GDC 2020 sa odlo┼żil kv├┤li koronav├şrusu po po─Źetn├Żch v├Żpadkoch

GDC 2020 sa odlo┼żil kv├┤li koronav├şrusu po po─Źetn├Żch v├Żpadkoch 1

V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch sa na tohtoro─Źnej konferencii Game Developers kon─Źilo mno┼żstvo spolo─Źnost├ş z hern├ęho priemyslu, ve─żk├Żch i mal├Żch. To v┼íetko vypl├Żva z ob├ív t├Żkaj├║cich sa COVID-19, ─Źastej┼íie zn├ímeho ako koronav├şrus, ─Źo vyvol├íva ┼ípekul├ície, ┼że samotn├í udalos┼ą by sa mohla zru┼íi┼ą. Hoci udalos┼ą nebola zru┼íen├í, menej ako tri t├Ż┼żdne pred jej za─Źiatkom, GDC 2020 bol ofici├ílne odlo┼żen├Ż a teraz sa uskuto─Źn├ş ÔÇ×nesk├┤r v leteÔÇť. Presnej┼í├ş d├ítum nebol odhalen├Ż.

ÔÇ×Po ├║zkej konzult├ícii s na┼íimi partnermi v odvetv├ş v├Żvoja hier a komunite po celom svete sme sa rozhodli zlo┼żi┼ą konferenciu pre v├Żvoj├írov hier od marca tohto roku,ÔÇť uv├ídza sa na webovej str├ínke GDC.

ÔÇ×Ke─Ć sme minul├Ż rok str├ívili pr├şpravou na show s na┼íimi poradn├Żmi radami, re─Źn├şkmi, vystavovate─żmi a partnermi udalost├ş, sme skuto─Źne na┼ítvan├ş a sklaman├ş, ┼że v├ís nem├┤┼żeme v tejto chv├şli hosti┼ą.

ÔÇ×Chceme sa po─Ćakova┼ą v┼íetk├Żm na┼íim z├íkazn├şkom a partnerom za ich podporu, otvoren├ę diskusie a povzbudenie. Ako n├ís v┼íetci pripom├şnaj├║, ve─żk├ę veci sa st├ívaj├║, ke─Ć sa komunita stretne a spoj├ş v GDC. Z tohto d├┤vodu m├íme v ├║mysle hosti┼ą Konferencia GDC nesk├┤r v lete. Budeme spolupracova┼ą s na┼íimi partnermi na dokon─Źen├ş detailov a zdie─żan├ş ─Ćal┼í├şch inform├íci├ş o na┼íich pl├ínoch v nasleduj├║cich t├Ż┼żd┼łoch. ÔÇťÔÇť

Program GDC bol napl├ínovan├Ż na 16. a┼ż 20. marca. Dr┼żitelia platen├Żch vstupn├Żch kariet, ktor├ş s├║ v s├║─Źasnosti zaregistrovan├ş, dostan├║ e-mail o svojom registra─Źnom stave a podrobnosti o ─Ćal┼í├şch krokoch t├Żkaj├║cich sa vr├ítenia platby. GDC uviedla, ┼że ÔÇ×├║─Źastn├şci konferencie a expo dostan├║ [vr├ítenie pe┼łaz├ş] v plnej v├Ż┼íke.ÔÇť T├ş, ktor├ş uskuto─Źnili rezerv├íciu hotela v r├ímci bloku GDC, nemusia plati┼ą pokuty ani ┼żiadne poplatky spojen├ę s ich rezerv├íciou. Viac inform├íci├ş o tom bude ─Źoskoro k dispoz├şcii.

N├íhrady za lety a ubytovanie, ktor├ę nie s├║ rezervovan├ę prostredn├şctvom GDC, v┼íak podliehaj├║ pr├şslu┼ín├Żm pravidl├ím spolo─Źnosti. V mnoh├Żch pr├şpadoch bud├║ nevratn├ę.

Re─Źn├şci sa bud├║ m├┤c┼ą na podujat├ş z├║─Źastni┼ą, ak si to ┼żelaj├║, a GDC m├í v ├║mysle spr├şstupni┼ą prezent├ície online zadarmo. To si samozrejme vy┼żaduje, aby re─Źn├şci predn├í┼íali vo form├íte videa, ─Źo nie je zaru─Źen├ę. Podobne aj niektor├ę ─Źasti festivalu Nez├ívisl├ę hry a Ceny pre v├Żvoj├írov hier, ktor├ę sa vyber├║, bud├║ zverejnen├ę Twitch,

Ako u┼ż bolo uveden├ę, e┼íte pred rozhodnut├şm spolo─Źnosti GDC sa mnoho spolo─Źnost├ş rozhodlo, ┼że sa bud├║ z podujatia sami odst├║pi┼ą. Patria sem niektor├ę z najv├Ą─Ź┼í├şch hr├í─Źov v odvetv├ş, vr├ítane spolo─Źnost├ş Sony, Microsoft, EA, Epic, Unity, Activision Blizzard a mnoho ─Ćal┼í├şch. Nieko─żko spolo─Źnost├ş sa tie┼ż rozhodlo nez├║─Źastni┼ą sa PAX East 2020 v Bostone, tento v├şkend sa v┼íak st├íle kon├í tento v├şkend.

R├┤zne spolo─Źnosti v hernom priemysle a mimo neho tie┼ż ru┼íia svoje vlastn├ę udalosti. Eve Fanfest 2020 a nieko─żko zast├ívok Capcom Pro Tour sa u┼ż neuskuto─Ź┼łuje, zatia─ż ─Źo Majstrovstv├í ESL Pro Tour Masters Championship sa rozhodli vzda┼ą sa davu v ar├ęne. Medzit├Żm sa Disney a Universe rozhodli zatvori┼ą nieko─żko parkov v ├üzii a pre leto je tu potenci├íl Olympijsk├ę hry, ktor├ę maj├║ by┼ą zasiahnut├ę, hoci rozhodnutie v tejto oblasti sa nemus├ş robi┼ą a┼ż do m├íja. Dve hlavn├ę udalosti, MWC a mobiln├Ż priemysel FacebookF8 boli tie┼ż zru┼íen├ę. O potenci├ílnom vplyve na E3 2020, ktor├Ż sa uskuto─Źn├ş v j├║ni, sa nehovorilo.