Google Assistant, už stačí jedno slovo a robí spolu desať vecí

Príkaz na získanie nástroja Google Assitant na vykonávanie viacerých operácií. Toto je funkcia nazývaná „rutina“, ktorá sa v USA používa už dlhý čas a teraz sa môže používať aj v Taliansku. Princíp je podobný skratkám SIRI, predstavil Apple z iOS 12. O tom sme hovorili v našom špecializovanom článku.

Ak chcete nastaviť túto novú funkciu, stačí otvoriť aplikáciu Domovská stránka Google, zadať nastavenia účtu a hneď pod článkom o domácej kontrole nájdete to s rutinami. Tam je 6 prednastavené, tj dobré ráno, dobrú noc, odísť z domu, domov, každý deň dochádzať do práce, denný dochádzať domov.

Uveďme napríklad prvú položku: vyslovením slova „dobré ráno“, Google Assistant dokáže automaticky poskytovať informácie o počasí, zapamätať si dnešné záväzky (vypnúť ich z kalendára) a pripomenutia, vypnúť v telefóne tichý režim, nastaviť svetlá, termostat a všetky domáce automatizačné zariadenia. Nikto samozrejme nedokáže manuálne pridať žiadne akcie, úplne slobodne.

Stručne povedané, ide o koncept automatizácie hlasového asistenta, ktorý sa preto stáva čoraz viac nezávislým takže údaje používateľov môžu byť jednoduchšie. Samozrejme, ak by ste mali zariadenie (napríklad inteligentný reproduktor Google Home) s integrovaným asistentom, rutinnú funkciu by ste mohli využiť aj prostredníctvom týchto produktov. Ak chcete smartphone používať priamo, je dobré si uvedomiť, že hlasový asistent Big G je k dispozícii od verzie 6,0 alebo novšie v systéme Android.

Google Assistant, už stačí jedno slovo a robí spolu desať vecí 1

Vývoj asistenta za posledných dvanásť mesiacov bol skutočne pozoruhodný. Vynikajúci predaj domácich reproduktorov Google svedčí o tom, že trh, dokonca aj mimo USA, začína byť pripravený prijať domácu automatizáciu a hlasových asistentov vo veľkom meradle. S príchodom 5G 2019 a následným šírením fenoménu IoT, kruh sa uzavrie a high-tech veľké mená budú pripravené na ďalšiu revolúciu.