Google a Apple Spolupracujte na rozhran├ş aplik├íci├ş aplik├ície Corona Tracker

Na boj proti pand├ęmii koronav├şrusov musia by┼ą zariadenia Android a iOS schopn├ę navz├íjom komunikova┼ą prostredn├şctvom rozhrania Bluetooth.

Dvaja ved├║ci poskytovatelia opera─Źn├Żch syst├ęmov pre mobiln├ę telef├│ny, Apple A spolo─Źnos┼ą Google chce spolupracova┼ą v boji proti koronav├şrusu. Pod─ża tla─Źovej spr├ívy chc├║ tieto dve americk├ę spolo─Źnosti lep┼íie mera┼ą komunik├íciu medzi pou┼ż├şvate─żmi pomocou Bluetooth. ÔÇ×Spustenie komplexn├ęho rie┼íenia, ktor├ę zah┼Ľ┼ła API a technol├│gie na ├║rovni OSÔÇť, Z d├┤vodu vysokej ├║rovne naliehavosti sa pl├ínuje toto rie┼íenie implementova┼ą v dvoch krokoch, pri─Źom sa s├║─Źasne zabezpe─Ź├ş siln├í ochrana s├║kromia pou┼ż├şvate─żov.

Po prv├ę, obe spolo─Źnosti pl├ínuj├║ v m├íji nasadi┼ą API, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ interoperabilitu medzi zariadeniami Android a iOS pomocou aplik├íci├ş zdravotn├şckych org├ínov. ├Ürady m├┤┼żu spr├şstupni┼ą svoje schv├ílen├ę ┼żiadosti prostredn├şctvom pr├şslu┼ín├Żch obchodov s aplik├íciami.

Po druh├ę, Google a Apple V nadch├ídzaj├║cich mesiacoch pracujte na komplexnej┼íej platforme zalo┼żenej na technol├│gii Bluetooth pre metriky pripojenia integr├íciou pr├şslu┼ín├Żch funkci├ş do platforiem. Tak├ęto rie┼íenie je v├Żkonnej┼íie ako programovacie rozhranie a tie┼ż umo┼ż┼łuje dobrovo─żn├║ ├║─Źas┼ą v├Ą─Ź┼íieho po─Źtu ─żud├ş v takomto syst├ęme.

Tak├Żto pr├şstup pod─ża spolo─Źnost├ş podporuje spolupr├ícu v ┼íir┼íom ekosyst├ęme aplik├íci├ş a zdravotn├şckych org├ínov. ÔÇ×Ochrana ├║dajov, transparentnos┼ą a dobrovo─żn├í ├║─Źas┼ą s├║ v tomto projekte nanajv├Ż┼í d├┤le┼żit├ę. Te┼í├şme sa, ┼że t├║to funkciu m├┤┼żeme vybudova┼ą v spolupr├íci so zainteresovan├Żmi in┼ítit├║ciami.ÔÇťTo pokra─Źuje. Google a Apple Boli sme presved─Źen├ş ÔÇ×Nikdy nebolo d├┤le┼żitej┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm vyrie┼íi┼ą jeden z najnaliehavej┼í├şch probl├ęmov sveta spoluÔÇť,

Porovnate─żn├ę s in├Żmi koncepciami

Obidve spolo─Źnosti uverejnili ┼ítyri dokumenty PDF o koncepte API pre k├│dovanie, r├ímec a ┼ípecifik├ície Bluetooth. Ke─Ć┼że sa ID pou┼ż├şvate─żov neust├íle menia, tento koncept sa skuto─Źne podob├í na ─Ćal┼í├ş v├Żvoj. ID Bluetooth sa musia najprv ulo┼żi┼ą lok├ílne a na─Ź├şta┼ą a┼ż po potvrdenej infekcii pou┼ż├şvate─ża. Nie s├║ potrebn├ę ┼żiadne ├║daje o webe.

V Nemecku je aplik├ícia spusten├í nieko─żko t├Ż┼żd┼łov, aby bolo mo┼żn├ę mera┼ą pripojenie Bluetooth Low Energy. Za t├Żmto ├║─Źelom medzin├írodn├Ż t├şm v├Żvoj├írov ozn├ímil nov├Ż ┼ítandard v roku 2007 1 Apr├şl 2020. Takzvan├Ż pr├şstup ÔÇ×celoeur├│pskeho pr├şstupu k s├║kromiuÔÇť (PEPP-PT) umo┼ż┼łuje nov├ę a r├Żchle preru┼íenie nov├Żch re┼ąazcov infekcie pri pand├ęmii koronav├şrusov.

V├Żvojov├Ż t├şm p├┤vodne chcel zverejni┼ą k├│d pre zodpovedaj├║cu softv├ęrov├║ kni┼żnicu na serveri Github 7 Apr├şl 2020. D├ítum bol u┼ż mnohokr├ít posunut├Ż. Ke─Ć je k├│d skuto─Źne na─Ź├ştan├Ż, moment├ílne nie je jasn├Ż. Google by mal Apple Po integr├ícii funkci├ş do ich opera─Źn├Żch syst├ęmov sa nebud├║ vy┼żadova┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie normy, ako napr├şklad PEPP-PT. Plat├ş to iba pre zariadenia, ktor├Żch opera─Źn├Ż syst├ęm je st├íle mo┼żn├ę aktualizova┼ą.

Zdroj: Golem

Popul├írne tie┼ż u ─Źitate─żov Areamobilu: T├ęma

(Aktualiz├ícia) Corona v├şrus: prv├í aplik├ícia PEPP-PT u┼ż v 16. t├Ż┼żdni

Dobr├í my┼ílienka sa jav├ş ako ┼ítandardn├í aplik├ícia monitorovania v├şrusov kor├│nov z Eur├│py pomocou pe─Źate V┼íeobecn├ęho nariadenia o ochrane ├║dajov.

spolo─Źnos┼ą

Samsung: pl├ín na Galaxy Pozn├ímka 20 a Fold 2 Vydan├ę v auguste

Spolo─Źnos┼ą Corona v┼íak dodr┼żiava svoj harmonogram Galaxy Fold 2 A to Galaxy Pozn├ímka bude predlo┼żen├í 20. j├║la a uverejnen├í v auguste. In┼ítit├║t Roberta Kocha zverejnil dostupn├║ aplik├íciu pre iOS a Android s n├ízvom Data Donation Corona, prostredn├şctvom ktorej sa zhroma┼ż─Ćuj├║ a analyzuj├║ ├║daje z fitness n├íramkov a inteligentn├Żch hodiniek.

závit

Corona: In┼ítit├║t Roberta Kocha zhroma┼ż─Ćuje ├║daje o zdrav├ş zo ┼íportov├Żch hodiniek

├Üdaje z fitness n├íramkov a inteligentn├Żch hodiniek sa zhroma┼ż─Ćuj├║ a analyzuj├║ pomocou aplik├ície na darovanie ├║dajov od Corona Institute od in┼ítit├║tu Robert Koch Institute.