Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google kupuje Pointy na napájanie „Pozrite sa, čo sa v obchode nachádza“

Google kupuje Pointy na napájanie „Pozrite sa, čo sa v obchode nachádza“ 1

Google oznámil, že získava írsku maloobchodnú firmu Pointy, ktorá umožňuje používateľom kontrolovať dostupnosť skladov v obchodoch tým, že nechá „miestnych maloobchodníkov uviesť svoj produktový sortiment online“. Peter Chane, hlavný riaditeľ pre miestne produkty SMB, uviedol v blogovom príspevku:

Jednou z výziev, ktorým čelia drobní obchodníci, je získavanie informácií o inventári v obchodoch online spôsobom, ktorý sa ľahko spravuje a spoľahlivo aktualizuje.

S programom Pointy sú maloobchodníci schopní vyriešiť tento problém jednoduchým zapojením malej skrinky do svojho snímača čiarových kódov alebo nainštalovaním aplikácie Pointy do svojho systému predaja (POS). Tieto údaje sa potom znova upravia vo vyhľadávaní Google pomocou funkcie „Zistite, čo je v obchode“. Pointy uviedol, že za posledných niekoľko rokov „nadviazal veľmi úzke partnerstvo so spoločnosťou Google“ a ukázalo sa, že obidve spoločnosti „zdieľajú rovnakú víziu o tom, ako môžu technológie zlepšiť miestne maloobchodné podniky“, a dúfa, že „sa bude stavať ešte lepšie“. služby v budúcnosti „pomocou zdrojov a dosahu spoločnosti Google“.

Google kupuje Pointy na napájanie „Pozrite sa, čo sa v obchode nachádza“ 2
Google kupuje Pointy na napájanie „Pozrite sa, čo sa v obchode nachádza“ 3

Spoločnosti nezverejnili predajnú cenu, pričom spoločnosť Google poznamenala, že „obchod podlieha obvyklým podmienkam uzavretia a očakáva sa, že sa uzavrie v nasledujúcich týždňoch“.

Zdroj: Google | Obrázky cez 9to5Google