Google beta testuje telefóny s Androidom ako nový dvojfázový verifikačný kľúč založený na Bluetooth

Úspech procesov verifikácie v dvoch krokoch je náchylný na dva faktory: bezpečnosť a pohodlie. Možno si vy, priemerný človek, chcete nechať všetky svoje osobné informácie v bezpečí a zvuku online, ale zakúpenie hardvérového kľúča 50 dolárov, ktorý neslúži inému účelu ako kľúč k veľmi špecifickému zámku, vám nedáva zmysel. Spoločnosť Google vás už kryla, pretože testovanie verzie beta je pre váš telefón s Androidom kľúčom k všetkým informáciám o vašom účte Google na vašom počítači alebo notebooku.

Spoločnosť nedávno vydláždila cestu, aby sa ďalšie zariadenia s podporou Bluetooth rozpoznali ako bezpečnostné kľúče. To by z telefónov s Androidom, ktoré ľudia nosia každý deň, urobilo veľmi pohodlný fyzický kľúč, ktorý majú k dispozícii, a zároveň by sa zabezpečila bezpečnosť zavedeného spojenia medzi dvoma najbližšími zariadeniami.

Túto novú metódu overovania môže vyskúšať ktokoľvek, ale v súčasnosti je obmedzená iba na prístup k účtu Google v prehliadači Chrome prostredníctvom OS Chrome, Mac alebo Mac s podporou Bluetooth alebo Windows jednotkou. Potrebujú iba skontrolovať, či je rovnaký účet Google prihlásený do telefónu s verziou Android 7,0 Nugát alebo neskôr.

Na tento odkaz sa môžete prihlásiť a získať prístup k nastaveniam verifikácie v dvoch krokoch. Posuňte zobrazenie nadol do sekcie „Nastaviť alternatívny druhý krok“ a potom kliknite na tlačidlo „Pridať bezpečnostný kľúč“. Potom si budete môcť vybrať kvalifikovaný telefón s Androidom, ktorý bude fungovať ako váš bezpečnostný kľúč založený na Bluetooth – ak máte na svojom každodennom šťastí viac telefónov, môžete si nastaviť kľúč Bluetooth iba teraz.

Proces dvojstupňového prihlásenia spoločnosti Google na počítači s telefónom Android ako bezpečnostným kľúčom Bluetooth

Pri najbližšom prihlásení do účtu Google pomocou prehliadača Chrome v počítači, ktorý bežne nepoužívate, vás systém Google vyzve, aby ste si vybrali telefón, ktorý ste vybrali ako bezpečnostný kľúč. Uistite sa, že obidve zariadenia majú povolenú technológiu Bluetooth a potom podľa pokynov na displeji telefónu overte svoje prihlásenie. Po tom by ste mali byť dandy.

Pretože tento program beta je otvorený takmer každému, máme podozrenie, že spoločnosť Google môže povoliť bezpečnostným kľúčom so systémom Android prístup k viac veciam, ako sú účty priamo súvisiace s hardvérom – Chromebooky sú zrejmým príkladom – ak existuje dostatočná pozitívna spätná väzba.

Skúste postupovať