Google: Android 10 Q je zalo┼żen├Ż na navig├ícii gestami

Na syst├ęme Android s├║ u┼ż nejak├Ż ─Źas tri softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőtla─Źidl├í na naviga─Źnej li┼íte. Google teraz chce prejs┼ą na navig├íciu gestami. Pod─ża skupiny pou┼ż├şvatelia nebud├║ chcie┼ą z├şska┼ą k─ż├║─Ź.

<img src = "http://www.areamobile.de/img/00/02/43/36/01-android_q_teaser.gif" alt = "Google: Android 10 Q z├ívis├ş od navig├ície gestami" onclick = "dokument .location = '/ images / 265,715-origin├ílny Android – 10 je v k├│de q-rozvinut├Ż-c-google'; "class =" pointer "data-fancyimg =" http://www.areamobile.de/img / 00 /02/43/36/01-android_q_teaser.gif "data-subtitle ="

Android 10 je vyvinut├Ż pod p├şsmenom Q k├│d (c) Google

"/>

(c) Google


Zverejni┼ą tento t├Ż┼żde┼ł ┼áiesta a najnov┼íia verejn├í beta verzia spolo─Źnosti Google pre Android 10 Q ─Ćalej vylep┼íuje pohybov├║ navig├íciu. Mnoho pou┼ż├şvate─żov nie je pr├şli┼í nad┼íen├Żch z nov├Żch met├│d vstupu a c├şti sa nezrel├ę. Spolo─Źnos┼ą Google teraz deklaruje svoje rozhodnutie t├Żkaj├║ce sa tohto typu navig├ície na blogu Android namiesto tradi─Źn├ęho softv├ęrov├ęho tla─Źidla.

V├Żhody v porovnan├ş s tla─Źidlami

V s├║─Źasnej verzii beta sa m├┤┼żete pos├║va┼ą prstom sp├Ą┼ą do─żava alebo doprava. Domovsk├í obrazovka sa vyvol├í posunut├şm nahor od spodnej ─Źasti obrazovky. Pou┼ż├şvatelia IOS m├┤┼żu n├íjs┼ą tento druh zn├ímeho prehliadania, preto┼że Apple U┼ż dlho vymazali softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇők─ż├║─Źe, aby mohli ovl├ída┼ą svoje zariadenia. Google chce da┼ą t├Żmto aplik├íci├ím viac miesta na obrazovke, preto┼że teraz u┼ż nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne tla─Źidl├í na zobrazenie.

Takto vyzer├í navig├ícia gestami v syst├ęme Android 10 Q | (c) Google

Okrem toho Skupina vid├ş viac v├Żhod v navig├ícii s pohybom. Je r├Żchlej┼íia, prirodzenej┼íia a ergonomickej┼íia ako tla─Źidlo. Softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőz├ímky sa m├┤┼żu spusti┼ą aj n├íhodou, napr├şklad ke─Ć sa dostanete k telef├│nu v nerentabilnej polohe. Google v┼íak tie┼ż vie, ┼że gest├í nefunguj├║ pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov, a tie┼ż si trochu zvykn├║. Z tohto d├┤vodu zostan├║ aktivovan├ę tri v├Żrazn├ę tla─Źidl├í, ale u┼ż sa ┼ítandardne nepon├║kaj├║. V minulom roku spolo─Źnos┼ą Google spolupracovala so spolo─Źnos┼ąami LG, Samsung, Xiaomi, HMD Global, OPPO, OnePlus, Motorola a mnoh├Żmi ─Ćal┼í├şmi na vytvoren├ş ┼ítandardn├ęho pohybov├ęho syst├ęmu. Preto je mo┼żn├ę v┼íetky nov├ę zariadenia so syst├ęmom Android 10 Q ovl├ída┼ą rovnak├Żm pohybom.

V testoch Google bol nov├Ż syst├ęm ohodnoten├Ż jednou rukou lep┼íie a bol ergonomickej┼í├ş. Pou┼ż├şvate─żom trv├í jeden a┼ż tri dni, k├Żm sa zozn├ímia s novou navig├íciou a v├Ą─Ź┼íina z nich sa nechce vr├íti┼ą k n├ívrhu troch tla─Źidiel. Samozrejme vyvst├íva ot├ízka, ako bude nov├Ż kontrol├│r zahrnut├Ż do ÔÇ×divo─ŹinyÔÇť.

Zdroj: Blog pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android