Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Assistant teraz môžu čítať celé webové stránky a tiež v 42 jazykoch

Google Assistant teraz môžu čítať celé webové stránky a tiež v 42 jazykoch 1

Google Assistant bol aktualizovaný, aby vám umožnil nahlas prečítať webové stránky. Namiesto toho, aby ste sa museli čítať sami, môžete teraz urobiť AI, aby to urobila za vás.

Virtuálny asistent spoločnosti Google bol vylepšený, aby mu umožnil čítať (a posúvať) cez webové stránky a čítať vám dokonca aj dlhé stránky. To je ideálne pre tých, ktorí majú ťažkosti s čítaním alebo zrakom, ale je to aj pohodlná funkcia pre priemerného používateľa.

  • Google Assistant tipy a triky: Ako ovládať svojho asistenta pre Android

Táto nová funkcia automatického čítania s voľnými rukami je užitočná aj v iných ohľadoch, ako to zmena prináša Google Assistant dokáže čítať nahlas text v 42 rôznych jazykoch. Dokáže dokonca prekladať stránky do vášho rodného jazyka.

Táto funkcia na čítanie nahlas funguje s článkami v prehliadači Chrome, v službe Google News alebo v aplikácii Google. Ak chcete začať, stačí si aktivovať asistenta „Hej Google, prečítajte si ho“ alebo „Hej Google, prečítajte si túto stránku“. Asistent potom stránku prečíta a v texte sa bude posúvať.

Existujú aj niektoré možnosti prispôsobenia. Google hovorí, že systém prinútil čítať spôsobom, ktorý je „výrazný“ s „prirodzenými hlasmi“, ktorý by mal používať „rovnakú intonáciu a rytmus, aký by ste použili, keby ste ho čítali nahlas.“ Ak sa vám nepáči, čo počujete, môžete zmeniť hlas asistenta a upraviť rýchlosť v nastaveniach.

  • najlepší Google Assistant Reproduktory 2020: Najlepšie alternatívy služby Google Home