Google formalizuje podporu pre Nexus

Od narodenia rodiny jednotiek nexus, Google bola jasná o podpore, ktorú dostanú: aktualizácie od poslednej operatívy Android aspoň sú zaručené dva roky od uvedenia zariadenia do obchodu Google Store, zatiaľ čo zabezpečenie sa obmedzuje na tri roky z dostupnosti alebo 18 mesiacov od posledného predaja zariadenia v obchode Google Store.

S cieľom pomôcť používateľom nájsť tieto informácie, ktoré predtým neboli napísané na konkrétnej stránke, sa gigant Mountain View rozhodol zverejniť na oficiálnej webovej stránke. podporná stránka ktorý okrem iného zhŕňa tieto informácie v jednoduchej tabuľke.

Termín Nexus PNG

Pri čítaní tabuľky vyššie by sa to však malo zohľadniť tieto dátumy nie sú definitívne, ale iba označujú prahovú hodnotu, ktorú spoločnosť Google už nezaručuje aktualizáciou, To napríklad znamená, že Nexus 9 Aktualizácie softvéru môžu získať aj po októbri tohto roku, ak to spoločnosti Google a HTC považujú za možné.

Samozrejme, kto vlastní zariadenie Nexus 5a Nexus 7 alebo zariadenie Nexus 10 už dlho zostalo v pokoji. Vlastníci zariadenia Nexus 6 a Nexus 9 namiesto toho budú mať čas na prijatie systému Android N, zatiaľ čo tí, ktorí investovali svoje peniaze do zariadenia Nexus 5X alebo 6P, sa môžu cítiť pohodlne, okrem systému Android bude mať N aj budúci systém Android 8,0,