Galéria aplikácií spoločnosti Huawei údajne má 400 miliónov používateľov, čo z nej robí tretiu najväčšiu platformu aplikácií

  • Spoločnosť Huawei oznámila, že jej špecializované aplikačné centrum, známe ako AppGallery, má v súčasnosti 400 miliónov používateľov na celom svete.
  • Vďaka tomu je tretím najväčším internetovým obchodom s aplikáciami na svete.
  • Po obchodnom spore USA – Čína v roku 2019 bola spoločnosť Huawei prinútená presunúť všetky zamerania na AppGallery.
  • Spoločnosť sa pripravuje na spustenie svojho ďalšieho telefónu P40, ktorý má byť oznámený do konca marca.

Huawei za posledné roky čelilo americkým orgánom dosť problémov, čo viedlo k tomu, že spoločnosť Google obmedzovala prístup k službám, ako je Obchod Play. Je dobre známe, že spoločnosť Huawei pracuje na výmene svojho obchodu Play. Známy ako AppGallery, je k dispozícii v predvolenom nastavení s väčšinou Huawei smartphones,

Spoločnosť teraz oznámila, že spoločnosť AppGallery má po celom svete vyše 400 miliónov používateľov, čo z nej robí tretie najväčšie centrum aplikácií na svete. Keďže však AppGallery je predinštalovaný na každom telefóne Huawei, je ťažké podrobne zistiť, koľko aktívnych používateľov má platforma.

Údaje spoločnosti Huawei navyše neuvádzajú, koľko z týchto 400 miliónov používateľov sa nachádza mimo Číny. Je to rozhodujúce, pretože väčšina činností spoločnosti Huawei je v pevninskej Číne, hoci spoločnosť má zastúpenie v susedných krajinách, ako aj v Európe.

Očakáva sa, že nadchádzajúca vlajková loď P40 spoločnosti Huawei posunie AppGallery ešte ďalej, pretože sa Huawei snaží odkloniť od služieb Google. Očakáva sa, že smartphone bude predstavený 26. marca, zatiaľ čo úniky a fámy nám už poskytli skvelú predstavu o jeho hardvéri a funkciách.

Pokiaľ ide o Google Play Store, od roku 2015 neustále zaznamenáva viac ako miliardu aktívnych používateľov, čo znamená, že spoločnosť Huawei sa ešte stále ani zďaleka nedostane k tejto známke. Úsilie spoločnosti však treba pochváliť vzhľadom na veľké odpory, ktorým čelila po minuloročnej obchodnej vojne v USA – Číne.

zdroj: Huawei (Tlačová správa)

Cez: 9to5Google