Gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti kybernetickej bezpe─Źnosti Group-IB bol v Rusku zatknut├Ż pre obvinenia z vlastizrady

Gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti kybernetickej bezpe─Źnosti Group-IB bol v Rusku zatknut├Ż pre obvinenia z vlastizrady 2

Rusk├ę ├║rady v stredu zatkli a zadr┼żali I─żja Sa─Źkov, zakladate─ż spolo─Źnosti Group-IB, ktor├í sa zaober├í kybernetickou bezpe─Źnos┼ąou, na dva mesiace v Moskve na z├íklade obvinenia zo ┼ít├ítnej zrady po prehliadke jej kancel├írie 28. septembra.

Rusk├í spolo─Źnos┼ą so s├şdlom v Singapure potvrdila v├Żvoj, ale poznamenala, ┼że ÔÇ×d├┤vod h─żadania e┼íte nie je jasn├Ż,ÔÇť dodala: ÔÇ×Decentralizovan├í infra┼ítrukt├║ra skupiny IB n├ím umo┼ż┼łuje uchov├íva┼ą ├║daje na┼íich z├íkazn├şkov v bezpe─Ź├ş, udr┼żiava┼ą obchodn├ę oper├ície a pr├ícu. bez preru┼íenia v na┼íich pobo─Źk├ích v Rusku a na celom svete.”

Skupina IB uviedla, ┼że razie v jej moskovskej kancel├írii sa za─Źali v utorok, pri─Źom org├íny ─Źinn├ę v trestnom konan├ş odi┼íli v ten ist├Ż ve─Źer. Hovorca Krem─ża Dmitrij Peskov uviedol, ┼że vl├ída o zatknut├ş vedela, ale nem├í o pr├şpade ┼żiadne ─Ćal┼íie podrobnosti, informovala rusk├í ┼ít├ítna tla─Źov├í agent├║ra TASS.

Spolo─Źnos┼ą zaoberaj├║ca sa kybernetickou bezpe─Źnos┼ąou sa koncom roka 2018 pres┼ąahovala do Singapuru v r├ímci svojich pokusov di┼ítancova┼ą sa od ak├Żchko─żvek v├Ązieb na rusk├║ vl├ídu. Stoj├ş za zmienku, ┼że 13. septembra 2017 Ministerstvo vn├║tornej bezpe─Źnosti USA zak├ízalo produkty Kaspersky v┼íetk├Żm ministerstv├ím s tvrden├şm, ┼że spolo─Źnos┼ą spolupracovala na tajn├Żch projektoch s ruskou Feder├ílnou bezpe─Źnostnou slu┼żbou (FSB).

Group-IB je zn├íma svojou pomocou pri mnoh├Żch oper├íci├ích presadzovania pr├íva v celej Eur├│pe, pri─Źom ─Źasto spolupracuje s agent├║rami ako Europol a Interpol pri vy┼íetrovaniach, ktor├ę v posledn├Żch rokoch viedli k zatknutiu nieko─żk├Żch skup├şn organizovan├ęho po─Ź├şta─Źov├ęho zlo─Źinu, vr├ítane Fraud Family, Dr HeX, a traja nig├ęrijsk├ş ┼ít├ítni pr├şslu┼ín├şci podozriv├ş zo sp├íchania podvodov s ohrozen├şm obchodn├Żch e-mailov (BEC).

Sachkovovi hroz├ş v pr├şpade dok├ízania viny za vlastizradu trest od┼łatia slobody a┼ż na 20 rokov.

Related Articles

Back to top button