Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Mali by ste upgradovať?

Táto príručka porovnáva nové Samsung Galaxy S20 pre staršie Galaxy S9 pre tých, ktorí chcú upgradovať alebo získať nový telefón. Teraz, keď Galaxy S9 je niekoľko rokov stará inovácia na najnovšiu a najlepšiu spoločnosť Samsung.

Spoločnosť Samsung nedávno predstavila väčšie, lepšie, rýchlejšie Galaxy S20, ktorý sa teraz dodáva v troch veľkostiach, vám ponúka množstvo možností, pokiaľ ide o veľkosti obrazovky, cenu alebo špecifikácie. To znamená, že sú oveľa väčšie ako Galaxy S9 a sú dokonca väčšie ako S9 +.

Tento rok je všetko väčšie a lepšie. Spoločnosť Samsung pridala k zadnej časti štyri kamery a podstatne predĺžila výdrž batérie. Toto porovnanie sa týka všetkých oblastí, ktoré sa zlepšili a čo je nové, takže viete, čo od neho môžete očakávať Galaxy S20.

Tento článok môže obsahovať pridružené odkazy. Kliknite sem pre viac informácií.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Špecifikácie

Galaxy S20Galaxy S9
Veľkosť obrazovky6,2-inch Dynamic AMOLED5,8-inch Super AMOLED
Rozlíšenie obrazovky3200 x 1440 a 120 Hz2960 x 1440 a iba 60 Hz
Ukladací priestor a RAM128 GB a 8-12 GB RAM64 GB a 4 GB RAM
procesorSnapdragon 865 alebo Samsung Exynos 995Snapdragon 845 alebo Exynos 9810
kamery12MP main, 64MP teleobjektív, 12MP ultra široký objektív, ToF12MP kamera (jeden objektív)
Funkcie fotoaparátu3x optický zoom, 30x digitálny zoom, 8K 30 fps video, 960 fps slo-moAuto-HDR, 2K, OIS, panoráma
Predná kamera10 megapixelov8 megapixel
softvérAndroid 10 (jedno používateľské rozhranie) 2,0)Aktualizované na Android 9
Veľkosť batérie4, 000 mAh3, 000 mAh
Nabíjanie a bezdrôtové nabíjanieRýchle nabíjanie 25 W a rýchle bezdrôtové nabíjanieRýchle nabíjanie a rýchle bezdrôtové nabíjanie
Snímač odtlačkov prstovUltrazvukový senzor na displejiZadný fyzický snímač odtlačkov prstov
Rozšírenie MicroSDÁnoÁno
Ostatné detailyUSB typ C, WiFi 6, 5G, stereofónny zvuk, odolný voči vode IP68USB Type-C, Stereo zvuk, IP68, 30,5 mm konektor pre slúchadlá
cenaSpustené na 999 dolárovSpustené na 720 $

Máte na výber tri modely, z ktorých sú 6,2palcový Galaxy S20, veľký 6,7palcový Galaxy S20 + a masívne 6,9palcový Galaxy S20 Ultra 5G. Všetky tri modely sa dodávajú s 5G.

Po preštudovaní vyššie uvedeného podrobného technického listu je model S20 veľkým vylepšením v niekoľkých kľúčových oblastiach. Spoločnosť Samsung pridala väčšiu obrazovku s vysokou obnovovacou frekvenciou, novšie interné prvky, viac úložného priestoru, pridala kopu kamier a väčšia batéria sa rýchlejšie nabíjala. Aj keď máte duálny fotoaparát Galaxy S9 + dostať Galaxy S20 by celkovo predstavovala celkom modernizáciu.

Najdôležitejšie zmeny sú na obrazovke, na fotoaparátoch, potom na výdrž batérie a rýchlosť nabíjania. Tu je viac informácií o každej z týchto kategórií.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Displej a dizajn

Galaxy S9 bol posledný malý vlajkový smartphone spoločnosti Samsung. Od tej doby sa obrazovky zväčšili a dokonca aj najmenšie Galaxy S20 je podstatne väčší ako Galaxy S9.

Avšak, Galaxy S20 má fyzicky veľmi podobnú veľkosť ako Galaxy S9 jednoducho vďaka menším rámom, prednej kamere vo vnútri obrazovky a technológii zobrazovania od okraja k okraju. Znie to dobre, ale v skutočnosti to tak nie je.

