Google otvára „nové“ cesty domén iným spoločnostiam: Spotify, Medium, Bitly už na palube

Google za posledný rok zaviedol do svojich služieb hromadu „nových“ doménových ciest, ale služby prvej strany, ako napríklad Kalendár a Dokumenty Google, boli iba špičkou ľadovca. Google otvoril registráciu pre nové cesty domén tretích strán a na palube sú už hromady služieb vrátane služieb Spotify, Medium, Stripe a Bitly.

Ak si nie ste vedomí, spoločnosť Google je zodpovedná za doménu najvyššej úrovne „.NEW“ (TLD), zatiaľ ju však používa iba pre svoje vlastné vlastnosti. Začiatkom tohto leta spoločnosť Google požiadala spoločnosť ICANN (skupina, ktorá v zásade spravuje doménové mená na internete), aby rozšírila spôsob používania týchto TLD a otvorila svoju vlastnú registračnú politiku, ktorú môžu ostatní používať. Teraz sú nové. Skratky dostupné pre kohokoľvek, kto je ochotný dodržiavať pravidlá spoločnosti Google (aj keď v súčasnosti sú obmedzené iba na vlastníkov ochranných známok).

Požiadavky zahŕňajú HTTPS, určité obmedzenia názvov domén pre konkrétne štítky alebo organizácie a požiadavky UX – musí vás priviesť k „generovaniu akcie alebo vytvoreniu online“.

V súčasnosti je registrácia obmedzená na registrovaných vlastníkov ochranných známok, hoci sa bude ďalej rozširovať 2 December pre širšie uplatnenie. Budúce leto sa môže zaregistrovať TLD ktokoľvek bez toho, aby sa musel prihlásiť, stále však musí dodržiavať pravidlá registrácie spoločnosti Google.

Google otvára „nové“ cesty domén iným spoločnostiam: Spotify, Medium, Bitly už na palube 1

Cesta domény Spotify „playlist.new“, ktorú budem používať Veľmi.

Aspoň deväť spoločností je už na palube s .New TLD v čase písania (zoznam nižšie). Medzi hlavné body patria skratky na vytváranie zoznamov skladieb v aplikácii Spotify, ľahké vytváranie odkazov Bitly, prázdne plátno v médiu a klávesové skratky na fakturáciu Stripe.

Zainteresovaní majitelia značiek by si mali zaregistrovať svoje nové domény ASAP skôr, ako sa protipovodňové brány otvoria štandardom pre nás ostatných.

Skúste postupovať