30 Pro, Apple rozhodol, že chce byť opäť na vrchole. Zariadenie iPhone 11 Pro je vybavené trojitou zadnou konfiguráciou a úplne prepracovanou kamerovou aplikáciou. Výsledok je pôsobivý a Apple z hľadiska fotografie je určite späť na vrchol.

Google pixel AndroidPIT google 4 biele tlačidlo ggl Modul kamery v aplikácii Google Pixel 4 / © AndroidPIT

Google sa tiež rozhodol, že je konečne čas pridať ďalšie senzory k zadnej kamere. Po prvýkrát má smartphone Pixel dvojitý zadný fotoaparát. V roku 2019 sa 16 megapixlový teleobjektív pripojí k normálnemu senzoru, teraz 12 objektívom,2 megapixelov. Hardvér je tu iba časťou bitky, pretože, ako vieme, spoločnosť Google získala potlesk na oddelení kamier. Tieto dva telefóny teraz robia úžasné veci pomocou umelej inteligencie a spracovania obrázkov.

Avšak, Apple pokiaľ ide o tesnenie, je pred nami. IPhone 11 Pro má 12 megapixlový predný fotoaparát v porovnaní s 8 Pixlové megapixely 4, Neexistuje tiež automatické zaostrovanie na smartfóne Google, pokiaľ ide o snímanie autoportrétov, a navyše Apple zdokonalil svoj softvér a pridal nové funkcie, ako napríklad „Slofies“ – čo používateľom umožňuje snímať videá s videami spomalene.

Toto je veľmi úzka bitka s Apple konečne dosiahnuť telefóny Pixel, ktoré s pôsobivým P30 Pro dominovali

Po prechode na prednú kameru Google priniesol technológiu odomykania tváre, ktorá si zaslúži pôsobivú identifikáciu tváre Apple tento rok. Tento veľký horný rám pred pixelom 4 je plná radarových pohybových senzorov, bodového projektora a dvoch IR kamier. Tam je tiež povodňové svetlo. Celá táto technológia sa spája a vytvára sistema Rýchle a bezchybné odomknutie tváre.

Google pixel AndroidPIT google 4 ggl displej Nová technológia Face Unlock je v hornom ráme / © AndroidPIT

Apple tiež aktualizoval svoju technológiu identifikácie tváre na telefóne iPhone 2019, hoci táto technológia je umiestnená v tomto širokom záreze a nie v tlstom spyglass. Apple hovorí, že je teraz o 30% rýchlejší ako predtým a môže pracovať v širších uhloch ako predtým. Počas nášho testu sme zistili, že je to dôstojná aktualizácia. Google tu urobil najväčší skok v predchádzajúcej generácii, ale mal veľa možností na jeho vykonanie. Nazývame to remíza, pretože obe pixely 4 ako napríklad iPhone 11 Pro, majú na palube fantastické systémy na odomknutie smartfónu tvárou.

Nová obrazovka Super Retina XDR od spoločnosti Apple je to skvelé, ale okrem zvýšenej hodnoty kontrastu sa od iPhone X od roku 2017 nezmenilo. Je to stále skvelé zobrazenie, ale ak už vlastníte posledný iPhone a hľadáte niečo, čo vyzerá ako ďalšia úroveň, nemusíte nájdete tu. Uznesenie je stále 2.436 x 10,125 pixelov (458 ppi).

Spoločnosť Google naopak inovovala predstavením najnovšieho smartfónu Pixel 4, Tu prijímate P-OLED displej 5,7 palcov. Nie je to také ostré ako Apple (1080 x 2160 pixelov, 444 ppi), ale má rukáv trik, ktorý Apple nezhoduje sa – obnovovacia frekvencia 90 Hz.

Google pixel AndroidPIT google 4 vlna gif Pixel 4 má obnovovaciu frekvenciu 90 Hz / © AndroidPIT

Každý, kto použil OnePlus 7 Pro, 7T alebo 7T Pro nedávno pochopí rozdiel, ktorý obnovovacia frekvencia 90 Hz spôsobuje celkovú plynulosť displeja. Posúvanie je radosť. Po 90 rokoch je ťažké sa vrátiť na 60 rokov. Z tohto dôvodu a z tohto dôvodu odmeňujem spoločnosť Google kvalitu zobrazenia.

Debata o systémoch iOS a Android je dlhá a má tendenciu sa skôr scvrkávať na osobný vkus a pohodlie, než akýkoľvek objektívny argument, pre ktorý je lepšia alebo horšia. V systémoch iOS 13 a Android 10 sa tieto dve mobilné platformy stále viac približujú. Už niekoľko rokov je to hra na rozdávanie a prijímanie. Obe strany si navzájom spájajú najlepšie softvérové ​​nápady a implementujú svoje vlastné verzie funkcií.

Android 10 a iOS majú od roku 2019 tmavý režim a navigáciu gestami cez internet sistema, K dispozícii je tiež varený hlasový asistent vo forme Google Assistant a Siri, hoci Google v tejto oblasti dosahuje lepšiu výkonnosť.