Ďalšou veľkou zmenou je nová technológia displeja spoločnosti Samsung s frekvenciou 120 Hz. Po trende vyššej obnovovacej frekvencie, ako sme videli od spoločností OnePlus a Google v roku 2019, sa Galaxy S20 má vysokú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, z 60 Hz v Galaxy S9. Toto umožňuje obnovenie obrazovky 120-krát za sekundu, čo je dvakrát rýchlejšie ako staršie modely ako Galaxy S9. Výsledkom je, že všetko je hladké, rýchle a plynulé.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Mali by ste upgradovať? 1

  • Samsung Galaxy S20: 6,2palcový, 120Hz, 3200 x 1440 Quad-HD AMOLED
  • Samsung Galaxy S9: 5,8-inch, 60 Hz, AMAEDED Quad-HD s rozlíšením 2960 x 1440
  • Samsung Galaxy S9 +: 6,2-inch, 60 Hz, AMAEDED Quad-HD s rozlíšením 2960 x 1440

Ďalšou vecou, ​​ktorú si hneď všimnete, je výrez kamery v hornej hornej časti telefónu. Toto je malý kruh fyzicky vystrihnutý z obrazovky pre prednú kameru, namiesto pridania zárezu Apple alebo Google. To umožňuje väčšiu obrazovku, ktorá sa tiahne k hornej časti zariadenia bez toho, aby bol telefón príliš veľký na to, aby držal.

Niektorí to milujú, iní to nenávidia, ale väčšina ľudí, ktorí si ju kúpili Galaxy S10 / iPhone si rýchlo zvykli na výrez otvoru vo vnútri displeja. V podstate zmizne a telefón používate iba ako obvykle. Navyše, tento rok je výrez menší a menej viditeľný, ale nachádza sa v strede obrazovky. Upozornenia obíhajú výrezy fotoaparátu, takže sa nemusíte obávať.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Mali by ste upgradovať? 2

Ďalšou veľkou zmenou týkajúcou sa displeja a dizajnu je snímač odtlačkov prstov. Už nie je vzadu za kamerou. Namiesto toho Galaxy Snímač odtlačkov prstov S20 je vo vnútri obrazovky rovnako ako predný fotoaparát. Toto je známe ako ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorý číta okraje prsta po obrazovke. Je rýchla, presná a veľmi bezpečná, aj keď fyzické skenery, ako je tá, ktorá sa nachádza na webe Galaxy Podľa môjho názoru S9 fungovala trochu lepšie.

Potom je posledným aspektom dizajnu niečo, čo bude väčšina ľudí radi počuť. Galaxy Obrazovka S20 nie je taká zakrivená ako obrazovka Galaxy S9 a je bližšie k bytiu. Ak ste nenávideli krivku svojho S9, získajte nový telefón Samsung.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Kamery

Zatiaľ čo väčšina kupujúcich zamiluje väčšiu obrazovku a nový dizajn, sú to všetky fotoaparáty, ktoré pravdepodobne použijete najviac. Fotoaparáty sú pri porovnaní týchto dvoch telefónov najväčšou inováciou. Aj keď sú čísla „megapixelov“ rovnaké pre hlavný fotoaparát, Galaxy S20 senzory väčšie a oveľa vylepšené. Telefón má navyše tri ďalšie fotoaparáty, ktoré vám pomôžu zachytiť každú chvíľu.

  • Galaxy S20: 12MP hlavné, 64MP 3-30x teleobjektív, ultraširoký objektív s rozlíšením 12 MP, ToF (hlavná veľkosť senzora je väčšia 1.8um) väčšie je lepšie
  • Galaxy S9: 12MP jedna kamera (hlavný senzor je 1.4um)

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Mali by ste upgradovať? 3

Stále budete mať úžasné fotografie z hlavného fotoaparátu s rozlíšením 12 MP, ale oproti tomu sa výrazne zlepšili Galaxy S9. Potom, ak chcete priblížiť a získať konkrétny záber alebo oddialiť a získať obrovský širokouhlý pohľad, teraz môžete. Galaxy S20 má vyhradený teleobjektívový snímač priblíženia a aplikácia fotoaparátu sa k nemu prepne pri automatickom priblížení. Potom ďalší fotoaparát špeciálne na fotografovanie širokouhlých fotografií a videí.

