Galaxy Z Fold 3 pádové testy opäť dokazujú pýchu Samsungu

Ubehol asi mesiac od Galaxy Z Fold 3 prvýkrát pristál v rukách spotrebiteľov. Porota je už vonku a najnovší a najväčší skladací Samsung má zmiešané, ale väčšinou pozitívne recenzie. Jedným z aspektov zariadenia, ktorý sa len veľmi málo recenzentov odváži otestovať, je jeho odolnosť, väčšinou kvôli $1k nemu pripojená cenovka 800. Našťastie je pár takých, ktorí sa odvážia a pokúsia sa potvrdiť alebo vyvrátiť tvrdenia Samsungu o odolnosti telefónu.

Tvrdenia Samsungu o odolnosti sa točia okolo o 80 % pevnejšieho skladacieho displeja, použitia Gorilla Glass Victus na vonkajšej strane a rámu Armor Aluminum, ktorý je o 10 % pevnejší ako hliník série 7000. Na papieri to všetko, samozrejme, znejú skvele, no skutočným testom je, či drahý telefón prežije pády, dokonca aj starostlivo nastavené, no stále mučivo bolestivé scenáre. Dobrá vec, PhoneBuff bol ochotný vziať jeden pre tím a upustil od toho Galaxy Z Fold 3 nie menej ako desaťkrát, aby ste to zistili.

Dobrou správou je, že skladací telefón obstál v testoch, ktoré zastavujú srdce, úplne funkčný aj s prasknutým sklom na vonkajšej strane a veľmi malým počtom mŕtvych pixelov vo vnútri. Vnútorný hlavný displej dokonca prežil pád na betón z výšky 1 meter (trochu cez 3 nohy) a na oceli z 1.5 metrov (takmer 5 nohy). Čiastočne je to vďaka mierne vyvýšenému hliníkovému okraju okolo displeja, ako aj predinštalovanej ochrane obrazovky (ktorá by sa nemala odstraňovať).

To sa, žiaľ, nedalo povedať o presklenom exteriéri, ktorý po prvom páde praskol. Vonkajší kryt displeja však stále fungoval, ale pravdepodobne by ste si mali chrániť prsty pred sklenenými úlomkami. Tieto testy nehovoria dobre o Gorilla Glass Victus, ale opäť sú tieto testy pádom neúprosné.

Počas všetkých desiatich kvapiek pánt fungoval bez problémov. Anekdoty od iných majiteľov potvrdzujú tieto testy a odhaľujú drobné škrabance a škrabance na aute Galaxy Z Fold 3’s rám po náhodnom páde. Hlavný displej často skončí bez zranení, aj keď to znie trochu ironicky, že niečo, čo prežije takýto pádový test, by nemalo také šťastie proti vášmu nechtu.