Google chce, aby ste hrali hry na Chromebooku a v Obchode Play…

google chce, aby ste sa hrali s chromebookom

Hoci sa pre mnohých Chromebooky vždy zdali dosť obmedzené možnosti, pravdou je, že sú to veľmi dobré notebooky. Keďže je založený na cloude, Chrome OS je veľmi ľahký operačný systém, a robí tieto notebooky ideálnymi pre jednoduché úlohy, ako je automatizácia kancelárie alebo konzumácia multimediálneho obsahu. Ale, A čo hry? V systéme Chrome OS videohry v prvých rokoch trochu chýbali.

Keďže si však do Chromebooku môžete nainštalovať aplikácie pre Android, ani to už nie je problém, hoci to stále nie je dokonalé. Mobilný formát sa v mnohých prípadoch príliš neprispôsobuje formátu notebooku, ale na tom už fungujú. Google je stále presvedčený, že hráte na Chromebooku, a teraz v Obchode Play zaviedli exkluzívnu sekciu pre prémiové hry.

Chromebook Play Store spúšťa vlastnú sekciu s prémiovými hrami

Obchod Play pre Chromebooky, nová sekcia prémiových hier

Všetkých nás to prekvapilo, niekoľko používateľov v sieťach sa začalo uisťovať, že teraz majú a novú sekciu v Obchode Play na vašich Chromebookoch. Pri vstupe do obchodu z OS Chrome a prechode do sekcie hier nájdete ako prvú kartu „prémiové“ hry, ktorá tam donedávna nebola.

Ako je známe, táto nová karta bude zhromažďovať najlepšie platené hry na jednom mieste, rovnako ako v obchode Android Play. Nie je to však len to, keďže do tejto novej sekcie sa dostanú iba hry, ktoré sú navrhnuté tak, aby správne fungovali v systéme Chrome OS.

Hru, ktorá patrí medzi najsťahovanejšie, si tak budete môcť zaobstarať nielen Google vás uisťuje, že na vašom Chromebooku bude perfektne fungovať. Tieto hry by teda bežali nielen vo formáte lepšie prispôsobenom obrazovkám Chromebookov, ale aj na používanie klávesnice a myši ako natívneho ovládania.

Podľa toho, čo zobrazujú filtrované obrázky, zatiaľ v tejto časti k dispozícii je len niekoľko hier. Zoznam by pozostával aspoň z týchto položiek:

  • Portál pre konštruktérov mostov.
  • Začarované svety.
  • Hra Dev Tycoon.
  • Simulátor kultistov.
  • Incredibox.
  • Gorogoa.

Trh Chromebookov sa neustále prehlbuje a s hrami bude určite rásť rýchlejšie

trh s chromebookmi naďalej rastie

To je celkom zaujímavé a demonštruje to dve veci: po prvé, to Google naďalej vsádza na Chrome OS a je ochotný ho čo najviac zlepšovať; a po druhé, že mýtus, že na Chromebooku sa nedá hrať, stráca každým dňom na sile. Okrem toho ide veľmi ruka v ruke s príchodom Doom I a II do týchto notebookov prostredníctvom programu Chromebook Perks.

Je pravda, že nenájdete trojité A tituly ako na konzolách či počítačoch s Windows, ale je to určite veľký krok. Čo je viac, väčšina mobilných hier sa zameriava na príležitostných hráčov, nie nadšenci a prístup k OS Chrome by nebol iný.

Analýza na trhovom meradle to ukazuje Google chce naďalej zvyšovať svoj globálny predaj v sektore notebookov. Podľa poradenskej spoločnosti Context zaznamenali Chromebooky v 3. štvrťroku 2019 v Európe o 11 % vyšší predaj ako iné tradičné notebooky.

Hlavnými aktérmi tohto rastu bolo školstvo a podnikateľský sektor, čo hovorí veľa. V týchto sektoroch vzrástli objednávky Chromebookov o 27 % v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2018. Okrem toho na spotrebiteľskom trhu nárast objemu bol 57% v porovnaní s rokom 2018, niečo, čo veľmi jasne ukazuje, že používanie týchto notebookov sa zvyšuje.

V roku 2020 spoločnosť Quanta Computer, jeden z najväčších predajcov Chromebookov pre veľké značky, oznámila v apríli tohto roku nárast dodávok o 11 %. Okrem toho Google oznámil uvedenie 10 nových modelov Chromebookov na tento rok v Španielsku s počiatočnými cenami 299 eur. Ak toto nebude silný trh, nevieme, čo bude, a hry ho určite posunú ďalej.

Karta prémiových hier v systéme Chrome OS je teraz k dispozícii, ale nie pre každého

chromebooky budú mať prémiové hry lepšie prispôsobené ich formátu

Nová karta v Chrome OS Play Store sa nám javí ako výborný nápad, najmä preto, že Google pokračuje v rozširovaní funkcií tohto operačného systému. Okrem toho treba tlieskať aj tomu, že to, že aplikácie pre Android fungujú na Chromebookoch vážne, treba tlieskať.

Ale napriek tomu, toto nie je možnosť, ktorá je už celosvetovo dostupná. Prístup k nemu má momentálne málo používateľov, no ako sa zdá, Google ho postupne umožní viacerým ľuďom.

Zdá sa vám to zaujímavé? Určite chápete, prečo hovoríme, že Chromebook je dobrou možnosťou, ako ukončiť svoj laptop Windows.