Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google hovor├ş, ┼że stavia webov├║ str├ínku Tronovho koronav├şrusu, o ktorej nevedel, ┼że sa stavia

  • Spolo─Źnos┼ą Google tento v├şkend ozn├ímila, ┼że spolupracuje s vl├ídou USA na celo┼ít├ítnej informa─Źnej webovej str├ínke o koronav├şrusoch COVID-19.
  • Spolo─Źnos┼ą bola odhalen├í Trumpov├Żm odhalen├şm po─Źas piatkov├ęho n├║dzov├ęho ozn├ímenia o tom, ┼że Google vyv├şjal tak├║to webov├║ str├ínku.
  • Google v tom ─Źase uviedol, ┼że jedin├Ż vyv├şjan├Ż web bol skuto─Źne vytvoren├Ż spolo─Źnos┼ąou Verily a nemalo by ├şs┼ą o slu┼żbu dostupn├║ na celo┼ít├ítnej ├║rovni. Teraz v┼íak spolo─Źnos┼ą Google tvrd├ş, ┼że skuto─Źne vytv├íra webov├║ str├ínku, ako je op├şsan├í str├ínka Trump.
  • Nav┼ít├şvte domovsk├║ str├ínku spolo─Źnosti BGR, kde n├íjdete viac pr├şbehov.

Prezident Donald Trump v piatok uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą Google pracuje na novom mieste pre skr├şning koronav├şrusov, ktor├ę je s├║─Źas┼ąou administrat├şvnych opatren├ş na boj proti epid├ęmii COVID-19 v USA. Odhalenie, ┼że niektor├ę 1, 700 in┼żinierov spolo─Źnosti Google vyv├şjalo str├ínky, ktor├ę pri┼íli po tom, ako spolo─Źnos┼ą Trump vyhl├ísila nov├Ż koronav├şrus za n├írodn├║ n├║dzov├║ situ├íciu. Spolo─Źnos┼ą Google bola v tom ─Źase chyten├í mimo doh─żadu a nasleduj├║ce spr├ívy odhalili, ┼że spolo─Źnos┼ą Google nepracuje na ┼żiadnom webe a bola prekvapen├í, ke─Ć videl podrobnosti Trumpa. Tvrdenie Trumpa sa zdalo by┼ą ─Źiasto─Źne pravdiv├ę, preto┼że sestersk├í spolo─Źnos┼ą Abeceda Verily skuto─Źne pracovala na triagovom n├ístroji na testovanie COVID-19, ale str├ínka bola v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja. Nemalo to by┼ą ani celon├írodn├ę n├íradie na testovanie COVID-19.

Tu je ├║vodn├í odpove─Ć od ozn├ímenia spolo─Źnosti Verly on Trump:

Vyv├şjame n├ístroj, ktor├Ż m├í pom├┤c┼ą jednotlivcom pri testovan├ş COVID-19. Naozaj je v po─Źiato─Źn├Żch f├ízach v├Żvoja a pl├ínuje sa testovanie v oblasti Bay, s n├ídejou, ┼że sa ─Źasom roz┼í├şri.

Cen├şme si podporu vl├ídnych ├║radn├şkov a priemyseln├Żch partnerov a ─Ćakujeme in┼żinierom spolo─Źnosti Google, ktor├ş sa dobrovo─żne zapojili do tohto ├║silia.

Verly n├ístroj bol zameran├Ż na zdravotn├şckych pracovn├şkov, spolo─Źnos┼ą odhalila v n├íslednom vyhl├ísen├ş. Trumpovo vyhl├ísenie znie ako nie─Źo ove─ża vyspelej┼íie ako to, ktor├ę je schopn├ę pom├íha┼ą ├║radom na celo┼ít├ítnej ├║rovni:

Chcem po─Ćakova┼ą spolo─Źnosti Google. Google pom├íha vyv├şja┼ą webov├ę str├ínky. Bude to ve─żmi r├Żchlo – na rozdiel od webov├Żch str├ínok minulosti – ur─Źi┼ą, ─Źi je test opr├ívnen├Ż a u─żah─Źi┼ą testovanie na vhodnom mieste v bl├şzkosti. Mimochodom, m├íme ve─ża, ve─ża miest. Mimochodom, t├║to krajinu a ve─żk├ę ─Źasti sveta pokr├Żvame. Moment├ílne nebudeme hovori┼ą o svete, ale ve─żmi, ve─żmi d├┤razne pokr├Żvame na┼íu krajinu. Skladuje prakticky na ka┼żdom mieste. Google m├í 1, 700 in┼żinierov, ktor├ş na tom pracuj├║ pr├íve teraz. Dosiahli obrovsk├Ż pokrok.

