GeForce Now prichádza na Chromebooky ako beta

geforce now chromebook

Ste milovníkom videohier, ale nemáte herné zariadenie? Na tom nezáleží, pretože streamovanie hier je v móde. Google Stadia ste už mali k dispozícii na akomkoľvek Androide a Android TV, ale teraz je toho viac, pretože teraz môžete nainštalovať GeForce Now do svojho Chromebooku, aspoň beta.

Streamovacia herná platforma Nvidia premení váš Chromebook na konzolu

nainštalovať geforce now chrome os

Netflix otvoril pandorinu skrinku streamovacích platforiem pred niekoľkými rokmi, ale tento problém pokročil natoľko, že teraz si môžete užiť aj videohry pri streamovaní. Určite poznáte Google Stadia a v poslednej dobe sa veľa hovorí o Project xCloud, no pred nimi tu bol ešte jeden, GeForce Now.

Streamovacia herná platforma Nvidia bola priekopníkom v tejto otázke, je k dispozícii na viacerých platformách a teraz vydáva jednu ďalšiu. Ak máte Chromebook, môžete teraz navštíviť oficiálnu webovú stránku GeForce Now, zaregistrovať sa a začať hrať na svojom notebooku.

Požiadavky? Mať Chromebook, dobré pripojenie a to je všetko, pretože hry spúšťané z prehliadača a všetku záťaž prevezmú servery. Samozrejme, ak ste už mali účet GeForce Now, môžete si naďalej užívať svoje hry presne tam, kde ste ich nechali.

Práve teraz GeForce Now pre Chrome OS je k dispozícii iba v beta verzii, ale to neznamená, že platforma nefunguje správne. Nvidia nezverejnila žiadne konkrétne problémy, ale môžu mať problém alebo dva problémy, ktoré chcú vyriešiť pred vydaním stabilnej verzie.

Je skvelé mať túto novú službu na Chromebookoch. prečo? Pretože nielenže pokračuje v búraní mýtu, že Chromebooky sa používajú iba na automatizáciu kancelárie, ale tiež umožňuje prístup k skvelým hrám bez toho, aby ste utrácali príliš veľa. Ale, O koľkých tituloch hovoríme?

S GeForce Now môžete na svojom Chromebooku hrať zadarmo viac ako 650 titulov

nvdia gforce teraz chrome os

Jednou z vecí, ktoré robia GeForce Now zaujímavou platformou, sú nielen skúsenosti v tejto oblasti, ale aj jej katalóg. Nvidia ponúka viac ako 650 titulov rozdelených do všetkých druhov kategórií, od nezávislých producentov po FPS a vodičské hry. Tu si môžete pozrieť bezplatné hry GeForce Now.

V skutočnosti, väčšina katalógu je spracovaná priamo zo služby Steam, aj keď existujú aj hry z obchodu Epic Games a iných platforiem. Ale počkajte, pretože to najlepšie sme vám ešte nepovedali.

Možno neviete, ale GeForce Now si môžete vychutnať zadarmo, aj keď s určitými obmedzeniami. Bezplatným predplatným sa dostanete na koniec riadku, aby ste mali prístup k serverom, ale tiež nebudete mať grafiku RTX a môžete len hrať 6 hodín denne v neprerušovaných reláciách až do 1 hodina.

Chcete odstrániť obmedzenia? GeForce Now má tiež prémiové predplatné 5, 49 eur mesačne S čím získate prioritný prístup a grafiku Ray-Tracing. Aj napriek tomu si však môžete užiť aj špeciálnu ponuku, v ktorej za šesť mesiacov zaplatíte len 27,45 eur a budete mať prístup k exkluzívnemu obsahu z hry Hyper Scape.

K týmto všetkým, V akom rozlíšení beží GeForce Now? Na rozdiel od Stadie, ktorá sa dá hrať v 4K, Nvidia radšej vsádza na a Full HD rozlíšenie pri 60 fps. Dôvod? Spoločnosť uprednostňuje ponúkanie veľmi stabilného herného zážitku pred predajom rozlíšenia, ktoré vyžaduje veľmi drahé pripojenie.

Je to múdre rozhodnutie? Zdá sa nám, že áno, rovnako ako nákup niektorých z najlepších ovládačov pre xCloud a že by mohli fungovať aj s GeForce Now.