GDC 2020 sa ÔÇ×natrvalo odlo┼żilÔÇť po strate Microsoft, Sony, Epic na koronav├şrus

GDC 2020 sa ÔÇ×natrvalo odlo┼żilÔÇť po strate Microsoft, Sony, Epic na koronav├şrus 1

Technick├Ż svet si v─Ćaka svojej antiv├şrusovej ochrane uvedomuje, ┼że sa nezhoduje so smrtiacimi biologick├Żmi v├şrusmi.

IDC u┼ż tento predpoklad nielen predpovedal koronav├şrus by mohol v tomto roku vies┼ą k poklesu predaja PC, s to─żk├Żmi tov├ír┼łami, ktor├ę sa odstavuj├║ a dopyt u┼ż kles├í. Mnoh├ę technick├ę v├Żstavy a podujatia u┼ż boli zru┼íen├ę.

Najnov┼íie v tomto re┼ąazci zru┼íen├ş je Konferencia v├Żvoj├írov hier (GDC) 2020 v San Franciscu. Malo sa to uskuto─Źni┼ą od 16. do 20. marca.

Pod─ża aktualiz├ície na webovej str├ínke GDC, spolo─Źnos┼ą Informatech, organiz├ícia, ktor├í stoj├ş za GDC, ÔÇ×urobila ┼ąa┼żk├ę rozhodnutie odlo┼żi┼ą konferenciu v├Żvoj├írov hier tento rok v marciÔÇť po ÔÇ×├║zkej konzult├ícii s na┼íimi partnermi v odvetv├ş v├Żvoja hier a komunite po celom sveteÔÇť.

  • Zd├í sa, ┼że Google IO 2020 st├íle pokra─Źuje
  • Facebook ru┼í├ş konferenciu v├Żvoj├írov F8 o obav├ích z koronav├şrusu
  • Spolo─Źnos┼ą Samsung potvrdzuje pr├şpad koronav├şrusu v juhok├│rejskej tov├írni

V┼íetky ve─żk├ę spolo─Źnosti sa stiahli

Nie je ┼żiadnym prekvapen├şm, ┼że GDC 2020 kone─Źne porazila ruky. GDC 2020 sa v posledn├Żch d┼łoch postupne zmen┼íuje v d├┤sledku vys┼ąahovania ve─żk├Żch vystavovate─żov.

Sony a Oculus boli prv├ş, ktor├ş sa rozhodli vys┼ąahova┼ą pred viac ako t├Ż┼żd┼łom, nasledovali EA, Hideo Kojima, PlayStation a Facebook, De┼ł pred zru┼íen├şm spolo─Źnos┼ą Microsoft, Epic a Unity tie┼ż vypadli Microsoft cituje obavy za ÔÇ×blaho na┼íich t├şmov a komun├ştÔÇť kv├┤li ÔÇ×rast├║cim rizik├ím v oblasti verejn├ęho zdravia spojen├Żm s koronav├şrusom (COVID-19).ÔÇť

Ke─Ć┼że to─żko ve─żk├Żch hr├í─Źov vypadlo, bolo len ot├ízkou ─Źasu, ako ho ostatn├ş vystavovatelia nasledovali. A po─Źet ├║─Źastn├şkov konferencie by sa tie┼ż v├Żrazne zn├ş┼żil – Facebooknapr├şklad povedal, ┼że ÔÇ×odpor├║─Źa v┼íetk├Żm zamestnancom, aby sa zdr┼żali cestovania na predstavenieÔÇť.

Oblas┼ą San Francisco Bay ned├ívno ozn├ímila dve pr├şpady prenosu v r├ímci spolo─Źenstva COVID-19. To vyvolalo niektor├ę m├ędi├í dabova┼ą Severnej Kalifornii ÔÇ×epicentrum toho, ─Źo ├║radn├şci naz├Żvaj├║ zlomom v ┼í├şren├ş vysoko n├íkazliv├ęho koronav├şrusuÔÇť. Tak┼że mas├şvna konferencia s ├║─Źastn├şkmi z cel├ęho sveta, zdie─żaj├║ca hern├ę konzoly, VR headsety a ─Ćal┼íie technol├│gie s├║visiace s hrami nemusia by┼ą najlep┼í├şm n├ípadom.

Nie s├║ to v┼íak v┼íetky zl├ę spr├ívy. Spolo─Źnos┼ą Microsoft pl├ínuje od 16. do 18. marca hosti┼ą ÔÇ×iba digit├ílnu udalos┼ąÔÇť, tak┼że je st├íle pripraven├í vyd├íva┼ą ozn├ímenia, ktor├ę napl├ínovala na konferencii.

  • ─î├şna zakazuje pou┼ż├şvanie VPN po koronav├şruse