Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Google Assistant Pon├║ka Siri a Alexa Smart Assistant s najvy┼í┼í├şm IQ

Ke─Ć hovor├şme o virtu├ílnych hlasov├Żch asistentoch, okam┼żite si zapam├Ąt├íme tri men├í: Amazon Alexa, Apple Siri a Google Assistant, Existuje nieko─żko ─Ćal┼í├şch, ako napr├şklad Microsoft Cortana, Xiaomi XiaoAI, ale mimo ─î├şny nie s├║ pr├şli┼í popul├írne. Spolo─Źnos┼ą Google glob├ílne dominuje v segmente smartf├│nov pre Android so svojimi asistentmi zalo┼żen├Żmi na ├║dajoch a Amazon Amazon m├í obsaden├ę miesto v novom segmente inteligentn├Żch reproduktorov a Siriho Apple – pre v├Żrobky spolo─Źnosti. Ak m├íte rovnako ako my z├íujem vedie┼ą, ktor├Ż z nich m├í najvy┼í┼íie IQ z t├Żchto troch, bola uverejnen├í v├Żskumn├í spr├íva, kde Google Assistant vedie segment inteligentn├Żch hlasov├Żch asistentov.

T├íto ┼ít├║dia bola vykonan├í v USA, kde boli schopnosti virtu├ílnych hlasov├Żch asistentov testovan├ę pomocou inteligentn├Żch reproduktorov. T├íto s├ęria samozrejme dominuje na trhu inteligentn├Żch reproduktorov Amazon Echo a Google Home Series, zatia─ż ─Źo ApplePod skuto─Źne hnije na tre┼ąom mieste.

┼át├║diu vykonala spolo─Źnos┼ą Loup Ventures a ako sa to stalo, spolo─Źnos┼ą pripravila 800 ot├ízok, individu├ílne ich presk├║mala a hlasov├Żch asistentov hodnotila pod─ża dvoch ukazovate─żov:

1, Rozumie hlasov├Ż asistent tomuto probl├ęmu? "

2, M├┤┼żu hlasov├ş asistenti na t├║to ot├ízku odpoveda┼ą s istotou? ┬╗Na maximaliz├íciu dosahu v├Ą─Ź┼íiny konverz├íci├ş v ┼żivote sa 800 ot├ízok del├ş na p├Ą┼ą ─Źast├ş, a to:

1, Inform├ície o mieste, napr├şklad ÔÇ×Kde je najbli┼ż┼íia kaviare┼ł?ÔÇť

2, Inform├ície pre spotrebite─ża, napr├şklad: ÔÇ×Pom├┤┼żte mi objedna┼ą papierov├ę utierky online?ÔÇť

3, Naviga─Źn├ę inform├ície: napr├şklad ÔÇ×Ako sa dosta┼ą do mesta autobusom?ÔÇť

4, Inform├ície, napr├şklad ÔÇ×Ko─żko hod├şn hr├í dnes Rocket?ÔÇť

5, Inform├ície o t├şme, napr├şklad: ÔÇ×Pripome┼łte mi, ┼że dnes je 2 neskoro popolud┼łaj┼íie stretnutie ÔÇť

Kone─Źn├í tabu─żka v├Żsledkov testov ukazuje, ┼że Google Assistant vyhr├íva takmer vo v┼íetk├Żch kateg├│ri├ích s presnos┼ąou viac ako 90%. Na druhej strane bol Siri na druhom mieste a Alexa na tre┼ąom mieste. Google Assistant    Pon├║ka Siri a Alexa Smart Assistant s najvy┼í┼í├şm IQ 3

Podobn├Ż test s rovnak├Żm porad├şm bol vykonan├Ż minul├Ż rok, ale v s├║─Źasnosti ukazuje, ┼że v┼íetci traja dostali nejak├║ formu zlep┼íenia.

(Zdroj)