Galaxy S20 Ultra: Spoločnosť Samsung začala s výrobou 16 GB RAM čipov LPDDR5

Maj. 27. februára 2020 o 18:31 hod.

Galaxy S20 Ultra je teoreticky dostupný v dvoch verziách. Najlepšie je vybavené 512 GB úložného priestoru a 16 GB pamäte RAM. Jeho komerčné spustenie a cena ešte nie sú oficiálne stanovené. Bol však ohlásený pozitívny signál: jeho 16 GB RAM čip vstupuje do hromadnej výroby.

samsung lpddr5 16 go

Pred dvoma týždňami predstavila spoločnosť Samsung svoj triptych Galaxy S20. Už sme publikovali test medziproduktu, modelu Galaxy S20 +. Potom postupujte podľa tých dvoch ďalších modelov: modelu Galaxy S20, naplánované do konca týždňa a do konca týždňa Galaxy S20 Ultra, vydané minulú noc. Keď bola formalizovaná, táto bola oznámená v dvoch konfiguráciách: 12 GB RAM a 128 GB úložného priestoru pre prvú a 16 GB RAM a 512 GB úložného priestoru pre druhý,

Prečítajte si tiež: Galaxy S20 Ultra: aktivácia 120 Hz podľa tohto testu znižuje autonómiu o viac ako dve hodiny!

Cena prvej konfigurácie je už známa: 1349 eur. Cena vo výške ambícií, ale aj rozmerov chrličov (iba obrazovka, ktorá meria 6,9 palcov, je do očí bijúci príklad). A cena druhej verzie? Samsung o tom nič nepovedal. Cena zostáva definovaná, v závislosti od značky, ale aj od jej uvedenia na trh. Pamätajte na to Galaxy S20 s ohlásenými cenami dorazí do Francúzska 13. marca.

16 GB RAM čip konečne ide do výroby

Je potrebné povedať, že tento dátum závisí od mnohých parametrov. Jedným z nich by mohla byť dostupnosť všetkých náhradných dielov. Najmä 16 GB RAM čip, ktorý sa tam nainštaluje. Spoločnosť Samsung dnes oznamuje, že tento čip nakoniec vstupuje do hromadnej výroby, To znamená, že montáž sa môže začať v najbližších dňoch (alebo týždňoch).

Prečítajte si tiež: Galaxy S20 Ultra: prvá aktualizácia zlepšuje kvalitu fotoaparátu

Tento RAM čip vo formáte LPDDR5, formalizovaný v decembri 2019, by mal tento rok vybaviť niektoré vlajkové lode. A bez prílišného rizika sa to zdá byť zrejmé to je verzia budúcnosti Galaxy Note 20 by mali využiť, Tento komponent, ktorý je vyrytý v 10 nm a vyrobený v kórejských továrňach spoločnosti Samsung, integruje dvanásť flash pamäťových čipov: osem z 12 gigabitov a štyri 8 gigabitov. Alebo 128 gigabitov. od tej doby 1 bajt je ekvivalentný 8 bitov, takže máme 16 GB.