Gigabitov├ę ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie spolo─Źnosti Virgin Media sa roz┼íiruje na viac ako 1 mili├│nov britsk├Żch domovov

Gigabitov├ę ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie spolo─Źnosti Virgin Media sa roz┼íiruje na viac ako 1 mili├│nov britsk├Żch domovov 1

Virgin Media v├Żrazne roz┼íiruje svoju gigabitov├║ ┼íirokop├ísmov├║ ponuku vo Ve─żkej Brit├ínii zapnut├şm slu┼żby v regi├│ne West Midlands.

To znamen├í, ┼że viac ako mili├│n domov v Birminghame, Coventry a okolit├Żch oblastiach bude od za─Źiatku marca schopn├Ż dosiahnu┼ą r├Żchlos┼ą 1 Gbps a viac. Priemern├í r├Żchlos┼ą s┼ąahovania v ┼ípi─Źke, ktor├í bola doteraz testovan├í na tejto slu┼żbe, je 1, 104Mbps.

Opr├ívnen├ş z├íkazn├şci, ktor├ş vyu┼ż├şvaj├║ ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie Gig1 spolo─Źnosti Virgin Media, dostan├║ najnov┼íie zna─Źky Hub 4 router. Ceny za nov├║ slu┼żbu za─Ź├şnaj├║ na 62 GBP mesa─Źne iba pre ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie.

Novo spojen├Ż regi├│n sa prip├íja k ve─żk├ęmu Manchestru, Readingu a Southamptonu t├Żm, ┼że je pripraven├Ż na ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie Gig1 Fiber Broadband. Koncom tohto roka bud├║ vyhl├ísen├ę ─Ćal┼íie britsk├ę mest├í.

ÔÇ×Virgin Media pln├ş svoje s─żuby, svoje peniaze umiest┼łuje tam, kde je jej ├║sta, a prin├í┼ía ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie novej gener├ície do celej siete,ÔÇť uviedol Jeff Dodds.

ÔÇ×Prechod na gigabitov├ę r├Żchlosti pre viac ako mili├│n dom├ícnost├ş vo West Midlands, doteraz najv├Ą─Ź┼í├ş britsk├Ż gigabitov├Ż rozvoj, bude pre tento regi├│n krokom vpred a ve─żk├Żm krokom k gigabitov├Żm amb├şci├ím ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia vl├ídy.ÔÇť

Novovymenovan├Ż digit├ílny tajomn├şk vl├ídy Spojen├ęho kr├í─żovstva Oliver Dowden ocenil tento krok krokom spr├ívnym smerom s cie─żom zlep┼íi┼ą internetov├║ infra┼ítrukt├║ru v krajine: ÔÇ×Dne┼ín├ę ozn├ímenie znamen├í, ┼że sme o mili├│n dom├ícnost├ş bli┼ż┼íie pri realiz├ícii na┼íich pl├ínov poskytovania gigabitov├ęho ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia do v┼íetci vo Ve─żkej Brit├ínii, ÔÇťpovedal.

ÔÇ×├Üzko spolupracujeme so spolo─Źnos┼ąami ako Virgin Media a investujeme ┬ú5 mili├írd, aby nezostali pozadu naj┼ąa┼ż┼íie pr├şstupn├ę oblasti, aby si ka┼żd├í ─Źas┼ą krajiny mohla vychutna┼ą v├Żhody internetov├ęho pripojenia na svetovej ├║rovni. ÔÇťÔÇť