Odvtedy v┼íak spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila, ┼że bude skuto─Źne spolupracova┼ą s vl├ídou USA na celo┼ít├ítnej webovej str├ínke ÔÇ×ktor├í obsahuje inform├ície o sympt├│moch COVID-19, rizik├ích a testovac├şch inform├íci├íchÔÇť.

Tu je ├║pln├ę vyhl├ísenie spolo─Źnosti Google, ako bolo uverejnen├ę v jej @Google_Comms Twitter zvl├ídnu┼ą s├ęriu tweety:

Sme plne v s├║lade a pokra─Źujeme v spolupr├íci s vl├ídou USA na obmedzen├ş ┼í├şrenia COVID-19, informovan├ş ob─Źanov a ochrane zdravia na┼íich komun├şt.

Spolo─Źnos┼ą Google spolupracuje s vl├ídou USA na v├Żvoji celo┼ít├ítnej webovej str├ínky, ktor├í obsahuje inform├ície o pr├şznakoch, rizik├ích a testovan├ş COVID-19.

Je to okrem in├Żch opatren├ş, ktor├ę prij├şmame, vr├ítane: ÔÇ×propag├ície domovskej str├ínkyÔÇť spolo─Źnosti Google na zv├Ż┼íenie informovanosti o jednoduch├Żch opatreniach, ktor├ę m├┤┼żu ob─Źania prija┼ą, aby zabr├ínili ┼í├şreniu choroby.

Pr├íca na┼íej sesterskej spolo─Źnosti Verely na spusten├ş pilotnej webovej str├ínky, ktor├í jednotlivcom umo┼żn├ş vykona┼ą hodnotenie rizika a napl├ínova┼ą testovanie na miestach v oblasti z├ílivu.

Propag├ícia spo─żahliv├Żch inform├íci├ş prostredn├şctvom slu┼żieb Vyh─żad├ívanie Google a YouTube; prijatie opatren├ş na ochranu pou┼ż├şvate─żov pred dezinform├íciami vr├ítane phishingu, kon┼ípira─Źn├Żch te├│ri├ş, ┼íkodliv├ęho softv├ęru a dezinform├íci├ş.

Bezplatn├Ż pr├şstup k na┼íim pokro─Źil├Żm hangoutom Zozn├ímte sa s mo┼żnos┼ąami videokonferenci├ş pre v┼íetk├Żch z├íkazn├şkov G Suite a G Suite for Education po celom svete, a┼ż k├Żm 7/ 01/20; pokrok vo v├Żskume a vede v oblasti zdravia; a finan─Źne podporova┼ą ├║silie o glob├ílnu pomoc

Google neodhalil skuto─Źn├║ adresu URL pre celo┼ít├ítne str├ínky ani neposkytol ┼żiadne inform├ície o spusten├ş. Vzh─żadom na z├íva┼żnos┼ą situ├ície je v┼íak pravdepodobn├ę, ┼że prv├í verzia str├ínok bude uveden├í na trh ─Źoskoro.

Zdroj obrázka: Olly Curtis / Future / Shutterstock

Google hovor├ş, ┼że stavia webov├║ str├ínku Tronovho koronav├şrusu, o ktorej nevedel, ┼że sa stavia 1

Chris Smith za─Źal p├şsa┼ą o miniaplik├íci├ích ako hobby, a predt├Żm ako to vedel, zdie─żal svoje n├ízory na technick├ę veci so ─Źitate─żmi z cel├ęho sveta. Kedyko─żvek nep├ş┼íe o miniaplik├íci├ích, ne┼í┼ąastne sa im nepodar├ş dr┼ża┼ą ─Ćalej, hoci sa z├║falo sna┼ż├ş. Ale to nevyhnutne nie je zl├í vec.