Google otv├íra ÔÇ×nov├ęÔÇť cesty dom├ęn in├Żm spolo─Źnostiam: Spotify, Medium, Bitly u┼ż na palube

Google za posledn├Ż rok zaviedol do svojich slu┼żieb hromadu ÔÇ×nov├ŻchÔÇť dom├ęnov├Żch ciest, ale slu┼żby prvej strany, ako napr├şklad Kalend├ír a Dokumenty Google, boli iba ┼ípi─Źkou ─żadovca. Google otvoril registr├íciu pre nov├ę cesty dom├ęn tret├şch str├ín a na palube s├║ u┼ż hromady slu┼żieb vr├ítane slu┼żieb Spotify, Medium, Stripe a Bitly.

Ak si nie ste vedom├ş, spolo─Źnos┼ą Google je zodpovedn├í za dom├ęnu najvy┼í┼íej ├║rovne ÔÇ×.NEWÔÇť (TLD), zatia─ż ju v┼íak pou┼ż├şva iba pre svoje vlastn├ę vlastnosti. Za─Źiatkom tohto leta spolo─Źnos┼ą Google po┼żiadala spolo─Źnos┼ą ICANN (skupina, ktor├í v z├ísade spravuje dom├ęnov├ę men├í na internete), aby roz┼í├şrila sp├┤sob pou┼ż├şvania t├Żchto TLD a otvorila svoju vlastn├║ registra─Źn├║ politiku, ktor├║ m├┤┼żu ostatn├ş pou┼ż├şva┼ą. Teraz s├║ nov├ę. Skratky dostupn├ę pre kohoko─żvek, kto je ochotn├Ż dodr┼żiava┼ą pravidl├í spolo─Źnosti Google (aj ke─Ć v s├║─Źasnosti s├║ obmedzen├ę iba na vlastn├şkov ochrann├Żch zn├ímok).

Po┼żiadavky zah┼Ľ┼łaj├║ HTTPS, ur─Źit├ę obmedzenia n├ízvov dom├ęn pre konkr├ętne ┼ít├ştky alebo organiz├ície a po┼żiadavky UX – mus├ş v├ís privies┼ą k ÔÇ×generovaniu akcie alebo vytvoreniu onlineÔÇť.

V s├║─Źasnosti je registr├ícia obmedzen├í na registrovan├Żch vlastn├şkov ochrann├Żch zn├ímok, hoci sa bude ─Ćalej roz┼íirova┼ą 2 December pre ┼íir┼íie uplatnenie. Bud├║ce leto sa m├┤┼że zaregistrova┼ą TLD ktoko─żvek bez toho, aby sa musel prihl├ísi┼ą, st├íle v┼íak mus├ş dodr┼żiava┼ą pravidl├í registr├ície spolo─Źnosti Google.

Google otv├íra ÔÇ×nov├ęÔÇť cesty dom├ęn in├Żm spolo─Źnostiam: Spotify, Medium, Bitly u┼ż na palube 1

Cesta dom├ęny Spotify ÔÇ×playlist.newÔÇť, ktor├║ budem pou┼ż├şva┼ą Ve─żmi.

Aspo┼ł dev├Ą┼ą spolo─Źnost├ş je u┼ż na palube s .New TLD v ─Źase p├şsania (zoznam ni┼ż┼íie). Medzi hlavn├ę body patria skratky na vytv├íranie zoznamov skladieb v aplik├ícii Spotify, ─żahk├ę vytv├íranie odkazov Bitly, pr├ízdne pl├ítno v m├ędiu a kl├ívesov├ę skratky na faktur├íciu Stripe.

Zainteresovan├ş majitelia zna─Źiek by si mali zaregistrova┼ą svoje nov├ę dom├ęny ASAP sk├┤r, ako sa protipovod┼łov├ę br├íny otvoria ┼ítandardom pre n├ís ostatn├Żch.

Sk├║ste postupova┼ą