Google Chrome teraz môže odhaliť, či sú vaše heslá HACKED v iPhone a Android

GOOGLE Chrome uviedol na trh nový nástroj, ktorý vám pomôže chrániť heslá v mobile.

Populárny prehliadač pridal do svojej aplikácie pre smartfóny výstražný systém, ktorý vám povie, či bolo vaše heslo napadnuté počítačovými zločincami.

Táto funkcia už bola k dispozícii na osobných počítačoch, ale teraz bola rozšírená na Apple iPhone a Android smartphones.

Oznámené v utorok, zmeny sú navrhnuté tak, aby uľahčili udržiavanie si špičky v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

„Heslá sú často prvou obrannou líniou nášho digitálneho života,“ napísal Abdel Karim Mardini z Googlu v blogovom príspevku.

„Vylepšujeme zabezpečenie heslom na zariadeniach Android aj iOS tým, že vám oznámime, či boli prelomené heslá, o ktoré ste požiadali prehliadač Chrome, a ak áno, ako ich opraviť.“

Väčšina používateľov prehliadača Google Chrome ukladá používateľské mená a heslá pre viacero účtov online v nástroji na správu hesiel prehliadača.

Problém je v tom, že niekedy môžu byť vaše poverenia ohrozené bez toho, aby ste o tom vedeli.

Ak je web napadnutý a prístupové údaje ich používateľov sú zverejnené online, vaše prihlasovacie údaje na tieto stránky sú vystavené počítačovým podvodníkom.

To je obzvlášť problém, ak používate rovnaké používateľské meno a heslo pre mnoho účtov, čo znamená, že zločinci majú väčšiu šancu preniknúť do jedného z vašich profilov.

Cieľom novej funkcie Google je varovať vás pred narušeným prihlásením pomocou automatického skenovania poverení uložených v správcovi hesiel.

„Aby Chrome skontroloval, či máte nejaké napadnuté heslá, odošle spoločnosti Google kópiu vašich používateľských mien a hesiel pomocou špeciálnej formy šifrovania,“ napísal Mardini.

„Vďaka tomu ich Google môže porovnať so zoznamami poverení, o ktorých je známe, že sú napadnuté, ale Google z tejto šifrovanej kópie nemôže odvodiť vaše používateľské meno ani heslo.“

Ak sa vaše prihlásenia zobrazia niekde, kde by nemali, spoločnosť Google vás na to upozorní a nabáda vás, aby ste ich vopred zmenili.

Nielen to, ale v mnohých prípadoch vás Google po upozornení zavedie priamo do správneho formulára „zmeniť heslo“.

Podobné nástroje sú k dispozícii od správcov hesiel, ako je 1Password, a z prehliadačov ako Mozilla Firefox a Apple Safari.

Tieto zmeny sú súčasťou prehliadača Chrome 86, najnovšej aktualizácie prehliadača Google, ktorá sa začala vydávať v utorok.

Medzi ďalšie doplnky patria nové vylepšené režimy Bezpečné prehliadanie a podpora skenovania odtlačkov prstov vždy, keď zadáte svoje platobné údaje.

Apple prvá americká firma, ktorá dosiahla hodnotu 2 bilióny dolárov – porazila rivalov Amazon, Google a Microsoft

V iných správach sa kybernetickí podvodníci nedávno pokúsili ukradnúť Instagram prihlásenia používateľov predstieraním „porušenia autorských práv“.

Podvodníci používajú službu Google Alerts na odosielanie odkazov na škodlivý softvér.

A, Windows 10 používateľom bolo povedané, aby aktualizovali svoj počítač, aby unikli chybe „Eternal Darkness“.

Čo si myslíte o novom nástroji Chrome? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu