Galaxy Z Flip 3 test odolnosti ukazuje nezraniteľnosť skladacieho zariadenia

Skladacie telefóny stále vyzerajú a pôsobia ako výstredné luxusné nákupy, nie ako to, čo by sa stalo bežným dizajnom smartphones, ale Samsung robí všetko pre to, aby priniesol svoje Galaxy Séria Z na rýchlosť takmer vo všetkých aspektoch. Od funkcií až po odolnosť Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 sa snažia prezentovať ako niečo, na čo sa môžu spoľahnúť aj bežní používatelia Galaxy Z Flip 3To sa pokúša dokázať aj test odolnosti.

Niektoré „normálne“ telefóny sú už neisto krehké, aj keď sa zdanlivo skladajú z jedného tela a jediného displeja. Aj bez ohľadu na ich flexibilné zobrazovacie panely vyzerajú skladacie zariadenia v tejto oblasti ešte spornejšie, najmä kvôli mechanickému pántu a pohyblivým častiam. Zatiaľ čo flexibilná obrazovka stále potrebuje prácu, Samsung viac-menej zdokonalil štrukturálnu odolnosť svojich skladacích telefónov.

The Galaxy Z Flip 3 vydržal takmer všetko, čo naň JerryRigEverything mohol hodiť, od testu poškriabania cez test horenia, test ohybu až po nový test prachu. Nie všetky sa premietnu do skutočných scenárov, ale poskytujú určitú istotu, pokiaľ ide o extrémnu silu menšieho skladacieho telefónu. Dokonca môžu byť poskytnuté špeciálne rekvizity na to, ako plastová ochrana obrazovky vydržala pod plameňom oveľa dlhšie ako väčšina svojho druhu.

Samozrejme, vrcholom mučenia je test ohybu, ako aj test prachu špeciálne navrhnutý pre skladacie zariadenia. Kým Galaxy Z Flip 3 sa po násilnom ohnutí mierne zdeformoval, stále zostal funkčný. Ani piesok posypaný a rozmazaný na oboch stranách telefónu nič nezničil.

Samozrejme, najslabšou stránkou skladacích telefónov od Samsungu je stále skladací displej, ktorý sa dá stále poškriabať ostrými nechtami. Je iróniou, že ten istý displej by prežil pád lícom nadol, čo opäť vzbudzuje dôveru v životnosť týchto drahých telefónov.