Galaxy S22 údajne meškala, aby dala prednosť Galaxy S21 FE

The Galaxy S21 FE je pravdepodobne jedným z najvýznamnejších telefónov, ktoré dosiahli určitú úroveň slávy alebo neslávy ešte pred uvedením na trh. V skutočnosti už existovali očakávania, že sa vôbec nespustí, keď sa začali šuškať o jeho zrušení. Tým sa však jeho príbeh zrejme neskončil a teraz sa zdá, že na trhu dostane ďalšiu šancu. Bohužiaľ, to tiež príde na Galaxy Výdavok S22, pretože by sa musel oneskoriť maximálne o mesiac.

Posledné dva alebo tri roky spoločnosť Samsung posúvala dátum uvedenia na trh Galaxy Vlajková loď série S skôr ako predchádzajúca generácia. Najskoršie to bolo tento rok, keď bola odhalená Galaxy S21 v polovici januára s maloobchodným spustením o dva týždne neskôr. Je len rozumné očakávať, že by to urobilo to isté pre Galaxy S22, najmä s absenciou Galaxy Poznámka 21, ale nemusí to tak byť zo všetkých najpodivnejších dôvodov.

Podľa exkluzívnej scoop spoločnosti SamMobile bude v januári uvedený na trh Galaxy S21 Fan Edition, ktorá bola údajne zošrotovaná. Technicky vzaté, neoficiálne vyhlásenie od Samsungu bolo, že októbrové spustenie telefónu bolo dokonca zrušené, čo ponecháva možnosť uvedenia na trh k oveľa neskoršiemu dátumu. Ako sa ukázalo, ten dátum by bol niekedy v januári, aj keď bez špeciálnej udalosti.

To zase naznačuje, že Galaxy Štart S22 by sa musel posunúť aspoň o mesiac. Tým by sa dátum priblížil k MWC 2022 28. februára, teda späť k starej praxi Samsungu pred niekoľkými rokmi. To by, samozrejme, malo vlniace sa účinky, ktoré by mohli ovplyvniť nielen príjmy Samsungu, ale aj jeho výrobných a maloobchodných partnerov.

Je určite zaujímavé, že spoločnosť Samsung zaujala býčí postoj k Galaxy S21 FE, najmä vo svetle klebiet o malých výrobných číslach telefónu. Pravdepodobne sa chce len zbaviť týchto zásob bez toho, aby utrpelo príliš veľa strát a obmedzená dostupnosť telefónu Fan Edition by skutočne mohla hrať v jeho prospech, pretože by znelo ako zberateľský kúsok.