ApplePhone Apple iPhone 11 pro front IPhone 11 Pro spúšťa iOS 13 / © AndroidPIT

Oblasť, kde Apple body je nová funkcia „Prihlásiť sa pomocou Apple'. Videli sme to už nejaký čas so spoločnosťou Google a Facebook, ale Apple sa zameriava na bezpečnosť a súkromie a nezdieľa vašu e-mailovú adresu s navštevovaným webom, čím sa znižuje pravdepodobnosť zacielenia reklám a sledovania sociálnych sietí pre vašich používateľov.

V konečnom dôsledku sú systémy iOS a Android vynikajúce operačné systémy a pre 90% používateľov je to, na čo ste najčastejšie zvyknutí, pravdepodobne najlepšie. Je ťažké prepínať medzi týmito dvoma a prelomiť staré zvyky. Jedna vec, ktorú však poviem, je, že ak uvažujete o prechode z iOS na Android alebo naopak, pripravte sa na adaptačné obdobie, keď sa veci zdajú na prvý pohľad zvláštne a kontraintuitívne, čoskoro však budete čoskoro zvyknúť si na to.

Na papieri, bitka o najlepšiu výdrž batérie medzi iPhone 11 Pro a Google Pixel 4 zdá sa to pomerne blízko. Smartfón Apple vlastní mobilný telefón 30,46 mAh, zatiaľ čo telefón Google má iba 20,800 mAh. V praxi však Apple drasticky zlepšila účinnosť svojho softvéru a vďaka novému bionickému čipu A13 je výdrž batérie novej rady iPhone vynikajúca.

Google hovorí, že optimalizoval aj svoj softvér tak, aby bol energeticky účinnejší, ale keďže telefóny sú úplne nové, nemali sme možnosť ich dlhodobo vyskúšať. Budeme musieť počkať a uvidíme, či tieto sťažnosti vydržia. Životnosť batérie sa zdá byť ďalšou oblasťou, kde Apple uzavrela medzeru v systéme Pixel a tradične malicherná spoločnosť Cupertino teraz štandardne dodáva slušnú nabíjačku (18 wattov).

Či už Pixel alebo iPhone, oba majú aktuálne procesory na označenie. Snapdragon 855 od Qualcomm pracuje na pixeli 4, zatiaľ čo iPhone používa vlastný bionický čip A13 spoločnosti Apple, Pixel má 6 GB RAM. IPhone má aspoň 4 GB, ale stále to nie je úplne jasné – a Apple nikdy to nepotvrdzuje.

ApplePhone Apple iPhone 11 pro front Dizajn Apple tiež zostal nezmenený od iPhone X na prednej strane / © AndroidPIT

Je tu ešte jedna vec, ktorú majú spoločné: oboje smartphones začnite so 64 GB úložného priestoru. Zatiaľ čo Google ponúka model so 128 GB, Apple ignoruje túto veľkosť pamäte a namiesto toho ponúka variant s 256 GB, ako aj jeden s 512 GB,

Google Pixel 4 vs iPhone 11 Pro

Google Pixel 4 Apple iPhone 11 Pro
plátno

5,7 palec, OLED
90 Hz

5,8 palec, OLED
60 Hz
rozmery147,1 x 68,8 x 8,2 mm144 x 714 x 8,1 mm
závažia

162 gramov

188 gramov
Android 10iOS 13
procesorQualcomm Snapdragon 855 Apple A13 bionická
pamäť

6 GB RAM
64/128 GB

4 GB RAM
64/256 / 512 GB
batérie2800 mAh3079 mAh
kamera

Vzadu: 12 megapixelov, f /1,6, 28 mm
16 megapixelov, teleobjektív
predné: 8 megapixely, f /2,0, 19 mm

Vzadu: 12 megapixelov, f /2,4, 13 mm,
12 megapixelov, f /1,8, 26 mm
12 megapixelov, f /2,0, 52 mm
Predná strana: 12 megapixelov, f /2,2, 23 mm
Špeciálne funkcieOdomknutie tváre 3D
Smer pohybu
IP68
Identifikácia tváre
IP68

Vyberte si z týchto dvoch možností smartphones vlajka je veľmi ťažké rozhodnutie. V oblastiach, kde predtým bolo ľahké vybrať víťaza, bol súper porazený. Apple urobila obrovské vylepšenia hardvéru a softvéru svojho fotoaparátu, a to do tej miery, že už to nebolo vzhľadom na to, že by Pixel bol kontaktným telefónom v našej redakcii, ak by sme potrebovali odfotiť udalosť a nemali by sme s nami vhodného fotografa. Podobne nové sistema Odblokovač tváre spoločnosti Google uzavrel medzeru v identifikácii tváre Apple, ktorý predtým v Androide predbehol čokoľvek.

Zaujímavé je, že iPhone 11 Pro a Pixel 4 každá výhra v dvoch oblastiach, ktoré sú pre spotrebiteľov veľmi dôležité: výdrž batérie a cena. Tieto dve veci môžu viesť k predaju smartphones viac ako akékoľvek iné.

Ak ste rozdelení medzi tieto dve zariadenia, choďte na sistema s ktorými ste oboznámení. Na druhej strane veľa nestratíte.