Google Assistant hlasov├ę banky s├║ testovan├ę slu┼żbou NatWest, ale je to u┼ż nepr├şjemn├ę

Google zobrazuje svet, v ktorom m├┤┼żete po┼żiada┼ą asistenta, aby urobil takmer v┼íetko. Ak k platforme pripoj├şte spr├ívne slu┼żby, dnes ste u┼ż bl├şzko komplexn├ęmu hlasov├ęmu ovl├ídaniu. Plat├ş to aj pre finan─Źn├ę transakcie: M├┤┼żete to poveda┼ą Google Assistant posla┼ą peniaze prostredn├şctvom slu┼żby Google Pay. Integr├ícia spr├ívneho online bankovn├şctva je v┼íak ─Ćal┼í├şm ├║spechom. Google a britsk├í banka NatWest (s├║─Źas┼ą RBS) sa zaviazali otestova┼ą tak├║to funkciu v obmedzenej verzii beta, ale s├║─Źasn├í implement├ícia prin├í┼ía mno┼żstvo prek├í┼żok a nev├Żhod.

Z├íkazn├şci siete NatWest musia prevent├şvne nastavi┼ą hlasov├ę ovl├ídanie vo svojich existuj├║cich online ├║─Źtoch. Potom m├┤┼żu dosta┼ą ┼ítvorcifern├Ż k├│d PIN, ktor├Ż mus├ş asistentovi poveda┼ą dve ─Ź├şslice, aby si overili svoju toto┼żnos┼ą, ke─Ć nie─Źo po┼żaduj├║. Ke─Ć┼że e┼íte st├íle nie je tak bezpe─Źn├ę ako heslo a ostatn├ş ─żudia v okol├ş ich m├┤┼żu ─żahko fal┼íova┼ą, pou┼ż├şvatelia nebud├║ m├┤c┼ą vykon├íva┼ą transakcie. Je to rovnak├Ż pracovn├Ż postup, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje odomkn├║┼ą a zamkn├║┼ą dvere pomocou asistentov a Alexa – Google a Amazon e┼íte nena┼íli pohodlnej┼í├ş sp├┤sob zabezpe─Źenia bezpe─Źnosti.

Po nakonfigurovan├ş v┼íetk├ęho m├┤┼żu z├íkazn├şci po┼żiada┼ą asistenta o ot├ízky, napr├şklad: ÔÇ×Ak├Ż je m├┤j zostatok?ÔÇť alebo ÔÇ×Ak├í je moja posledn├í transakcia?ÔÇť Odpovede sa v┼żdy poskytuj├║ ├║stne a na obrazovke v z├ívislosti od pou┼żit├ęho zariadenia. Av┼íak s oh─żadom na obmedzenia zalo┼żen├ę na bezpe─Źnosti zost├íva ot├ízkou, ako u┼żito─Źn├í bude slu┼żba.

Aj ke─Ć je to prv├Ż rod├ík Google Assistant bankov├í integr├ícia, o ktorej vieme, hlasov├ę bankovn├şctvo u┼ż bolo ako opatrenie k dispoz├şcii. French Boursorama Banque pon├║ka podobn├║ sadu funkci├ş a dokonca v├ím umo┼ż┼łuje uskuto─Ź┼łova┼ą transakcie hlasom. Nemeck├í sporite─ż┼ła tie┼ż kr├ítko povo─żovala transakcie a┼ż do oneskorenia funkcie z d├┤vodu bezpe─Źnostn├Żch probl├ęmov. V Amerike s├║ na rade US Bank a Capital One, hoci druh├ę rie┼íenie je obmedzen├ę na Amazon Alexa. Tento zoznam nie je vy─Źerp├ívaj├║ci a je pravdepodobne len ot├ízkou ─Źasu, k├Żm ─Ćal┼íie finan─Źn├ę in┼ítit├║cie nepon├║kaj├║ asistentsk├║ integr├íciu.

Sk├║ste postupova┼ą