Google chce, aby presnosť GPS bola lepšia vo všetkých…

google maps zlepšuje umiestnenie veľkých miest 3D mapy

Dávno sú pozadu časy, keď bolo potrebné naučiť sa ulice naspamäť, aby ste sa dostali do cieľa. Alebo sa musíte pýtať, kým sa nedostanete tam, kam chcete. Nie, teraz stačí vytiahnuť mobil, označiť, kam chcete ísť, a postupovať podľa pokynov.

Alebo aspoň teoreticky by to tak malo byť, pretože navigačný asistent niekedy veľmi zlyháva, je nepresný a iba stráca čas, aj keď vieme, že technológia GPS sa za posledné roky výrazne zlepšila.

Ale, Čo by mohlo zlyhať? Google už dávno pozná odpoveď na tento problém a to je dôvod, prečo hľadá riešenie na zlepšenie presnosti GPS, najmä vo veľkých mestách sveta.

Prečo GPS vo veľkých mestách tak veľmi zlyháva?

To je otázka, ktorá určite znepokojila nejedného používateľa v určitom okamihu jeho života. Aby som bol spravodlivý, Súčasné geografické polohovacie systémy sú veľmi presné, ak sa nachádzate vo vidieckej oblastiV opačnom prípade, ak ste v strede mesta.

Problém nie je vo vašom mobile, nie je to v satelitnom signále … Nie! Problém je v budovách, obrovské prekážky odrážajúce satelitný signál. A samozrejme, keďže nemôžete odstrániť budovy, musíte niečo urobiť, aby ste tento problém vyriešili.

Ako Google plánuje zlepšiť presnosť GPS vo veľkých mestách?

Google chce, aby bola presnosť GPS lepšia v mestách

V skutočnosti nejde o to, ako to plánujete urobiť, ale ako to robíte s telefónmi Pixel. 5 a 4. Google využil 3D mapovanie veľkých miest prostredníctvom Google Earth, Machine Learning a Google Maps vyvinúť pomerne dômyselné a efektívne riešenie.

Myšlienka je taká, berúc do úvahy to signál GPS je vysielaný satelitom v priamej línii a že keď narazí na povrch budov, odrazí sa. Potom sa dostane k čipu prijímača v mobiloch alebo inom zariadení GPS z iného uhla, poskytuje oveľa menej presné informácie o aktuálnej polohe.

Tu vstupuje do hry Machine Learning a Google Earth 3D mapy, s ktorými môžu byť zahrnuté informácie o umiestnení každej budovy v meste a prostredníctvom strojového učenia odhadnúť dráhu signálu.

Tento nápad sa v praxi zatiaľ celkom dobre osvedčil, zlepšenie presnosti GPS vo veľkých mestách až o 75 % Nad aktuálnymi výsledkami, ale len pri využívaní chodcov, je stále potrebné, aby bol systém veľmi presný, kým ste v autách alebo iných dopravných prostriedkoch.

Hlavné mestá s aktuálne asistovaným 3D mapovaním

3D mapovanie miest je obrovská a časovo náročná práca, ale je to niečo, čo má Google Earth v dostatočnom predstihu. Vaše mesto je teda pravdepodobne už zahrnuté do rozsiahly zoznam 3850 zmapovaných miest sveta:

  • Európa: všetky veľké mestá na kontinente okrem Ruska a Ukrajiny, kde nie sú stopercentne zmapované.
  • Severná Amerika: väčšina miest v Spojených štátoch, Kanade a Mexiku.
  • Ázia: hlavné mestá Japonska a Taiwanu.
  • Zvyšok sveta: väčšina miest v Argentíne, Brazílii, Austrálii, Južnej Afrike a na Novom Zélande.

Koho poteší toto zlepšenie presnosti GPS?

3D asistované mapovanie miest google maps qualcomm španielsko

Toto vylepšenie systému geografického určovania polohy je zatiaľ dostupné na mobiloch Pixel. Ale, myšlienkou je, že sa to môže v krátkom čase dostať na viac telefónov s Androidom.

Teoreticky, ak máte Android a dodržiavate minimálne hardvérové ​​a Android špecifikácie 8 alebo vyššie No nebojte sa, musíte len počkať, kým toto zlepšenie funkčnosti GPS v mestách dorazí prostredníctvom aktualizácie, ktorá by sa malo uskutočniť v priebehu budúceho roka.