Teleobjektív je 3x optický a 30x digitálny zoom, čo funguje skvele. Z tohto nového telefónu môžete získať veľmi pôsobivé fotografie a videá. Táto 64MP teleobjektív dokáže dokonca nahrávať v 8K videu.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Životnosť a nabíjanie batérie

Dobre, v podstate každý aspekt Galaxy S20 je lepšia ako Galaxy S9. Pravdepodobne ste si všimli, o koľko je v tomto roku batéria väčšia, keď čítate technický list vyššie, ale rýchlosť nabíjania sa tiež výrazne zlepšuje.

  • Galaxy S20: 4000 mAh (25 W rýchle káblové nabíjanie, rýchle bezdrôtové nabíjanie a spätné bezdrôtové nabíjanie)
  • Galaxy S9: 3, 000 mAh (rýchle nabíjanie 2,0 káblové rýchle nabíjanie, rýchle bezdrôtové nabíjanie)

Je zrejmé, že väčšia obrazovka s vysokou obnovovacou frekvenciou a vysokými rýchlosťami 5G vyčerpá batériu rýchlejšie na S20, preto má obrovskú batériu. Plus, nový Galaxy S20 sa nabíja takmer dvakrát rýchlejšie ako Galaxy S9 s touto nabíjačkou 25 W.

Galaxy Dátum a cena vydania S20

A nakoniec, možno najdôležitejšia otázka pre nás „kedy si môžem kúpiť Galaxy S20? " a koľko to bude stáť? Galaxy S9 je stále dobrý telefón, ale keď sú staré dva roky, životnosť batérie nie je nikdy taká dobrá ako kedykoľvek predtým. Pravdepodobne budete závidieť priateľom, ktorí majú dvojitý alebo trojitý fotoaparát. smartphones, Tento rok budete chcieť vážne zvážiť inováciu.

Galaxy S20 vs Galaxy S9: Mali by ste upgradovať? 4

Au!

Galaxy S20 je k dispozícii, keď hovoríme v maloobchodných predajniach a prepravcoch po celom svete. Choďte do toho a kúpte si ho ešte dnes, ak si to môžete dovoliť. Čo ste očakávali s veľkou obrazovkou a všetkými týmito fotoaparátmi? Vieme, že je to drahé, takže možno počkajte na pár obchodov, ak to bude možné.

Na porovnanie, Galaxy S9 bola 720 dolárov keď vyšlo v roku 2018, v závislosti od dopravcu, z ktorého ste ho dostali. Galaxy S9 + bol o niečo drahší, ale nič šialené. Tento rok spoločnosť Samsung naozaj vyšla úplne a ukazuje to.

Avšak za to, čo to stojí za to, nebuďte prekvapení, keď sú ostatné 5G telefóny v tomto roku tiež veľmi drahé. Spoločnosť Samsung za to bude nenávidieť, ale je to preto, že ide o prvý globálny 5G smartphones, Keď každá iná značka uvedie v tomto roku drahšie zariadenia, tieto cenovky S20 sa nebudú zdať také bláznivé.

Záverečné myšlienky

Existuje aj niekoľko ďalších malých vylepšení, ako napríklad lepší fotoaparát smerujúci dopredu, a používa najnovší softvér Android 10. Na druhej strane strácate 30,5 mm konektor pre slúchadlá, ak inovujete. Ak je to pre vás dôležité, pripravte sa na kúpu bezdrôtových slúchadiel.

Samsung Galaxy S20 je skvelý telefón, ktorý si kupujúci budú páčiť. Myslíme si, že stojí za to kúpiť cez internet Galaxy S10, aj keď tento telefón uvidí niekoľko ťažkých zliav teraz, že Galaxy S20 je tu.

Na záver majte na pamäti, že Galaxy S9 je stále dobrý telefón, je len o čosi starší a aktualizácia systému Android 10 môže byť jeho poslednou veľkou aktualizáciou. Navyše pravdepodobne znáte priateľov s trojitým telefónom s fotoaparátom a väčšími obrazovkami.

S úrovňou inovácií vo všetkých oblastiach budete pravdepodobne chcieť získať Galaxy S20 bez ohľadu na to, aj s tými bláznivými cenami. Vyberte si, ktorý chcete a užite si ho. Ak tak urobíte, nezabudnite na Galaxy Prípad S20, niektoré doplnky a potom vyskúšajte tieto skvelé funkcie.

Table of Contents