Glob├ílne smartf├│ny sa v prvom ┼ítvr┼ąroku 2020 zn├ş┼żili o 13% v d├┤sledku COVID-19

Glob├ílny trh so smartf├│nmi klesol v prvom ┼ítvr┼ąroku medziro─Źne o 13% Najnov┼íie inform├ície Od Market Watch Service pre Counterpoint Research. V─Ćaka vplyvu COVID-19 do┼ílo v tomto ┼ítvr┼ąroku k v├Żrazn├ęmu zn├ş┼żeniu ve─żkosti takmer v┼íetk├Żch hlavn├Żch zna─Źiek smartf├│nov.

Dod├ívka smartf├│nov klesla medzi janu├írom a marcom, prv├Żkr├ít od prv├ęho ┼ítvr┼ąroka 2014, na menej ako 300 mili├│nov kusov. Pod─ża prieskumu Counterpoint Research prudk├Ż pokles v├Żrazn├ęho poklesu lodnej dopravy v ─î├şne medziro─Źne dosiahol 27%. Okrem n├şzkeho spotrebite─żsk├ęho dopytu mali obavy z ─î├şny t├Żkaj├║ce sa COVID-19 aj vplyv na ich dod├ívky pre niektor├Żch v├Żrobcov Android Android, ─Źo ovplyvnilo ich glob├ílne dod├ívky.

Takmer v┼íetci v├Żrobcovia smartf├│nov zaznamenali v tomto ┼ítvr┼ąroku pokles dod├ívok, s v├Żnimkou Xiaomi a Realme. Dod├ívky Xiaomi sa zv├Ż┼íili 7% Z roka na rok, zatia─ż ─Źo spolo─Źnos┼ą Realme zaznamenala ohromuj├║ci n├írast v doprave o 157%. Je to ─Źiasto─Źne sp├┤soben├ę skuto─Źnos┼ąou, ┼że India, ve─żk├Ż trh pre obe spolo─Źnosti, sa uzavrela a┼ż v poslednom marcovom t├Ż┼żdni.

Dod├ívky od spolo─Źnosti Samsung sa v porovnan├ş s prv├Żm ┼ítvr┼ąrokom 2019 zn├ş┼żili o 18%, aj ke─Ć sa jej st├íle podarilo zvl├ídnu┼ą p├Ątinu glob├ílneho trhu so smartf├│nmi. Huawei medziro─Źne poklesla o 17%, ale v tomto ┼ítvr┼ąroku bola st├íle druh├Żm najv├Ą─Ź┼í├şm poskytovate─żom smartf├│nov na svete. Apple Po─Źas prv├ęho ┼ítvr┼ąroka 2020 zostal tret├şm najv├Ą─Ź┼í├şm poskytovate─żom smartf├│nov a do┼ílo k poklesu dod├ívok zariaden├ş iPhone 5Iba%. Jej celosvetov├Ż podiel na trhu sa zv├Ż┼íil 2% Z roka na rok, napriek miernemu poklesu dod├ívok.

O─Źak├íva sa, ┼że glob├ílne dod├ívky smartphonov bud├║ v druhom ┼ítvr┼ąroku ─Ćalej klesa┼ą, preto┼że TrendForce o─Źak├íva rekordn├Ż pokles v├Żroby o 16%.5%.

Glob├ílna v├Żroba smartf├│nov sa m├┤┼że rekordne zn├ş┼żi┼ą 16.5% Pod─ża TrendForce