Google Duo teraz umožňuje používateľom čmárať a písať poznámky

Google Duo teraz umožňuje používateľom čmárať a písať poznámky 1

Nie všetka komunikácia sa môže uskutočňovať prostredníctvom správ alebo videohovorov. Niekedy nechcete alebo nemôžete hovoriť s osobou v túto chvíľu, ale chcete im zanechať poznámku. V skutočnom živote to dokážeme urobiť na základe poznámok alebo podobne. Ale ak ste ďaleko, ďalšou najlepšou vecou by bola jeho digitálna verzia. Najnovšia funkcia služby Google Duo vám umožňuje kresliť poznámky a sviatočné logá pre váš kontakt, aby ste im mohli zanechať vizuálnejšiu správu.

Google hovorí, že jednou z najpopulárnejších spätných väzieb, ktorú dostali od používateľov aplikácie na videohovory, je to, že chceli byť schopní urobiť niečo viac vizuálne, aby sa spojili so svojimi priateľmi. Odpoveď je preto funkcia kreslenia poznámok, ktorá sa začala používať pre používateľov služby Google Duo. Môže sa použiť na zanechanie správy kontaktu, ktorý nemusí byť k dispozícii pre videohovor, alebo ak ste sa nechceli rozprávať, ale chceli by ste im len zanechať poznámku.

Ako to funguje, vyzerá podobne ako funkcie anotácií v aplikácii Google Keep. Môžete si vybrať z ôsmich rôznych farieb pozadia, šiestich typov písma a mnohých rôznych typov ťahov pera. Nemusíte vytvárať niečo pekné alebo umelé, pokiaľ odovzdáte svoju správu. Ale ak máte umelecký talent, áno, pokračujte a vytvorte majstrovské dielo z tejto funkcie kreslenia.

Google vylepšuje Google Duo pridávaním nových funkcií každých pár týždňov. Možno je to tak, že nepôjde cestou ich už zaniknutej aplikácie na odosielanie správ Allo. V posledných niekoľkých mesiacoch sme videli funkcie, ako sú emodži reakcie, režim slabého osvetlenia, upomienky na volanie, zachytávanie okamihov, integrácia so správami Android pre web a ďalšie užitočné veci, ktoré s tým môžete robiť, nielen videohovory a videorozhovory.

Funkcia kreslenia poznámok už začala fungovať. Aktualizujte svoje Duo Google na najnovšiu verziu, aby ste zistili, či už môžete začať kresliť a kresliť.