Google dá vášmu osobnému asistentovi nový vzhľad

jednoduchší redizajn asistenta Google

Google neustále obnovuje svoje služby aby boli intuitívnejšie, s užitočnejšími funkciami alebo ich prispôsobili novým dizajnovým trendom. Asistent Google sa ešte nedotkol, pretože si zachoval rovnaké dizajnové kánony ako Google Now, ale čoskoro to tak prestane byť.

Ako ukázali niektoré filtrované snímky obrazovky, Google by bol blízko k vydaniu nového dizajnu pre svojho asistenta. Úpravy by boli v skúšobnej dobe, takže niektorí sa z nich už môžu tešiť. Tu vám zanechávame všetky podrobnosti, ktoré poznáme.

Nový dizajn karty Google Assistant je zameraný na priamejšie informácie

nový dizajn asistenta Google

Ako sme spomínali, doteraz Google Assistant Ponechal som si vzhľad Asistenta Google, ale tento potreboval zlepšenie. Teraz sa spoločnosť rozhodla dať ich službám facelift a testujú a prístrojová doska s prechodmi, chronologickým usporiadaním a menším počtom rušivých prvkov.

Nová karta aktualizácií znižuje počiatočný pozdrav a odstraňuje všetky sekcie a karty s návrhmi, ktoré rušili používateľa. Google chce túto kartu zamerať len na to najnutnejšie, takže všetky informácie redukuje na dve veci: počasie a nasledujúce udalosti, ktoré ste naplánovali.

Horná časť bude venovaná aktuálnemu dňu, zatiaľ čo nasledujúce karty budú venované upozorneniu na veci, ktoré ste si uložili ako pripomienky na najbližšie dni, týždne a dokonca mesiace. Google sa zaviazal k dynamickému obsahu, kde každá karta odkazuje na vaše potreby a vy ste ten, kto udáva tempo, a nie zbytočné návrhy.

Asistent Google bude mať rozšíriteľné karty pre ďalšie informácie

Pri zacielení na dynamický obsah Google vie, že všetko sa môže zmeniť s plynutím dní a dokonca hodín. To môže byť nepríjemné a zdrvujúce, ak sa s tým nezaobchádza dobre a každá informácia sa ponúka vždy, keď sa niečo zmení.

Preto sa Google zaviazal používať vo svojom asistentovi rozšíriteľné karty. Normálne uvidíte, čo je nevyhnutne potrebné, ale ak sa ich rozhodnete otvoriť, nájdete návrhy pre viac akcií, viac podrobností a rozbaľovaciu ponuku na zrušenie alebo zmenu nastavenia.

Budete tak môcť nájsť informácie o stave doručenia balíka, na ktorý čakáte, najbližších letoch do destinácie, ktorá vás zaujíma, alebo dopravné informácie, ak patríte k tým, ktorí veľa chodia po uliciach.

Aktualizácia Asistenta Google bude k dispozícii už čoskoro

aktualizovať dizajn asistenta Google

Zostáva niečo zodpovedať Kedy si budete môcť tento redizajn užiť? Konkrétne nevieme, no ak Google už aktualizáciu kontrolovane testuje, znamená to globálne spustenie je veľmi blízko.

Na to si ešte chvíľu počkáme, ale určite to čakanie bude stáť za to. Takto sa opravujú chyby a problémy v Asistentovi, ktoré sa môžu počas cesty vyskytnúť. Páčilo sa ti to? Čo by ste odporučili spoločnosti Google pridať do tohto nového dizajnu?