Google Chrome: Zmena umiestnenia preberania

Google Chrome: Zmena umiestnenia preberania 1

Už ste niekedy stiahli niečo z Interwebov, aby ste zistili, kam to šlo? Prehliadače sa väčšinou ukladajú na mieste, ktoré si v predvolenom nastavení vyberajú, bez toho, aby požadovali zadanie. Takže neposlušné! Nemôžem povedať, koľkokrát som v priebehu rokov zabudol prepnúť toto nastavenie, aby som vynútil prehliadač, ktorý používam, aby som sa spýtal, kam môžem veci uložiť.

Vďaka bohu, tam JE ľahký spôsob, ako to vyriešiť. Niekoľko kliknutí, pár sekúnd svojho času a vždy si môžete vybrať, kam chcete ukladať svoje fotografie, súbory a videá.

Zmeňte umiestnenie sťahovania v prehliadači Chrome

Vzhľadom na to, že prehliadač Chrome je môj obľúbený prehliadač, bola to jedna z prvých vecí, ktoré som urobil pri prvom získaní tohto notebooku. Keď som stroj nastavil podľa svojich predstáv, okamžite som načítala prehliadač Chrome a potom tento malý klenot prepol do režimu „zapnuté“.

Kliknite na tri body v pravom hornom rohu prehliadača Chrome a potom kliknite na tlačidlo OK “Nastavenie.” V ponuke vľavo posuňte zobrazenie nadol a kliknite na šípku nadol vedľa neho “Pokročilé.” Odtiaľ kliknite na “K stiahnutiu.”

Google Chrome: Zmena umiestnenia preberania 2

Ako vidíte, web sa automaticky nastaví tak, aby sa ukladal do priečinka C: Users Your Name Downloads. Upozorňujeme tiež, že prepínač, ktorý sa vás opýta, kde môžete veci uložiť, je v predvolenom nastavení vypnutý.

Google Chrome: Zmena umiestnenia preberania 3

Teraz máte na výber dve možnosti. Môžete kliknúť “Zmena” vedľa tohto predvoleného priečinka prejdite do priečinka, do ktorého chcete vždy uložiť všetko, a potom kliknite na tlačidlo “Save”. Alebo môžete prepnúť na toto zariadenie “On” pozícia doprava Msgstr “Pred stiahnutím sa opýtajte, kam sa majú jednotlivé súbory uložiť.”

Google Chrome: Zmena umiestnenia preberania 4

Osobne chcem, aby sa moje prehliadače pýtali, kam mám veci uložiť. Nechcem, aby všetko, čo sťahujem, išlo na jedno miesto. Som veľmi organizovaný! Mám konkrétne priečinky určené na sťahovanie fotografií do videí, do inštalačných programov / softvérov atď. Uľahčuje to a čistí to pre mňa. Alternatíva je samozrejme na vás a na všetkom, čo vás najviac baví.

Aké ďalšie tipy a triky vám môžem dať, aby ste si s prehliadačom Chrome trochu uľahčili život?

Šťastné surfovanie!