Google odstraňuje všetky aplikácie Chrome, ktoré nikto nepoužíva

Google odstraňuje aplikácie Chrome

Ak ste náhodou nevedeli, Chrome aplikácie sú tie, ktoré sa dajú nainštalovať do prehliadača a fungujú ako bežná desktopová aplikácia. To znamená, že sa otvárajú v oknách oddelených od okien nástroja Google. A tentoraz to vyšlo najavo Google odstraňuje aplikácie Chrome, ktoré nikto nepoužíva.

Bolo známe, že tieto typy aplikácií prestanú fungovať Windows, macOS a Linux. Je však prekvapujúce, že to teraz Google naznačil Aplikácie Chrome prestanú fungovať aj v systéme Chrome OS.

Rozlúčte sa s aplikáciami Chrome

webové aplikácie chrome

Pravdepodobne toto rozhodnutie spoločnosti Google neovplyvní toľko vášho každodenného života. Nainštalované aplikácie Chrome vás môžu presmerovať na príslušné webové stránky, aby ste ich mohli naďalej používať na iných platformách.

Na druhej strane, rozšírenia prehliadača budú naďalej perfektne fungovať. Musí byť jasné, že sa líšia od aplikácií Chrome.

Je veľmi možné, že momentálne nepoužívate žiadnu z týchto aplikácií. Spoločnosť Google pred štyrmi rokmi oznámila ukončenie podpory pre aplikácie Chrome Windows, MacO a Linux. Prezradila to gigantická spoločnosť iba jedno percento používateľov používalo tieto aplikácie v prehliadači.

aplikácie pre chrome os

aplikácie Chrome prestane pre používateľov fungovať v júni 2020 Windows, macOS a Linux. Samozrejme, môžete ich používať ešte šesť mesiacov, ak máte Chrome Enterprise alebo Chrome Education Upgrade.

Používatelia systému Chrome OS ich budú môcť používať do júna 2021. Ak však máte Chrome Enterprise alebo Chrome Education Upgrade, budete mať možnosť využiť ich ďalší rok.

Aplikácie Chrome mali prestať fungovať Windows, macOS a Linux začiatkom roka 2018. V decembri 2017 však spoločnosť Google odstránila sekciu aplikácií z Internetového obchodu Chrome a zmenila termín začiatku roka 2018 na nešpecifikovaný dátum v budúcnosti. Teraz to vieme história týchto aplikácií sa blíži ku koncu.

a ty Ovplyvní vás toto rozhodnutie Google úprimne?

Zdroj | The Verge