Google Arts & Culture e Centro Pompidou odhalí obra Kandinského

Mali by ste pouŇĺiŇ• viac jadier ako osnov? Foi este o esfor√ßo criativo que Vassily Kandinsky procurou em algumas das suas obras. Viacn√°sobn√© vn√≠manie, multisenzorick√© vn√≠manie, sk√ļmanie a sk√ļmanie pr√≠buzn√Ĺch synov, jadr√° a form√°ty hudobn√Ĺch para os quadros.

O Centre Pompidou eo Google Arts & Culture juntaram-se para homenagear o artista considerado o initiador to movimento de arte abstrata. ‚ÄěSoa a Kandinsky‚Äú sa zobrazuj√ļ ako embl√©my r√īznych znańćiek, ako s√ļ uveden√© niŇĺŇ°ie, ako je moŇĺn√©, – pońćet dostupn√Ĺch hudobn√Ĺch skladieb – dostupn√© moŇĺnosti a praktick√© sk√ļsenosti so strojov√Ĺm uńćen√≠m prech√°dzaj√ļ a dopńļŇąaj√ļ vŇ°etky druhy inov√°ci√≠.

V√§ńćŇ°ina ńĺud√≠, ktor√≠ sa dozvedeli viac inform√°ci√≠ o Kandinsk√Ĺch chr√°moch, ako aj o tom, ako obrniŇ• a zospodu zhltn√ļŇ•. Digitaliz√°mos 30,700 sn√≠mok, fotografi√≠ a zauj√≠mav√Ĺch techn√≠k z oblasti Google Arts & Culture – memorias de inf√Ęncia, fotos de f√©rias com Paul Klee ou o seu est√ļdio art√≠stico onde pintava em Neuilly -, um contributo da cole√ß√£o Kandinsky √† guarda de Nina Kandins que permite a todos entrar no universo da vida e da obra do artista.

Viac inform√°ci√≠ n√°jdete v ńćasti Kandinskij a n√°jdete v Ňąom prehńĺad najd√īleŇĺitejŇ°√≠ch podrobnost√≠ o procese z√°kladn√©ho rozl√≠Ň°enia, ktor√© predstavuje n√°Ň° obr√°zok: Sinestesia. Esta condi√ß√£o neurol√≥gica – que √© tamb√©m partilhada por outros artistaso com Rimbaud, Billie Eilish e Pharrell Williams – permitiu -lhe associar cores a determinados synov e estados de esp√≠rito. Kandinsk√© pintavy m√īŇĺu maŇ• jednu z nasleduj√ļcich spolońćn√Ĺch syst√©mov: a. Jadr√° a form√°ty obchodov, harmonie a vibr√°cie s√ļ kompostovan√© a skladan√©.

VzŇ•ah: SluŇĺba Google Stadia podporuje celkov√Ĺ pońćet telef√≥nov Galaxy S21 e Galaxy Pozn√°mka 20

V√§ńćŇ°ina procesov, ktor√© Kandinsk√©ho asoci√°cie-nos aos artistas musicais experimentais Antoine Bertin eNSDOS para criar o que cham√°mos de “Play a Kandinsky”, uma experi√™ncia interativa que, pela primeira vez, permite a todos verzus tamb√©m sentir o que Kandinsky poderia ter ouvido quando ele estava a pintar. S√ļvisiace s textami Kandinsk√©ho textu, ktor√© m√īŇĺete vidieŇ• na stroji a sk√ļsiŇ• strojov√© uńćenie para criar uma ferramenta que simula o que Kandinsky poderia ter ouvido quando pintou em 1925 a sua obra-prima “Yellow Red Blue”.

MoŇĺn√© ampliady a amplik√°cie m√īŇĺu maŇ• r√īzne d√īsledky, ako je to moŇĺn√©, ako aj tońćen√ļ na pint√ļre, sk√ļmajte svojich synov ako emońćne asociovan√Ĺch jadier a foriem. √Č at√© poss√≠vel criar a sua pr√≥pria mistura e partilhar o resultado da cria√ß√£o, inspirado em Kandinsky.

Vreckov√° gal√©ria pon√ļka mnoŇĺstvo obńĺ√ļben√Ĺch fotografi√≠, ktor√© m√īŇĺete vidieŇ•, vidieŇ• a zozn√°miŇ• sa s in√Ĺmi priateńĺmi. Kandinsky. Embora isto nunca v√° substituir a experi√™ncia √ļnica de ver estas obras no museu, ela permite, no entanto, uma verdadeira imers√£o em cada uma das suas obras, certamente virtual mas mas igualmente √≠ntima com este artista que podia ouvir as cores.